برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

مشاهده : 7481 , پاسخ ها : 10
موضوع: Ntsc و pal چیست؟

Post Ntsc و pal چیست؟

NTSC،(مخفف کمیته سامانه تلویزیون ملی)، سامانه تلویزیون آنالوگ است که در ایالات متحده، کانادا، ژاپن، مکزیک، فیلیپین، کره جنوبی، تایوان و تعدادی دیگر از کشورها از آن استفاده می‌شود. (رجوع شود به نقشه)

ان‌تی‌اس‌سی بیشترین استفاده را در امریکای شمالی و ژاپن دارد. این استاندارد از نسبت درازا به پهنای ۴:۳ برای اندازه صفحه تصویر استفاده می‌کند و هر فریم تصویر تشکیل شده‌است از ۵۲۵ خط و تعداد فریم‌ها در ثانیه ۳۰ فریم است.

ان‌تی‌اس‌سی از سیستم اسکن یک خط در میان پیروی می‌کند و هر فریم به دو فیلد با ۲۶۲٫۵ lines/field تقسیم می‌شود. بنابراین فرکانس حرکت افقی lines/sec ۵۲۵×۲۹٫۹۷ ≈ ۱۵، ۷۳۴ است که هر کدام از خط‌ها در ۱/۱۵٫۷۳۴ × ۱۰۳ sec ≈ ۶۳٫۶μsec اسکن می‌شود.

زمان جابجایی افقی ۱۰٫۹ μsec زمان می‌گیرد که این سطح ۵۲٫۷ μsec برای سیگنال خط فعال هنگامیکه اطلاعات تصویر نمایش داده می‌شود می‌باشد.

ویژگی‌ها:

نرخ قاب ۹۵/۵۹ هرتز
    تعداد خطوط در قاب ۵۲۵
    استفاده از اصل مبنا(مختصات رنگ / روشنایی)
    استفاده از ۳۰ فریم در ثانیه

PAL

پال مخفف «خط فاز متناوب» (به انگلیسی: Phase Alternating Line)‏، سیستم فرستنده رنگی است که در سامانه فرستنده تلویزیونی در بیشتر نقاط جهان از آن استفاده می‌شود. سامانه‌های رایج دیگر تلویزیون آنالوگ سکام یا ان تی اس سی می‌باشند.

. این مطلب در اصل در مورد سیستم رمزگذاری PAL بحث می‌کند. تعاریف در سیستم های رایج تلویزیون و تلویزیون‌های آنالوگ بیشتر frame rates یا نسبت‌های قاب وضوح تصویر و نوسان صدا را توصیف می‌کنند. تاریخچه در سال 1950، کشورهای اروپای غربی شروع به زمینه سازی معرفی تلویزیون‌های رنگی نمودند و با مشکل ضعف‌هایی در طرز نمایش استاندارد NTSC مواجه شدند از جمله جابجایی سطوح رنگی در وضعیت‌های ارسالی ضعیف.در جهت غالب آمدن به کمبودهای NTSC، استانداردهای تلویزیون‌های متناوب تدبیری اندیشیدند، نتیجه یشرفت در استانداردهای PAL و SECAM بود. هدف تهیه‌ی یک استاندارد رنگ تلویزیون بود برای سیستم فرکانس تصویر اروپا در رنج 50 هرتز و حذف مشکلات NTSC. PAL توسط Walter Bruch در شرکت Telefunken توسعه یافت. ای فرمت در سال 1963 پرده‌برداری شد. در اولین شروع رواج این سیستم در بریتانیا در سال 1964 و آلمان در سال 1967. بهر حال کانال1 BBC در ابتدا از استاندارد رایج برای شروع این استاندارد فراگیر. Telefunken بعدها توسط کارخانه الکترونیکی فرانسوی به نام Thomson خریداری شد. Thomson همچنین کارخانه ی Compagnie Générale de Télévision را هم خرید. جایی که Henri de France استاندارد SECAM، اولین استاندارد رنگ اروپا را توسعه می‌داد. Thomson؛ حالا با نام Technicolor SA شناخته می‌شود، همچنین صاحب امتیاز RCA brand می‌باشد و امتیاز آنرا به سایر شرکت‌ها نیز می‌دهد؛ (RCA)Radio Corporation of America مبتکر این برند، استاندارد NTSC را قبل از این که Thomson درگیر آن شود ایجاد کرد. اصطلاح PAL اغلب به صورت غیر رسمی به یک سیستم رنگ تلویزیون 626خط/50 هرتز(576i) اشاره می‌کند که متفاوت از 525خط/60 هرتز (480i) سیستم NTSC می‌باشد. بنابراین DVD ها به صورت PAL و NTSC طبقه بندی می‌شوند.ولو اینکه از لحاظ تکنیکی دیسکهای نوری ترکیبی از این دو استاندارد رنگ را ندارند. شمارش خطوط و نسبیت قاب‌ها به صورت 60/525EIA و 50/625 CCIR مشخص می‌شوند. با این تواصیف PAL و NTSC در اصل روشهای مخابره‌ی رنگ می‌باشند.

NTSC رکورد کنیم یا PAL

سیستم پال و ان تی اس یا سکام برای پخش آنالوگ روی تلوزیون از طریق آنتن هست.این سیستمها در تلویزیون‌های آنالوگ بیشتر frame rates یا نسبت‌های قاب، وضوح تصویر و نوسان صدا را توصیف می‌کنند.
    Pal و NTSC در اصل روشهای مخابره‌ی رنگ بر روی تلوزیونهای آنالوگ از طریق آنتن می‌باشند
    باید بگم که در حال حاظر از اسم ان تی اس و پال فقط برای یک سری خصوصیتهای تصویری روی دوربین های فیلم برداری استفاده میشه.
    مثل فریم ...
    برای سینما یا پخشهای دیجیتال فرقی بین ان تی اس یا سکام یا پال نیست...

proshot آنلاین نیست.
    Banned

شماره کاربری
    4843
    تهرانــ ☼_̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡�
    امید جان ممنون داداش از این تاپیک بسیار مفید ...
    این پست قدیمی هست اما بالا آوردمش تا دوستانی که ندیدن
    اطلاعاتشون بالاتر بره ، چرا که یکی از اصول فرمت های
    ویدئویی آشنایی با دو فرمت
    ntsc و pal هستش ...

نقل قول نوشته اصلی توسط proshot نمایش پست ها
    امید جان ممنون داداش از این تاپیک بسیار مفید ...
    این پست قدیمی هست اما بالا آوردمش تا دوستانی که ندیدن
    اطلاعاتشون بالاتر بره ، چرا که یکی از اصول فرمت های
    ویدئویی آشنایی با دو فرمت
    ntsc و pal هستش ...
    خواهش می کنم مجتبی جان ....
    لطف می کنید ....
    واقعا همینطور هست ....
    ??? ????? ?? ???? ? ???? ???? ?? ??? ???
    ?????? ????? ???? ? ????????? ???? ???? ???

Elka Eydipor آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    4564
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid8h نمایش پست ها
    خواهش می کنم مجتبی جان ....
    لطف می کنید ....
    واقعا همینطور هست ....
    درود درود بسیار عالی بود آقا امید منم تازه دیدم سپاسگذارم بخاطر این اطلاعات مفید... و ممنون آقای ظریف

که این تاپیک رو احیاء کردید
    ????? ?? ????? ?? ??? ???? ?? ???? ???????
    ?? ??? ????? ??????!
    ????? ?? ?? ?? ??????? ??? ?? ??? ?????? ?? ???

?????? ?? ??????? ??? ????? ????!????? ?? ?? ??? ??? ....
    ??? ?? ???? ?? ?? ??? ??? ?? ??? ??...

نقل قول نوشته اصلی توسط Elka Eydipor نمایش پست ها
    درود درود بسیار عالی بود آقا امید منم تازه دیدم سپاسگذارم بخاطر این اطلاعات مفید... و ممنون آقای ظریف

خواهش می کنم خانم عیدپور ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Elka Eydipor نمایش پست ها

خواهش می کنم خانم عیدپور ...

امید جان داداش واقعا اطلاعات مفیدی بود دست گلت درد نکنه داداش مجتبی ممنون که این پست رو بالا آوردی واقعا من ندیده بودم یاشاسنی قارداشیم
    ????? ??? ?????? ?????
    ???? ??? ????
    ??? ???? ???? ?????
    ?? ?????? ???

shahin_hich آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    3991
    ممنون داداش واقعا عالی بود.
    ب نظرم در کار ما تئوری خیلی مهمه اما ما کار عملیو شروع میکنیم بعد اگه شد یا خیلی محتاج دونستنش بودیم میریم دنبال تئوریها و این اشتباهه.
    خوبه ک قبل از شروع هر کاری با تئوری اشنا بشیم.

من خودم این پست رو ندیده بودم ممنون امییییییییییییییییییییییی یییید جان

mafitahereh آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    1353
    پست مفیدی بود من قبلا ندیده بودم از هردوی شما بزرگواران جناب ظریف و جناب هاتف سپاسگذارم
    موفق باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین