برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

چجوری حجم یک فایل رو به مقدار قابل توجهی کم کنم ؟

من یک ویندوز ویستا از اینترنت دانلود کردم که حجم فایل زیپ ، دو مگابایته که بعد از اکسترکت شدن ، به یک گیگ و چهارصد مگابایت تبدیل میشه ! اینم لینکش:http://s6.picofile.com/file/82385310..._com_.zip.html
    چجوری میشه همچین کاری کرد ؟

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    با سلام
    دوست عزیز فایل های اجرائی ( exe.) و ایمیج ها ( iso . ) قابلیت بالائی در فشرده سازی دارن . ضمن اینکه بعضی مواقع دیدین یک فایل فشرده از درون یک فایل فشرده دیگه استخراج میشه . برای این بوده طرف سعی کرده بیشتر فایل رو فشرده کنه .
    بحث در این مورد بسیاره و نرم افزارها هم زیادن با قابلیتهای مختلف ، مهم اینه به اصل و کیفیت فایل لطمه وارد نشه و کدوم بهتر عمل میکنن .
    در این مورد جهت آشنائی اینترنت رو با تایپ یک سوال کلی در این مورد ،سرچ کنین به توضیحات جالب و مفیدی میرسین که خالی از لطف نیستن و در بینشون به WinZip - 7Zip - WinRAR و ... میرسین که مهمترینن البته با چه کدکی هم فشرده میشه هم مهم و تاثیر گذاره.
    همین قدر به عقلم رسید .موفق باشید.
    Meraj Mix

منم برای فشرده کردن پروژه هایی که تدوینشون تموم شده و پروژه هایی که جلوه های ویژشون تموم شده و آموزش ها و فیلم هایی که دیدم رو می خوام فشرده کنم با وین رار فشرده کردم همون حجم اولیه بود الان یه دوترا و یه ششصد و پنجاه پر کردم و یه دوترا الان خریدم می خوام این دو ترا جدیده آرشیو باشه و هر فایلی که داخلش می ریزم فشرده ترین حالت باشه چون این فایل ها دیگه استفاده ای ندارند مگر در زمان های خواص اون هم یک یا دوبار در کل عمرم برای همین میخوام فشرده کنم کسی می تونه کمک کنه ؟؟

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    سلام دوست من
    روی فایلهایی که داری راست کلیک کن و بعد گزینه properties رو بزن و بعد هم ادامه کار رو طبق عکسی که گذاشتم انجام بده . با خود ویندوز برات خیلی حجمشو میاره پایین .
    فقط یه مطلبی که توی انجام این کار هستش ممکنه چند ساعت طول بکشه . به همین دلیل بهت پیشنهاد میکنم شب بزار برای کمپرس که تا صبح و شاید عصر روز بعد طول بکشه ولی حجمت رو به نصف کمتر کاهش میده و هر فایلی هم که بهش اضافه بشه در حالت فشرده قرار میگیره .

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    ویرایش توسط محمدکمیل : 03-23-16 در ساعت 23:21
    ??? ???? ?? ??????? ?????? ????? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ??????? ????? ?? ???? ?? ??? ?????? ? ??? ?? ??? ?? ????? ?????? ??? ?? ?????? ????? ????.

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligharagezlou نمایش پست ها
    منم برای فشرده کردن پروژه هایی که تدوینشون تموم شده و پروژه هایی که جلوه های ویژشون تموم شده و آموزش ها و فیلم هایی که دیدم رو می خوام فشرده کنم با وین رار فشرده کردم همون حجم اولیه بود الان یه دوترا و یه ششصد و پنجاه پر کردم و یه دوترا الان خریدم می خوام این دو ترا جدیده آرشیو باشه و هر فایلی که داخلش می ریزم فشرده ترین حالت باشه چون این فایل ها دیگه استفاده ای ندارند مگر در زمان های خواص اون هم یک یا دوبار در کل عمرم برای همین میخوام فشرده کنم کسی می تونه کمک کنه ؟؟
    با سلام
    ببینید دوست عزیز در تنظیمات برنامه های فشرده ساز میشه ، دست برد و میزان فشرده سازی رو بیشتر کرد ، اما بعنوان مثال فایلهای تصویری و صوتی کمتر قابلیت فشرده شدن دارند . چرا ؟ چون خودشون با کدک ها فشرده شده اند و نهایتاً زیر 10% دیگه قابلیت فشرده شدن دارند.
    اما فایلهائی مثل عکس یا فایلهای اجرائی که عرض کردم ، قابلیت بیشتری دارند. هر چند تمام اینها به نحوی قبلاً فشرده شده اند و پسوندهائی که در فایلها می بینید همون کدک های فشرده سازن. بحث در این مورد کمی طولانیه.
    مثلاً شما در برنامه WinRAR میتوانید مثل عکس زیر تنظیم رو تغییر بدید و بیشتر فایل رو فشرده کنید ، مجدد یک فایل اصلاً خالی Text بسازید و با فایلی که فشرده کردید داخل پوشه دیگه قرار بدید و دوباره پوشه مذکور رو فشرده کنید اندکی دیگه حجم پائین میاد.
    یا توسط 7zip و برنامه های دیگه ، یا طبق راهنمائی دوست عزیزمون آقا کمیل عمل کنید.
    در هر حال میزان فشرده شدن بستگی به فایلی که میخواهید فشرده کنید داره.
    سرعت این عملیات هم متأثر از رم و سی پی یو ، خواهد بود.
    موفق باشید

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    ویرایش توسط ali fallah : 03-24-16 در ساعت 03:49
    Meraj Mix

کلمات کلیدی این موضوع