برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

مشاهده : 2491 , پاسخ ها : 8
موضوع: چه ویندوزی برای شما مناسب است؟

Exclamation چه ویندوزی برای شما مناسب است؟

همان‌طور که می‌دانید سیستم عامل ویندوز در ویرایش‌های متعددی منتشر می‌شود. برای مثال ویندوز ۷ ویرایش‌های مختلفی اعم از Windows 7 Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate دارد که برخی آنها نیز به‌طور مجزا در ویرایش‌های خاص سری N و KN عرضه می‌شود.

ویندوز ۸ و در ادامه آن ویندوز ۸.۱ نیز از همین روند پیروی کرده و در چند ویرایش مختلف، در اختیار کاربران قرار گرفته است، اما این ویرایش‌ها کمی با نسخه‌های قبلی متفاوت است و اولین تفاوت در تعداد آنهاست.

آیا می‌دانید ویندوز ۸.۱ در چند ویرایش در اختیار کاربران قرار گرفته است و هر یک از این ویرایش‌ها چه مزایایی نسبت به دیگران دارد و کدام ویرایش برای انجام کارهای شما بهتر است؟

نام: Win8.jpg نمایش: 120 اندازه: 14.2 کیلو بایت

Windows 8.1

عمومی‌ترین نسخه و همچنین نسخه پایه از ویندوز ۸.۱ در دو نسخه Windows 8 32bit و Windows 8 64bit عرضه شده است.

Windows 8.1 امکانات مورد نیاز برای کاربران خانگی اعم از صفحه شروع،‏ کاشی‌های زنده، فروشگاه ویندوز، اینترنت اکسپلورر ۱۰، کاربری مایکروسافت، و محیط دسک‌تاپ را در خود جای داده است.

Windows 8.1 Pro

این نسخه از ویندوز را می‌توانیم با Windows 7 Professional و Windows 7 Ultimate در یک ردیف قرار دهیم. Windows 8.1 Pro برای کاربران حرفه‌ای و کاربران تجاری طراحی شده است و همه امکانات در نظر گرفته شده در ویندوز ۸٫۱ در این نسخه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. دسترسی از راه دور توسط Remote Desktop، سیستم رمزنگاری فایل‌ها، هارددیسک مجازی و BitLocker برخی امکاناتی است که در این نسخه در اختیار شما قرار می‌گیرد. ابزار Windows Media Center نیز برای کاربران این نسخه از ویندوز به صورت بسته‌ای جداگانه عرضه شده و قابل استفاده است.

Windows 8.1 Enterprise

نسخه سازمانی ویندوز ۸.۱ یا همان Enterprise تمامی امکانات ویندوز نسخه حرفه ای (Pro) را در خود جای داده است‏ با این تفاوت که از Windows Media Center پشتیبانی نمی‌کند.

نسخه سازمانی در اختیار مشتریان تضمین شده همچون MSDN (شبکه توسعه‌دهندگان مایکروسافت) و مشتریان Technet قرار می‌گیرد.

Windows 8.1 RT

دوستداران سیستم عامل ویندوز که قصد دارند تبلت را جایگزین رایانه رومیزی یا لپ‌تاپ کنند، می‌توانند از این نسخه کمک بگیرند. ویندوز ۸.۱ ویرایش آرتی برای دستگاه‌های مجهز به پردازنده ARM طراحی شده است که امروزه در بسیاری از تبلت‌ها یافت می‌شود. این نسخه از سیستم عامل ویندوز ۸.۱ برای دستگاه‌های لمسی بعینه‌سازی شده است و نسخه پایه مجموعه آفیس شامل Microsoft Wordو Excel , Power Point و One Note روی آن وجود دارد.

ویندوز آرتی امکانات کمتری نسبت به ویندوز ۸.۱ داشته و قادر به اجرای برنامه‌های دسک‌تاپی ویندوز نیست‏ اما قابلیت اجرای بسیاری از برنامه‌های محیط مترو را که روی ویندوز ۸.۱ اجرا می‌شود دارد.

ویندوز ۸.۱ برخلاف ویندوز ویستا و ویندوز ۷‏، ویرایش دیگری اعم از Starter Home Basic, Home Premium و Windows 8,1 Ultimate ندارد.

گاهی اوقات همراه با نام ویرایش‌های مختلف ویندوز ۸.۱ پسوند N نیز وجود دارد. این نسخه‌ها مربوط به بازارهای اروپا بوده و تفاوت آنها با ویرایش فاقد پسوند N ، نداشتن نرم‌افزار Windows Media Player همراه با ویندوز است.

بعنوان مثال Windows 8.1 Pro N کاملاً مشابه Windows 8.1 Pro است‏، اما نرم‌افزار Windows Media Player را همراه ندارد.

بهترین ویندوز ۸

همانطور که اشاره شد ویندوز ۸ برخلاف ویندوز ۷ در ویرایش‌های زیادی منتشر نشده و این موجب شده تا کاربران خیلی راحت‌‌تر نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنند.
    باتوجه به اینکه در ایران نیز کاربران امکان تهیه نسخه‌های اصلی را ندارند و نسخه‌های کپی این سیستم‌عامل را به قیمت بسیار پایین تهیه می‌کنند، اگر رایانه شما از حداقل امکانات سخت‌افزاری برای نصب ویندوز ۸ برخوردار است و می‌خواهید همه امکانات ویندوز در اختیارتان قرار بگیرد‏، پیشنهاد می‌کنیم از نسخه Windows 8.1 Pro استفاده کنید.

ویندوز ۸

این نسخه برای کاربران عادی و حرفه ای بسیار مناسب بوده و می‌توانید با نصب این نسخه روی رایانه خود در منزل یا محل کار به اجرای فعالیت‌های روزمره بپردازید.

shahin_hich آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    3991
    دوست عزیز ممنون از اطلاعات خوبتون
    موفق باشید

Mostafa 2020 آنلاین نیست.
    Banned

شماره کاربری
    11167
    من ویندوز 8 نصب کردم سرعت پایین بوده
    اصلا به غیر از سرعت عادت نداشتم
    ولی Windows Seven یک چیز دیگه هست
    سرعت بالا و دسرسی آسان

aliranger آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11632
    من همیشه ویندوز 8 و 8.1 enterprize N استفاده می کردم ولی نمی دونستم که باید pro بزنم

reza57 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    2817
    اطلاعات خوبی بود ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa 2020 نمایش پست ها
    سرعت بالا و دسرسی آسان
    بستگی به سیستیمی که جمع کردی داره...

aliranger آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11632
    :128:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa 2020 نمایش پست ها
    سرعت بالا و دسرسی آسان

چطور ممکنه اون وقت ؟
    یعنی ویندوز 7 شما تو 8 ثانیه اپ میشه ؟؟؟

Mostafa 2020 آنلاین نیست.
    Banned

شماره کاربری
    11167
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliranger نمایش پست ها
    :128:

چطور ممکنه اون وقت ؟
    یعنی ویندوز 7 شما تو 8 ثانیه اپ میشه ؟؟؟
    چی میگی ؟

aliranger آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    11632
    ویندوز من تو 8 ثانیه بالا میاد وقتی روشن می کنم
    همه ی کارهارو هم خیلی سریعتر از اونی که تو 7 دیدم انجام میده
    بعد میخوام بدونم سرعت بالا چطوری 7 سریعتر از 8 ؟

کلمات کلیدی این موضوع