برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

مشاهده : 1618 , پاسخ ها : 4
موضوع: Cpu یا Gpu / اینتل در برابر amd

Cpu یا Gpu / اینتل در برابر amd

سلام به همگي اين اولين پست بنده در اين انجمن هستش اميدارم بتونم فعاليت مفيدي رو داشته باشمدوستان يک سوالي برام پيش امدهبنده در زمينه طراحي وب و مديريت چند استارت اپ کار ميکنم با توجه به نوع کارم تصميم گرفتم وارد دنياي موشن بشم (به صورت تيمي)حالا نياز به سيستمي داشتم که بتونه به معناي کامل هر دو کارم رو ساپورت کنهبنده خودم رو سي پي يو قوي نظر دارم بنا بر دلايلي:قابل استفاده از افتر افکت و برنامه هاي مورد نياز بندهخنک سازي راحتر نسبت به کارت گرافيک (استفاده از واتر کولينگ)از طرفي بنده اون موشن ها رو بين 1-2 دقيقه اي ميخوام که تقريبا ابتدايي هستندبنده خودم E5 2670 که 8 هسته و 16 ترد رو در نظر دارم با توجه به معماريش دماش پايين و از طرفي کش بالايي دارهيا استفاده از i7 6700 or 6700 kبنده تا الان چندتا پروژه رو که کار کردم بيشتري چيزي که کم ميومد رم بوش که براش 8-16 گيگ رم رو در نظر دارم(بستگي به موجود اون روز)هارد هم قطعا يک اس اس ديدلايل انتخاب نکردن کارت گرافيک:1.رندر هاي افتر افکت با cpu مشکلي ندارند2. خنک سازيشون سختره مخصوصا براي کسي که بخواد چندين ساعت ازشو کار بکشه و فقط سري کواردو هستش که دماي کاريش پايين تره و يکي از دلايل گرون بودنشه3. بعضا هزينه خيلي بالاتري داره در حالي که براي بنده و اون کاري که ميخوام انجام بدم ارزشش رو در ابتدا ندارهدر اخر يه چيزي رو بگم بنده با در زمينه کامپيتور چندين ساله کار کردم کم و بيش با سخت افزار سرور - ورک استيش - سرور هاي گرافيک دار اشنا هستميک سوال ديگر مثل همچين موشني http://www.video-effects.ir/wp-conte...e-Farm-Day.gifرو مد نظر دارم دوستان در مورد AMD (cpu ) چرا در زمينه رندرينگ استفاده نميشه؟ (يک سواله خيلي عجيبه چون 9590 حتي از i7 6700 هم قوي تره و کمي ارزان تر)نظر شما چيه؟

در کنار این یک سوال دیگرایا میشود از gpu های amd استفاده کرد؟ ( بنده برای تست از یک کارت گرافیک amd استفاده کردم در کمال تعجب به خوبی رندر میکرد یک فایل تقریبا 30 اجزایی و با چند انیمشن ساده که حدود 30 ثانیه بود و کیفیت 720p)

با تشکر از شما

hamidpanahi آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    9866

سلام دوست عزیز
    از طرف تمامی دوستان ویدیو افکت به شما خوش آمد می‌گویم ... و امیدوارم که بتونیم از تجربه شما هم استفاده کنیم.

و جواب سوالتون رو می‌تونید از قسمت پایین و جستجو در بالا ملاحطه کنید. موفق و پیروز باشید.

ویرایش توسط hamidpanahi : 06-02-16 در ساعت 03:26

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidpanahi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    از طرف تمامی دوستان ویدیو افکت به شما خوش آمد می‌گویم ... و امیدوارم که بتونیم از تجربه شما هم استفاده کنیم.

و جواب سوالتون رو می‌تونید از قسمت پایین و جستجو در بالا ملاحطه کنید. موفق و پیروز باشید.

خیلی ممنون از شما

طبق لیست جدید المنت
    https://docs.google.com/document/d/1...9-zX85dDag/pub

و این پست
    http://forum.video-effects.ir/thread2129.html#post9177

بهتر نیست
    fx 8XXX
    hd 7750 یا 7790 با یک رم 8 و یک هارد SSD بگیرم
    بودجم حدود 2-2.2 میلیونه
    پیشنهاد شما چیه با این بودجه چه کیسی ببندم برای شروع؟
    در مورد کارت گرافیک های amd یک نکته رو هم بگم که این نوع کارت گرافیک ها هم دارای هسته جرایانی (مشابه cuda) هستند و به جای استفاده از کودا از تکنولوژی open gl 2 فکر کنم استفاده میکنند و در کار های سبک تا متوسط چیزی از انودیدیا کم ندارند
    بهتر بود به بقیه سوالاتم هم جواب میدادید(در مورد مولتی تریدینگ بیشتر میتونه جایگزین کارت گرافیک بشه یا نه؟)

AZERILA آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19081
    سلام و خوش آمد گویی
    ببین دوست عزیز چیزی که عُرف بین کسانی که کارهای مالتی مدیا و گرافیکی انجام میدن استفاده از CPUهای اینتل و کارت گرافیک انودیا هستش. من به شخصه جایی ندیدم واسه رندر پیشنهاد کارت گرافیک های AMD رو بدند. اما یک مسئله دیگه ای هم که وجود داره اینه که تا جایی که من میدونم خود نرم افزارهایی مثل افتر افکت و پرمیر هم از محصولات AMD پشتیبانی نمیکنند. حالا من نمیدونم دلیلش چیه اما شرایط طوری که شما مجبورید از محصولات انودیا استفاده کنید هرچند که مثلا AMD هسته های کودا داشته باشه و یا بازدهی بالاتری هم داشته باشه. اگر میخواید مطمتن بشید از این حرفی که زدم تشریف ببرید به آدرس زیر که البته اگر سخه افترتون پایین تر باشه قطعا آدرس هم فرق میکنه:
    C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CC 2015\Support Files
    بعد فایل تکست با این نام ( raytracer_supported_cards ) رو باز کنید. اینحا لیست کارتهای پشتیبانی شده توسط افترافکت رو مشاهده میکنید.
    ...
    عجیبه که میگید FX-9590 از 6700 قوی تر! در صورتی که یک سرچ کوتاه بکنید متوجه میشید خیلی با هم اختلاف دارند. حتی از تاریخ عرضه هم میشه فهمید چون 9590 سال 2012 عرضه شده و 6700 سال 2015.
    http://cpu.userbenchmark.com/Compare...590/3502vs1812
    ...
    نکته ای که به نظرم امد شما باید با توجه به بودجتون انتظار داشته باشید. قطعا با این بودجه نمیتونید چندان انتظار بالایی از سیستمی که میخواید بخرید داشه باشید. اگر نظر من رو میخواید با این بودجه صرفا روی خرید CPU قدرتمند تر سرمایه گذاری کنید. من میگم اگر همون E5 2670 رو انتخاب کنید واستون راندمان خیلی بالاتری خواهد داشت نسبت به حالتی که کارت نه جندان قوی بگیرید. اینو با توجه به تجربه شخصیم گفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط AZERILA نمایش پست ها
    سلام و خوش آمد گویی
    ببین دوست عزیز چیزی که عُرف بین کسانی که کارهای مالتی مدیا و گرافیکی انجام میدن استفاده از CPUهای اینتل و کارت گرافیک انودیا هستش. من به شخصه جایی ندیدم واسه رندر پیشنهاد کارت گرافیک های AMD رو بدند. اما یک مسئله دیگه ای هم که وجود داره اینه که تا جایی که من میدونم خود نرم افزارهایی مثل افتر افکت و پرمیر هم از محصولات AMD پشتیبانی نمیکنند. حالا من نمیدونم دلیلش چیه اما شرایط طوری که شما مجبورید از محصولات انودیا استفاده کنید هرچند که مثلا AMD هسته های کودا داشته باشه و یا بازدهی بالاتری هم داشته باشه. اگر میخواید مطمتن بشید از این حرفی که زدم تشریف ببرید به آدرس زیر که البته اگر سخه افترتون پایین تر باشه قطعا آدرس هم فرق میکنه:
    C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CC 2015\Support Files
    بعد فایل تکست با این نام ( raytracer_supported_cards ) رو باز کنید. اینحا لیست کارتهای پشتیبانی شده توسط افترافکت رو مشاهده میکنید.
    ...
    عجیبه که میگید FX-9590 از 6700 قوی تر! در صورتی که یک سرچ کوتاه بکنید متوجه میشید خیلی با هم اختلاف دارند. حتی از تاریخ عرضه هم میشه فهمید چون 9590 سال 2012 عرضه شده و 6700 سال 2015.
    http://cpu.userbenchmark.com/Compare...590/3502vs1812
    ...
    نکته ای که به نظرم امد شما باید با توجه به بودجتون انتظار داشته باشید. قطعا با این بودجه نمیتونید چندان انتظار بالایی از سیستمی که میخواید بخرید داشه باشید. اگر نظر من رو میخواید با این بودجه صرفا روی خرید CPU قدرتمند تر سرمایه گذاری کنید. من میگم اگر همون E5 2670 رو انتخاب کنید واستون راندمان خیلی بالاتری خواهد داشت نسبت به حالتی که کارت نه جندان قوی بگیرید. اینو با توجه به تجربه شخصیم گفتم.
    خیلی ممنون از شما
    کاملا درسته با توجه به اوضاع سعی میکنم انودیا بگیرم(انتخاب خودم GTX 950 oc 2G هستش که در بازده قیمتش از بقیه سر تره )
    در مورد cpu اکثر جاها چون fx 9590 گرافیک داخلی نداره از جمع امتیاز ها کم میشه!
    اما اگر فقط بخواهید cpu رو در نظر بگیرید
    amd کمی قوی تره طبق امار سایت بزرگ که فقط cpu رو مورد بررسی قرار داده
    http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

کلمات کلیدی این موضوع