برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36

مشاهده : 8106 , پاسخ ها : 35
موضوع: موزیک و موزیک ویدئو

موزیک و موزیک ویدئو

با سلام به همه ی دوستان عزیز
    راجع به کلیه ی مراحل ساخت موزیک ویدئو ( شعر ، ملودی ، تظیم ، رکورد (استدیوی ضبط صدا) ، فیلمنامه ، فیلمبرداری ،تجهیزات حرکتی ادیت و پخش) اگر سوالی دارین اینجا مطرح کنین تا از اطلاعات اساتید محترم استفاده کنیم و به جواب سوالاتمون برسیم . بنده هم اطلاعات کمی تو این زمینه دارم که خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.

به نظر من یکی از مهمترین اصول کارگردانی رعایت خط فرضی هستش که متاسفانه بیشتر کارگردانان موزیک ویدئو اون رو رعایت نمیکنن!
    دو تا عکس از یک موزیک ویدئوی ایرانی براتون میذارم تا منظورم رو بهتر متوجه بشین! این دو تا عکس درست پشت سرهم تو ویدئو کات خوردن که جوری به بیننده القا میشه که این فرد در هر تصویر در یک جهت در حال حرکت هست در صورتی که در هر دو تصویر جهت حرکت ثابت هستش!
    برای علمی تر شدن این موضوع یک جمله رو از زبان دانیل آریخن عنوان میکنم که کتابهای ایشوت در بزرگترین دانشگاه های فیلمسازی تدریس میشه : ( حرکت پیوسته ای که به وسیله ی چند موقعیت دوربین ضبط می شود ایجاب می کند که دوربین دریک سمت مسیر حرکت سوزه ی متحرک قرار گیرد) شاید اگر تصویر کلوز آپ صورت رو اینسرت حساب کنیم با اصول کارگردانی مطابقت داشته باشه ولی عدم انجام این کار از سردرگمی بیننده جلوگیری خواهد کرد!
    این رو هم باید بگم که کارگردانهای این موزیک ویدئو جز بهترین های این عرصه هستند و بنده به هیچ وجه قصد جسارت به عزیزان رو ندارم و اینو هم با افتخار میگم که با دیدن موزیک ویدئهای این دوستان به موزیک ویدئو علاقه مند شده و وارد این عرصه شدم. وهمیشه از طریق اینترنت از راهنمایی هاشون استفاده میکنم!نام: 3.JPG نمایش: 162 اندازه: 40.7 کیلو بایت

رضا عزيز اگر كليپي كه خودت ساختي رو داري بذار ببينيم ...

ممنون ...

کسی که موزیک ویدئو تدوین میکنه حتما باید پلاگین look رو نصب کنه! نصب کنید ببینید چه دنیاییه!

Torojan عزيز پلاگين look خوبه ولي به نظر من يه ذره از كيفيت رو مياره پايين من بيشتر با Mojo كار مي كنم كه فوق العاده خوبه پيشنهاد مي كنم يه تست بزن ...

سلام جناب آقای مالکی عزیز البته حرف شما در مورد خط فرضی درسته ولی انجام اون اجباری رو به همراه نداره بلکه بیشتر مخاطب رو مد نظر میگیره تا درک بهتری از تصویر داشته باشه ودچار سردرگمی نشه ولی تو موزیک ویدئوها که برشهای سریع و آنی داره جذابیت تصاویر درقالب افکتهای گوناگون ووجه زیبائی شناسانه اونها ملاک کار تدوینگره تا باریتم آهنگ بتونه کار خوبی رو ارائه کنه ولی در کل اگر همه کلیپ سازان بهش توجه میکردند به نظرم کارها شون شاید بهتر واز لحاظ فنی بهترم میشد

rahimollah آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    69
    در مورد خط فرضی بگم که شکوندنش توی صحنه های تداومی اشکال داره
    که البته تو کلیپ نمیشه ایراد گرفت
    توی کلیپ هایی هم که کار میکنین حتما از Beauty Box و mojo استفاده کنید
    برای اینکه تصاویرتون جذابیت داشته باشن توی تدوین فلو و فوکوس کنین
    پارتیکل هم جدیدا داره توی کلیپا جای خودشو باز میکنه
    بچه هایی که کلیپ کار کردن کاراشونو بذارن تا بقیه ببینن
    دم همتون گرم

والا امید جان ما هنوز داریم از اساتیدی همچون شما یاد میگیریم..
    باعث افتخار که شما و دوستان راجع به کارای ما نظر بدین...
    ولی از این گذشته یه مشکلات شخصی دارم که فعلا نمیتونم تو زمینه موزیک و موزیک ویدئو فعالیت داشته باشم(متاسفانه).

ببخشید که کامنت دو تا شد!
    hrj313 و rahimollah عزیز من با حرف شما موافقم! ولی به نظر من اگر رعایت بشه زیبایی کار دو چندان خواهد شد!
    ویرایش توسط Reza 431 : 06-24-13 در ساعت 23:21

امید جان درست میگی من چون خروجی dv میگیرم برای تلویزیون همون جواب میده اما در کل شما درست میگی! ;-)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع