برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 1500 , پاسخ ها : 6
موضوع: ایجاد یک روزنه در سطح

ایجاد یک روزنه در سطح

ساخت روزنه و شکاف بر روی سطح به روشهای مختلفی صورت میگیره که در این آموزش از Edit Poly قرار استفاده میکنیم.

1- Vertex هایی که محل ایجاد روزنه هستند رو انتخاب کنید.

2- از فرمان Chamfer برای گسنرش vertex ها استفاده کنید.

3- Edge های رو به رو هم را انتخاب کرده و به کمک ابزار Connect به هم وصل کنید. این اتصال از مرکز هر یک صورت میگرد.

4- این کار را با Edge های سمت دیگه نیز انجام دهید.

5- سطوح ایجاد شده در مرکز را انتخاب و Delete کنید.

6- یکی از روزنه ها را انتخاب اصلاحگر Spherify را بهش اعمال کنید.

7- این کار را با روزنه های دیگر نیز بک یه یک انجام دهید. ابتدا اصلاحگر Edit Poly را اعمال، سپس Vertex های جدید را انتخاب و در آخر اصلاحگر Spherify را بهش اعمال کنید.

8- در آخر میتوانید کار را دوباره یه Editable Poly تبدیل کنید.

9- حالت Border را فعال و روزنه ها را انتخاب کنید. بار دیگر از ابزار Chamfer برای گسنرش Edge ها استفاده کنید.

10- Vertexهایی که به جایی منصل نیستند را انتخاب کنید. Vertex هایی که قراره به اونجا متصل بشوند نیز انتخاب کنید.

11- حال فرمان Connect را اجرا کنید تا Vertexها به یکدیگر متصل شوند.

[IMG]12- بار دیگر حالت Border را فعال و روزنه ها را انتخاب کنید.در حالی که کلید Shift را پایین نگه داشته اید با ابزار Move قسمت های انتخاب شده را به سمت پایین بکشید. بدین شکل سطوح جدید ایجاد میشوند. این کار را دوبار انجام دهید و بار دوم با فاصله کمتر[/IMG]

13- فرمان Cap را اجرا کنید تا روزنه بسته شود.

14- اکنون مینوانید TurboSmooth را اعمال کنید.

نکته پایانی:

در صورت نیاز میتوانید سطح فرو رفته را Delete کتید تا یک روزنه ایجاد شود. اگر شکل این روزنه اهمیت دارد لبه های آن را به سمت بیرون تا کنید

سلام وممنون از آموزشتون یک سوال داشتم من دوبار مکس رو نصب کردم وهربار با اروریکسانی روبرو شدم که در هنگام نصب اول اروری شبیه کد رو میداد مثل این کد {1258533F-F127-40FC-216D-2743734E07ED} وبعد در ادامه نصب ارور manager plugin رو میده البته عکس ندارم چون از خیر نصبش چند روز پیش گذشتم میشه راهنمائیم کنید مشکل کجاست با اینکه مایا ومکس 2014رو از یکجا دانلود کردم مایا راحت نصب شد ولی مکس نه

اگه عکس بود میتونستم بیشتر کمکت کنم
    از نسخه های دیگه 2014 استفاده کن احتمالا مشکل از نرم افزاره
    من باز میگردم را ه حلشو پیدا کردم واست پیام میذارم
    اگه فایلو iso هست محتویات کامل فایلو تو یکی از درایوات کپی بعد اقدام به نصب کن
    نرم افزار خواستی دانلود کنی از سایت soft98.ir دانلود کن فایل هاش هچ گونه مشکلی از لحاظ دانلود و کرک نداره

سلام دوست عزیز اتفاقا" از همین سایت دانلود کردم واکسترکت اون هم بدون هیچ مشکلی انجام شد ناچارم دوباره نصبش کنم واز ارورهاش برات عکس بزارم

سلام دوست عزیز البته ارور اول رفع شد خوشحال شدیم گفتیم راحت نصب میشه ولی در هنگام اجرا ارور دومیکه عکسشو گذاشتم میادنام: Untitled.png نمایش: 50 اندازه: 319.3 کیلو بایت

این هم ارور دیگه در هنگام کار بایک قوری سادهنام: Untitled 1.png نمایش: 52 اندازه: 321.5 کیلو بایت

مشکل در فراخوانی پلاگین ها رو نشون میده مشکل از نرم افزار که نمیتونه پلاگین ها رو لود کنه !!!!

کلمات کلیدی این موضوع