برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

وظیفه ی کارت گرافیک در کار با سینما فوردی چیست؟

سلام دوستان یه سوال برام پیش اومده
    وظیفه ی کارت گرافیک موقع کار با سینما فوردی چیه؟
    مثلا ایا زمانی که داریم یک مایع یا گاز رو شبیه سازی میکنیم یا جسمی رو نرم میکنیم(soft body) موقع نمایش اون تو نرم افزار پردازش اینها با کارت گرافیک هست یا سی پی یو؟
    یعنی اگه از یه کارت گرافیک بهتر استفاده کنیم تو نمایش اینها تاثیر میذاره؟
    و اینکه اینجا مقدار رم سیستم چقدر تاثیر گذاره؟؟
    من الان کارت گرافیکم gtx 635m هست اگر با سیستمی کار کنم که کارت گرافیکش gtx 1050 Ti باشه چقدر تو نمایش اینها سریع تر هست؟؟ تغییر ملموسی داره اصلا؟
    ممنون میشم جواب بدین

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    این عملیات داینامیک و یا مدلسازی و کارهای دیگه بیشتر از cpu استفاده میکنه و کارت گرافیک بیشتر در قسمت رندر کمک میکنه
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    سلام
    این عملیات داینامیک و یا مدلسازی و کارهای دیگه بیشتر از cpu استفاده میکنه و کارت گرافیک بیشتر در قسمت رندر کمک میکنه

من این رو تست کردم در حالت داینامیک موقعی که play رو زدم که بهم افتادن یه جسم رو نمایش بده سرعت به شدت پایین بود یعنی شاید هر فریم رو حدود سه دیقه طول میکشید تا نمایش بده اما در این حین فقط حدود 50% از سی پی یو کار میکشید

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmbclip نمایش پست ها
    من این رو تست کردم در حالت داینامیک موقعی که play رو زدم که بهم افتادن یه جسم رو نمایش بده سرعت به شدت پایین بود یعنی شاید هر فریم رو حدود سه دیقه طول میکشید تا نمایش بده اما در این حین فقط حدود 50% از سی پی یو کار میکشید
    خوب نمیتونه 100 درصد استفاده کنه بخش های مختلف سیستم عامل هم لازم دارن
    شما چه عملیاتی انجام میدید که این فشار میاد؟! پروژه رو بزاردید
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadipour نمایش پست ها
    خوب نمیتونه 100 درصد استفاده کنه بخش های مختلف سیستم عامل هم لازم دارن
    شما چه عملیاتی انجام میدید که این فشار میاد؟! پروژه رو بزاردید

هیچی من فقط یه مدل اماده ی بستنی قیفی رو بهش تگ سافت بادی میدم موقع نمایش اینطور میشه
    البته سیستمم قوی نیست در واقع چون الان میخوام یه سیستم جدید بگیرم میخوام بدونم چقدر این سرعت نمایش بهتر میشه؟

مشخصات لپتام هم سی پی یو i5 3210m و ram 6 ddr3 و گرافیک gtx 635m

سیستمی که میخوام بگیرم: cpu: i7 7700k و ram 8 ddr4 و gtx 1050 ti

نقل قول نوشته اصلی توسط mmbclip نمایش پست ها
    هیچی من فقط یه مدل اماده ی بستنی قیفی رو بهش تگ سافت بادی میدم موقع نمایش اینطور میشه
    البته سیستمم قوی نیست در واقع چون الان میخوام یه سیستم جدید بگیرم میخوام بدونم چقدر این سرعت نمایش بهتر میشه؟

مشخصات لپتام هم سی پی یو i5 3210m و ram 6 ddr3 و گرافیک gtx 635m

سیستمی که میخوام بگیرم: cpu: i7 7700k و ram 8 ddr4 و gtx 1050 ti

سلام
    بصورت عملی کار نکردم با cinema 4d اما از لحاظ کدنویسی در هر برنامه ای ، معمولا هر جا از کد که از رابط های گرافیکی (directx و vulkan و حتی opencl و مخصوصا opengl) استفاده کنه ، از کارت گرافیک کار کشیده میشه.
    از لحاظ عملی را که آقای هادی پور گفتن
    در مورد کم کار کردن و 50 درصد کار کردن cpu ، اولین و مهمترین عامل بسته به کدنویسی داره (مثلا اینکه اون تیکه از کد ، قابلیت استفاده از چند هسته را بصورت همزمان داره یا نه _به اصلاح ، نوع کد اش برای برنامه نویسی موازی ، چجوری هه_ و همینطور به سیستم عامل و شرایط های مختلف که آقای هادی پور هم اشاره کردن)
    البته ، از لحاظ سخت افزاری ، به فرکانس رم هم تا حدودی تاثیر داره (زمانی که کد میخواد از رم چیزی بخونه و مخصوصا بنویسه) . البته به این معنا نیست که فرکانس رم بالاتر باشه ، درصد استفاده از cpu زیادتر میشه و مثلا بالای 50 درصد میشه

در مورد این پست هم ، پردازنده ی Ryzen 7 2700 رو با قیمت 2.120 تومن بگیرین که خیلی بهتر از i7 7700k با قیمت تقریبا 2.5 تومن هست . اگه Ryzen 7 2700X را بتونین جور کنین (که فعلا توی بازار کمیاب هه و برخلاف Ryzen 7 2700 که پیدا میشه) و احتمالا با قیمت 2.3 تا 2.5 تومن باشه ، بهتره
    البته در آشفته بازار این زمان ، پردازنده ی Ryzen 5 2600 رو لیون کامپیوتر با قیمت 1.375 تومن میده که هر چند از Ryzen 7 2700 با قیمت 2.120 ضعیفتر هه ولی خیلی ضعیف نیست و نسبت به قیمت اش ارزش بسیار زیادتری برای خرید داره (احتمالا باید خرید قبلی شون بوده باشه) . این پردازنده ی Ryzen 5 2600 ، باز هم از پردازنده ی i7 7700k قویتر هه

از هر دو بزرگوار ممنونم بابت راهنماییتون

اگر Soft Body Dynamics از نصف قدرت پردازنده شما استفاده می کند به دلیل استفاده از فقط یک هسته پردازشی است . چون Multi-Threading نیست . پس فرقی نمی کند که cpu شما چند هسته ای باشد فقط یک هسته قابل استفاده در Soft Body Dynamics است .viewport c4d از opengl استفاده میکند فقط برای نمایش نه پردازش .

پس راه حل چیست ؟ باید به صورت Optimization از Soft Body استفاده کنید . یا از سیستم های مبتنی بر پارتیکل. برای تصریح در کار .برخلاف شیوه ای که از Spring استفاده میکند بسیار سریع تر است . راه حل محتمل استفاده از elastic در realflow c4d است که با استفاده از تمام قدرت cpu و یا gpu می تواند شما را به نتیجه مطلوب برساند . UniFlex نیز یکی از راه حل ها است که در واقع برای c4d توسط یک developer عرضه شده است و شما ابزارهای خوبی برای شبیه سازی های مختلف به صورت real time در اختیار خواهید داشت . در واقع همان nvidia flex است . ولی دسترسی به آن غیر محتمل به نظر میرسد .

در زمینه ی شبیه سازی های مبتنی بر voxels پلاگین turbulence fd وجود دارد که از هسته cuda برای پردازش استفاده میکند پس انتخاب شما محدود میشود به کارت های nvidia . از cpu نیز استفاده می کند ولی سرعت شبیه سازی با cpu به مراتب کمتر از gpu می باشد .

بودجه و اولویت خودتون رو بگید تا کاربران بتونن کمکتون کنن .

گویا توسعه هسته جدید c4d رو به اتمام است .

باید منتظر ورق خوردن برگی مهم در تاریخ maxon باشیم . با انتشار نسخه جدید c4d .

http://www.maxon.net/en/news/maxon-blog/article/thanks

نقل قول نوشته اصلی توسط hbk256 نمایش پست ها
    اگر Soft Body Dynamics از نصف قدرت پردازنده شما استفاده می کند به دلیل استفاده از فقط یک هسته پردازشی است . چون Multi-Threading نیست . پس فرقی نمی کند که cpu شما چند هسته ای باشد فقط یک هسته قابل استفاده در Soft Body Dynamics است .viewport c4d از opengl استفاده میکند فقط برای نمایش نه پردازش .

پس راه حل چیست ؟ باید به صورت Optimization از Soft Body استفاده کنید . یا از سیستم های مبتنی بر پارتیکل. برای تصریح در کار .برخلاف شیوه ای که از Spring استفاده میکند بسیار سریع تر است . راه حل محتمل استفاده از elastic در realflow c4d است که با استفاده از تمام قدرت cpu و یا gpu می تواند شما را به نتیجه مطلوب برساند . UniFlex نیز یکی از راه حل ها است که در واقع برای c4d توسط یک developer عرضه شده است و شما ابزارهای خوبی برای شبیه سازی های مختلف به صورت real time در اختیار خواهید داشت . در واقع همان nvidia flex است . ولی دسترسی به آن غیر محتمل به نظر میرسد .

در زمینه ی شبیه سازی های مبتنی بر voxels پلاگین turbulence fd وجود دارد که از هسته cuda برای پردازش استفاده میکند پس انتخاب شما محدود میشود به کارت های nvidia . از cpu نیز استفاده می کند ولی سرعت شبیه سازی با cpu به مراتب کمتر از gpu می باشد .

بودجه و اولویت خودتون رو بگید تا کاربران بتونن کمکتون کنن .

ممنون بابت وقتی که گذاشتین

من برای کیس تا 8 تومن میتونم هزینه کنم و بیشتر هم میخوام به سمت جلوه ویژه و انیمیشن سه بعدی برم فعلا افترافکت و سینما فوردی و بعد ها بلندر و مایا و نرم افزار های مرتبط...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین