برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

مشاهده : 3210 , پاسخ ها : 9
موضوع: مشکل رندر - کمک سریع لطفا

مشکل رندر - کمک سریع لطفا

باسلام
    افتر و پریمیر 2017 نصب دارم در ویندوز 10
    در ابتدا درست شناسایی نمیکرد گرافیک رو، بعد آموزششو پیدا کردم و الان بنظر در هردو نرم افزار درست میشناسه
    مشکل اینجاست که وقتی دارم پخش میکنم یا مخصوصا رندر، cpu تقریبا 70 درصد و در افتر تا 100 هم میرسه . تو افتر ی پروژه آماده ک باز میکنم بسختی پخش میکنه .اومدم با نرم افزار gpuz تست کردم و دیدیم gpu load صفر درصده نهایت گاهی ب 2-3 درصد میرسه فقط core clock و memory clock کار میکنه. حتی نرم افزار cuda رو هم جدا نصب کردم
    عکس های مربوطه هم میذارم لطفا راهنمایی کنید ک الان درست کار میکنه یا نه الکی شناخته چون وقتیم روی حالت cpu میذارم هم همین وضعیت رو داره و تغییری دیده نمیشه
    cpu:4790
    ram:16g gskill
    vga:giga 1080
    m2 250 samsung
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده      

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    یک تصویر از افکت های اعمال شده به لایه های ویدیو در پریمیر قرار بدید، شاید از افکت هایی استفاده کردید که از GPU پشتیبانی نمیکنند. حتماً باید از پلاگین و افکت هایی استفاده کنید که کنار آنها آیکن زیر باشد تا استفاده ای از GPU انجا شود:

نام: premierevfx.jpg نمایش: 108 اندازه: 33.9 کیلو بایت

در مورد افترافکت، دو نوع استفاده از GPU در افترافکت انجام میشه، اولیش OpenGL هست که فقط در سرعت کاری محیط افترافکت مفیده و به شما امکان فعال کردن حالت Fast Draft Mode رو میده:

نام: AEfastdraft.jpg نمایش: 104 اندازه: 20.5 کیلو بایت

دومین استفاده CUDA هست که در محاسبه Raytraced 3D استفاده میشه.

نام: AEraytrace.jpg نمایش: 105 اندازه: 91.6 کیلو بایت

پلاگین ها و افکت های دیگری هم که در افترافکت استفاده میکنید، بعضی هاشون از کارت گرافیک جهت تسریع کارهاشون استفاده میکنند، ولی تعدادشون کمه، باید به فایل رهنمای همراه پلاگین هاتون مراجعه کنید تا ببینید از GPU استفاده میکنه یا خیر.

پروژه ای که بهش اشاره کردید و گفتید خیلی کند هست در افترافکت، به احتمال زیاد از افکت ها و امکانات بهینه شده برای رندر با GPU استفاده نکرده.

با سلام مجدد
    درمورد راهنمایی پریمیر برای پلاگین هایی ک از gpu استفاده میکنن مشکلم رفع شد
    اما برای افتر در حالت های مختلف تاثیری ندیدم انگار نه انگار که گرافیک 1080 دارم مخصوصا پروژه های آماده مثل همینایی ک بسته های آموزشی سایت بوده حتی در حالت 1/4 هم ک رندر رو میذارم مقدار کمی روان میشه حالت هاییم ک گفتین تست کردم زیاد فرقی نداشت ولی اگر خودم از ابتدا درست کنم کم نمیاره

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    افترافکت هنوز خیلی راه داره تا بتونه به خوبی از کارت گرافیک در همه موارد استفاده کنه.

کارهایی که این برنامه میکنه به قدری زیاده که بهینه سازیشون برای اجرا روی GPU رو به این زودی ها نخواهید دید.

اکثر پلاگین هایی که از GPU به خوبی بهره میبرند، در داخل فایل راهنمای آنها اطلاعاتی در این مورد نوشته شده، باید با دقت بیشتری افکت هاتون رو انتخاب کنید.

لایه های معمولی و داخلی خود افترافکت از GPU استفاده ای نمیکنند، برای مثلا اگر پروژه ای دارید که 4000 سالید آن را ساخته اند، همه آنها توسط پردازنده باید محاسبه و رندر شوند.

در مورد کاربردهای سه بعدی هم فعلاً بهترین گزینه پلاگین Element 3D هست که آنهم از کل توان کارت گرافیکی استفاده نمیکنه.
    اگر از محیط سه بعدی داخلی افترافکت استفاده کنید، خیلی از پروسه ها هنوز با CPU محاسبه میشند، فقط بازگشت نور هست که توسط گرافیک قابل محاسبه است.

هر کاریش کنید، پروژه های سنگین افترافکت همچنان بیشتر از CPU استفاده خواهند کرد تا GPU.

ممنون
    میخواستم بدونم الان cpu 4790 با مادربرد z97 ضعیفه هنوز؟ با توجه ب اینکه هنگام کار کشیدن cpu 70-80 درصد ولی در عمل سنگینتر هستش
    احتمالش هست با ویندوز 10 خوب مچ نباشه؟ نظرتون برای ویندوز 7 یا 8.1 چیه؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1985 نمایش پست ها
    ممنون
    میخواستم بدونم الان cpu 4790 با مادربرد z97 ضعیفه هنوز؟ با توجه ب اینکه هنگام کار کشیدن cpu 70-80 درصد ولی در عمل سنگینتر هستش
    احتمالش هست با ویندوز 10 خوب مچ نباشه؟ نظرتون برای ویندوز 7 یا 8.1 چیه؟
    برای پروژه پریمیر طبیعی هست که در بعضی موارد از کل توان پردازنده استفاده نکنه، افترافکت معمولاً بهتر از کل توان cpu شما استفاده خواهد کرد (اگر باقی تجهیزات و قطعات دستگاه مانع نشوند).

البته استفاده بهینه از سخت افزار شما به خیلی چیزها بستگی داره، برای مثال همون افکت هایی که اعمال کردید (اگه افکت به خوبی بهینه نشده باشه توی سرعت کاری برنامه ای که ازش استفاده میکنه میتونه تداخل ایجاد کنه).

از نظر قدرت هم، پردازنده های قوی تری به نسبت پردازنده شما وجود دارند، ولی بازهم اگر مشکل عدم استفاده از کل توان سیستم به یه پلاگین/افکت/نوع پردازش/کدک استفاده شده/...... برگرده، فرقی نداره که آخرین مدل و سریعترین پردازنده بازار را هم داشته باشید، همین پروژه روی آن پردازنده هم از کل توان کاری سیستم در هنگام رندر استفاده نخواهد کرد.

تداخل سیستم عامل هم اگر از نسخه جدید نرم افزارها استفاده کنید مشکل بزرگی نخواهد بود.

AZERILA آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19081
    دوست مون پاسخ های کامل و درستی دادند منتها من یک نکته ای رو متوجه شدم که البته خود آقای هادی پور هم به نظرم این موضوع رو میگن توی آموزش های بخش فعال کردن دستی gpu اونم اینه که این کار چندان تاثیری نداره و اصولا افتر افکت خوشش میاد با CPU کار کنه تا با GPU به همین خاطر اینکه 1080 دارید شما یا منی که 980 دارم، خیلی فرقی بینمون نیست چون افتر ازشون استفاده چندانی نمیکنه و بیشتر کارهاش با پردازنده انجام میشه. منم کلی اینور اونور زدم اوایل و تنظیمات رو تغییر دادم اما بازم اتفاق خاصی نیفتاد غیر مواردی که pejii بهشون اشاره کردن.

پس یک چیزی بگم راحتت کنم، کارت گرافیکت قرار نیست حداقل تو نسخه های فعلی معجزه ای توی کار با افتر افکت برات انجام بده مگر در آینده شرکت ادوب یک تکونی به خودش بده! مخصوصا الان که نسخه 2018 منتشر شده شاید اتفاقی افتاده باشه.
    من حتی شنیدم کارت گرافیک های کودا که مخصوص کارهای رندرینگ هستن هم توی افتر خیلی بازدهی ندارن (البته این شنیده ها هستش مطمئن نیستم در موردش)

++ راستی پیشنهاد من اینه که با توجه به اینکه CPU شما یک مقدار قدیمی شده، اگر میخواید بازدهی بیشتری داشته باشید ارتقاعش بدید به نسخه های جدید که کش سطح 3 بالاتر در کنار سرعت کلاک بالاتری دارند. و البته اگر بتونید سراغ سری 78xx اینتل برید که دیگه عالیه چون در کنار تعداد هسته و رشته های بیشتر، حافظه کش سطح 3 بالاتری هم نسبت به نسخه های قبلی دارند. سری پلتفر x99 هم انتخاب خوبی برای کارهای رندر و محاسباتی هستش که قیمتش الان به صرفه تر در میاد. اما نکته ای که هست این ارتقاع به دلیل عوض شدن پلتفرم نیاز به تعویض رم، مین و سی پی یو رو با هم داره که هزینه بری زیادی در پی خواهد داشت.
    ویرایش توسط AZERILA : 10-20-17 در ساعت 01:58

قربون دستت
    اقا ی راهنمایی هم منو کنید بین اینا ک البته سوکت هاشم فرق میکنه فقط میخوام ببینم بازدهی کدومش برای کار رندر و گیم مناسب هستش
    7700 -2620 - 6850
    با تشکر

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1985 نمایش پست ها
    قربون دستت
    اقا ی راهنمایی هم منو کنید بین اینا ک البته سوکت هاشم فرق میکنه فقط میخوام ببینم بازدهی کدومش برای کار رندر و گیم مناسب هستش
    7700 -2620 - 6850
    با تشکر
    7700k برای کارهای کوچک و در حد خانگی/اداری.
    2620 برای کارهای بزرگ و صنعتی (برای گیمینگ به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه).

اگه اطلاعات بیشتری لازم دارید، یک تاپیک جداگانه بزنید تا دوستان راهنمایی بیشتر بکنند.

سلام دوستان من میخوام از پریمیر رند بگیریم فقط از یک هسته cpu استفاده میشه آیا راه حلی داریدتا درست بشه؟؟

کلمات کلیدی این موضوع