برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

مشاهده : 1362 , پاسخ ها : 2
موضوع: مشکل رندر در افترافکت

مشکل رندر در افترافکت

سلام دوستان
    وقت بخیر

مشکلی که تو افتر دارم مربوط به پخش موشن هست
    وقتی شروع به ساختن موشن میکنم و از Animation composer و Script ها استفاده میکنم، وقتی تو افتر میخوام play کنم تا نتیجه کار رو ببینم، یه بار که رندر میشه (خط سبز پُر میشه) بار دوم مشکلی برای پخش نداره

ولی مشکل اینجاس که وقتی یه تغییر کوچولو تو کارم میدم، دوباره از اول میخواد عملیات رندرگیری رو انجام بده و این رندرگیری خیلی طول میکشه!
    یعنی هر دفعه با یه تغییر کوچولو کلی باید زمان بذارم تا بخواد رندر بگیره و پخش بشه تا بتونم نتیجه کار رو ببینم

سیستمم خیلی قویه و مشکلی از لحاظ سخت افزاری ندارم

حتی فایلهای Temp و Disk cache و Database رو هم خالی کردم ولی فایده ای نداشته
    حتی افترم رو هم پاک کردم دوباره نصب کردم ولی بازم مشکلم برطرف نشد

ممنون میشم راهنمایی کنید

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    با سلام، چیزی که بهش اشاره میکنید از مشکلات افترافکت نیست، از عدم استفاده صحیح از نرم افزار هست.

شما باید امکانات نرم افزار رو بهتر درک کنید تا به درستی ازشون بهره ببرید.

اسکریپت ها به دلیل ماهیت کاری اشان باید در هر فریم از ساخت صحنه یک بار پردازش بشند، اگه شما حتی یک پیکسل تغییر در صحنه داشته باشید کل اسکریپت ها باید از اول و برای تمام فریم ها پردازش بشند.

افترافکت برای تسریع پروسه "آزمون و خطا" و اعمال و نمایش تغییرات گزینه های خیلی زیادی رو بهتون داده:
    - یکی از آنها پایین آوردن کیفیت رندر پیش نمایش هست که معمولاً برای آزمون سرعت حرکت در موشن کاربرد بالایی داره.
    - دیگری دراپ کردن و عدم رندر بعضی از فریم ها هست (مثلاً یکی در میان) که معمولاً در آزمون کیفیت تصویر، تکستچر و رنگ بندی و افکت های دیگری کاربرد داره که کیفیت برای شما مهمه ولی ارزش صحت حرکت نه به آن قدر.
    - گزینه بعدی محدود کردن بخشی هست که رندر میشه (work area).
    - و اگر همه چیز براتون مهمه و هیچی رو نمیخواهید حذف کنید، برای تسریع سرعت پیش نمایش گیری راه حرفه ای تری هم هست، انیمیشن اتان را در چند سکانس متفاوت بسازید، منظورم از ساختن کامپوزیشن های متفاوت نیست، به چشم یک کارگردان به کار نگاه کنید، اگر از ثانیه 10 تا ثانیه 20 انیمیشن نیاز به تغییرات و آزمون خطای بسیار دارید، بیایید و از ثانیه 0 تا 10 را رندر کنید، از ثانیه 20 به بعد را هم رندر کنید، فایلهای رندر شده را به پروژه وارد کنید و در لایه های بالای کار قرار بدید، حالا دیگه احتیاجی به رندر گیری مجدد کل پروژه نیست و فقط ثانیه 10 تا 20 را پس از تغییر میبایست رندر کنید و باقی پروژه از روی فایل هایی که از قبل رندر شده اند به حافظه وارد میشند (که بسیار سریعتر از رندر کامل هست).

ویرایش: یک نکته مهم رو فراموش کردم، اگر در پروژه و صحنه ای که دارید تغییرات اعمال میکنید، لایه هایی هستند که اطمینان دارید نیاز به تغییر ندارند و در پروسه آزمون و خطای شما نقش جدی ای را بازی نمیکنند، آنها را خاموش (غیر فعال) کنید تا سرعت پیش نمایش گیری تسریع بشه.
    ویرایش توسط pejii : 06-20-18 در ساعت 21:06

خیلی پاسخ جامع و خوبی بود
    ممنون
    باتوجه به اینکه هم کیفیت روی Quarter بود و هم work area محدود بود، بازم این مشکل برام ایجاد میشد، فکر کنم تنها راه چاره ساخت سکانسهایی هست که مطرح کردید.