برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاوره انتخاب قطعات سیستم برای گرافیک و مدل سازی و رندرینگ متوسط (ارتقای سیستم قدیمی)

سلام دوستان
    <br>
    انتخاب قطعات سیستم برای گرافیک و مدل سازی و رندرینگ متوسط (ارتقای سیستم قدیمی)
    <br>
    سیستم فعلی :
    mb: p8p67
    cpu: core i3 2100
    ram : 4

با فرض کمی قدیمی بودن اینا و اینه باید باشن و ارتقای اون هم مقرون به صرفه باشه فعلا همین سیستم به حداکثر کارایی برسه، چه SSD و کارت گرافیکی و چه نوع رم با چه حجم و فرکانس و تعدادی بهتره بزارم ؟

cpu,mb رو تو فکر تعویضش بودم اما دیدم اگه قرار باشه همه اینا تعویض بشن یه سیستم پایه میبندم از اول بنابر این کیس فعلا باید اینطوری تقویت بشه تا وضعم خوب بشه سیستم بهتر ببندم.

پیشنهاد خوب شما چیه؟

خیلی ممنون
    ویرایش توسط safayafteh : 07-18-16 در ساعت 12:12 دلیل: مشکل ادیتور
    ????

hamidpanahi آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    9866
    سلام دوست عزیز

مادربورد شما از نظر کارایی مادربورد خوبی هست. در سایت سازنده مقدار فرکانس رم رو اینطور نوشته در زیر می‌تونید ملاحظه کنید:

لینک سایت MSI-P67A-C45

DDR3 Memory DDR3 1066/1333/1600*/2133*(OC)
    Max Memory (GB) 32
    Socket 1155
    CPU (Max Support) i3/i5/i7
    مادربورد شما 32 گیگ رم رو ساپورت می‌کنه بهتره 16 گیگابایت کمتر نباشه.
    گرافیک هم اگه بتونید GTX 970 بگیرید خیلی خوبه.
    هارد هم بستگی به پول شما داره می‌تونید western digital black بگیرید که حجمش باز هم بستگی به پول شما داره. و در کنارش یه SSD هم باشه.
    دوست عزیز ارتقا سیستم بستگی کار و پروژه‌ای داره که شما می‌خواهید انجام بدید. موفق باشید.

ممنون

بله یادم رفت لینکاشو بزارم خودتون زحمت کشیدید رفتید پیداش کردید

هارد دارم ssd ندارم نمیدونم چی با چه نوع و حجمی بگیرم.
    رم رو مثل اینکه به خاطر قطعاتش باید همون 1333 بگیرم ولی الان با این دو تا 2گیگ چکار کنم کنارشون دو تا 2 دیگه از نوع دیگه با همون فرکانس بندازم یا اینکه همه رو بردارم دو تا 4 یا 8 بگیرم یا اینکه یه دونه 8 یا 16 بزارم ؟
    مدل رم رو چی بگیرم یا هر چی گیرم اومد بگیرم به تایمینگ و ایناش حساس نباشم زیاد؟

فرق عمده گرافیک 970 با 980 و 780ti چیه ؟ کدوم کفایت میکنه برای من که باشون کار حرفه ای نمیکنم فقط تاخیر در زمان رندر گیری نهایی رو میتونم باش کنار بیام. و کدوم توجیه بیشتری واسه خرید داره؟

کاربری فعلیم بیشتر آموزشیه و پروژه های شخصی یا پروژه هایی که پول ازش در نمیاد ولی باید حرصم نخورم پاشون دیگه.

حالا با این اوصاف نظر خوب دیگه ای دارید ؟

hamidpanahi آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    9866
    سلام دوست عزیز
    من نظرم این هست که شما فعلاً SSD نگیرید چون قیمتش نسبت به حجمش یه مقدار زیاده و شما هم که نمی‌خواهید کار حرفه‌ای انجام بدید.
    ram رو هم اون دوتا 2 گیگ که خودتون دارید رو بگذارید رو سیستم باشه. دوتا 8 گیگ بگیرید کنار هم استفاده کنید. علتش این هست که اگه رم هایی که دارید رو بخواهید بفروشید خیلی ضرر می‌کنید. مدل هم باز بستگی به پول شما داره که بخواهید چه مقدار هزینه کنید.
    متأسفانه مدل کارت گرافیکی که استفاده می‌کنید رو نگفتید که چی هست.
    پیشنهاد می‌کنم بعد از ارتقا دادن رم با سیستم کار کنید اگر جوابگوی شما نبود به فکر ارتقا دادن قطعات دیگر باشید. چون قیمت قطعات زیاده و هر کس باید به اون اندازه که می‌خواد از سیستم استفاده کنه، پول خرج کنه تا بعداً که به مرور زمان قیمت‌ها پایین اومد مثل من ضرر نکنه.
    شما هر قطعه‌ای که می‌خواهید بخرید حتماً باید (پتانسیل ارتقا پذیری در آینده) رو هم مورد بررسی قرار بدید.

فرق کارت‌های گرافیک رو هم می‌تونید از مقاله زیر مطالعه کنید.
    این سایت رو هم مشاهده کنید اطلاعات خوبی در رابطه با خرید سیستم می‌تونید به دست بیارید.

موفق باشید.

کلمات کلیدی این موضوع