برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

مشاهده : 2546 , پاسخ ها : 13
موضوع: لطفاً متخصصین سخت افزار نظر بدهند

asgharf آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    13677

لطفاً متخصصین سخت افزار نظر بدهند

با سلام
    خدمت متخصصین بزرگوار میخواستم نظر شما را در مورد این سه قطعه سخت افزار بدونم(جهت کار با افتر - پریمیر و غیره)
    مادربرد :
    ASUS Z97-A
    کارت گرافیک :
    ASUS GTX760-DF-2GD5 GeForce GTX 760 2GB
    پردازنده :
    Intel 4th Gen Core i7-4790K
    با تشکر
    (اگر مطلب خاصی بود ممنون میشم بگید و ما استفاده کنیم)

گلپسر من متخصص نیستم ولی ما رو به حساب نمیاری که روی گفته ام فکر کنی حتی
    من تو این پست هم بهت گفتم
    اولا نیاز به مادربرد چیپست Z داری چون تو کار گرافیکی یکی از عوامل تاثیر گذار ، cpu هه که یکی از عوامل قدرت cpu فرکانس بالای رم هست (بالای 1600 مگاهرتز هست)
    به مادربرد خیلی قدرتمند تو این رده نیاز نداری چون اورکلاک نمیکنی (چیزی از اورکلاک هم نگفتی) و چندان نیاز ضروری نیست و توصیه هم نمیشه چون اورکلاک کردن نسبت به افزایش راندمانش ، هزینه ی بیشتری داره و خیلی ارزش هزینه کردن نداره
    تفاوت مادربرد گیگابایت و ایسوز هم کم نیست مثل مدار تغذیه و مس بیشتر لایه اصلی و چندین چیز دیگه
    اما این مدل ایسوز ای که تو پست بالا به عنوان مادربرد گفتی ، قطعا مدلش برابری نمیکنه با مادربرد Z97-D3H ای که قبلا گفتم . این مدل از ایسوز برابر مدل Gigabyte GA-Z97X-UD3H-BK هست
    تفاوت این گیگابایت با اون ایسوز ای که گفتی ، هر چند تعداد فاز یکسانی دارن ولی اغلب گیگابایت از مدل ماسفت بهتری استفاده میکنه پس قدرت خنک کنندگی و اورکلاک بیشتری داره (همینطور طول عمر) . فرق بعدیشون توی خازن شونه که 2 برابر واسه اون مدل Z97X-UD3H-BK دو برابر طول عمر بیشتری داره (معروف به خازن سیاه) و یک هفته تحت فشار زیر تست شرکت گیگابایت بطور دائم بود . این تفاوت ها علاوه بر تکنولوژی های انحصاری گیگابایت مثل 2 برابر بودن مس در لایه ی اصلی و دوال بایوس بودن و ... هست و این مدل گیگابایت هم به شدت ارزش خرید بالایی داره ولی به کارت همون مادربرد قبلی میاد (هر چند اگه پول داشتی پیشنهادم همین مادربرد Z97X-UD3H-BK هه)

گرافیک هم سری 760 واسه نسل قبل هه و بخاطر مصرف بالا و ساپورت نکردن دایرکت ایکس 12 کاملا منسوخ شد . جایگزینش 960 رو بگیر که قابل قیاس باهاش نیست. بازم پیشنهادم این مدل هه :

Gigabyte G1 Gaming GTX 960 2GB

در مورد i7 و گرافیک هم چون هزینه ات کم بود نمیتونستی بگیری هر دو رو با هم دیگه ...

asgharf آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    13677
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    گلپسر من متخصص نیستم ولی ما رو به حساب نمیاری که روی گفته ام فکر کنی حتی
    من تو این پست هم بهت گفتم
    اولا نیاز به مادربرد چیپست Z داری چون تو کار گرافیکی یکی از عوامل تاثیر گذار ، cpu هه که یکی از عوامل قدرت cpu فرکانس بالای رم هست (بالای 1600 مگاهرتز هست)
    به مادربرد خیلی قدرتمند تو این رده نیاز نداری چون اورکلاک نمیکنی (چیزی از اورکلاک هم نگفتی) و چندان نیاز ضروری نیست و توصیه هم نمیشه چون اورکلاک کردن نسبت به افزایش راندمانش ، هزینه ی بیشتری داره و خیلی ارزش هزینه کردن نداره
    تفاوت مادربرد گیگابایت و ایسوز هم کم نیست مثل مدار تغذیه و مس بیشتر لایه اصلی و چندین چیز دیگه
    اما این مدل ایسوز ای که تو پست بالا به عنوان مادربرد گفتی ، قطعا مدلش برابری نمیکنه با مادربرد Z97-D3H ای که قبلا گفتم . این مدل از ایسوز برابر مدل Gigabyte GA-Z97X-UD3H-BK هست
    تفاوت این گیگابایت با اون ایسوز ای که گفتی ، هر چند تعداد فاز یکسانی دارن ولی اغلب گیگابایت از مدل ماسفت بهتری استفاده میکنه پس قدرت خنک کنندگی و اورکلاک بیشتری داره (همینطور طول عمر) . فرق بعدیشون توی خازن شونه که 2 برابر واسه اون مدل Z97X-UD3H-BK دو برابر طول عمر بیشتری داره (معروف به خازن سیاه) و یک هفته تحت فشار زیر تست شرکت گیگابایت بطور دائم بود . این تفاوت ها علاوه بر تکنولوژی های انحصاری گیگابایت مثل 2 برابر بودن مس در لایه ی اصلی و دوال بایوس بودن و ... هست و این مدل گیگابایت هم به شدت ارزش خرید بالایی داره ولی به کارت همون مادربرد قبلی میاد (هر چند اگه پول داشتی پیشنهادم همین مادربرد Z97X-UD3H-BK هه)

گرافیک هم سری 760 واسه نسل قبل هه و بخاطر مصرف بالا و ساپورت نکردن دایرکت ایکس 12 کاملا منسوخ شد . جایگزینش 960 رو بگیر که قابل قیاس باهاش نیست. بازم پیشنهادم این مدل هه :

در مورد i7 و گرافیک هم چون هزینه ات کم بود نمیتونستی بگیری هر دو رو با هم دیگه ...
    استاد عزیز سلام sajjadkhati
    شما بزرگواری ،ببخشید قصد من جسارت به دوستان نبوده ونیست و اگر از متخصصین استفاده کردم به جهت اینکه ،یکدفعه دوستی از روی محبت اطلاعات اشتباه نده ،من حقیقتا اول 2 میلیون پول نقد داشتم ولی الان می خوام این سیستم رو بطور قسط 4.5 میلیون ببندم پس عقل شرط میکنه که اشتباه نکنم و یا اشتباهاتم رو به حداقل برسونم. الان با خیال راحت اون قطعاتی رو که شما گفتی به فروشگاه سفارش میدم.(فقط یه مطلب من اگر اون گرافیک 760 رو انتخاب کردم بخاطر حافظه 256 بوده در صورتیکه 960 حافظش 128 هست ،موردی نداره؟و مطلب آخر cpu رو تایید میکنی 4790k؟)
    خیلی گلی،بازم ممنون از شما و تمامی دوستان

سلام گلپسر
    استاد چیه؟ ما استخون کوچیکه ی اساتیدا مون نمیشیم
    سجاد صدام کنی راحت ترم
    4.5 تومن ارتقاء دادی؟
    پس این قطعات رو بگیر :

مادربرد : Gigabyte GA-Z97X-UD3H-BK
    668 تومن

پردازنده : i7 4790K
    1.16 تومن

رم : Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 2400MHz
    350 تومن

پاور : GREEN GP750B-OC 80 Plus Platinum
    420 تومن

گرافیک :
    1.074 تومن

بقیه هم که تو اون تاپیک گفتم
    البته حساب نکردم کلا چقد میشن . فک کنم 200 تومنی باید روش بزاری
    قبل از خرید فقط چک کن ببین اون گرافیک گیگابایت توی کیس Eagle جا میشه؟ این جوری که باید جا شه . حالا چک رو کن
    حافظه ی 256 و 128 چیه؟ هر دو 2 گیگ ان دیگه
    قطعا 4790K مورد تایید هه . و قدرتمندترین cpu ی سوکت 1150 هه

راستی فقط یادت باشه اگه میخای از سایت تک مکث خرید کنی ، تا بعد از تعطیلات نوروز نیستن (این مدل مادربرد BK فقط اونجا گیر میاد ینی من جای دیگه ای ندیدم تو سایت های معتبر)
    ویرایش توسط sajjadkhati : 03-30-15 در ساعت 22:02

راستی گلپسر جمع زدی اگه هزینه کمتر شد که فک نکنم بشه بگو یه ssd بهتر پیشنهاد بدم

asgharf آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    13677
    سلام گلپسر
    استاد چیه؟ ما استخون کوچیکه ی اساتیدا مون نمیشیم
    سجاد صدام کنی راحت ترم
    4.5 تومن ارتقاء دادی؟
    پس این قطعات رو بگیر :

مادربرد : Gigabyte GA-Z97X-UD3H-BK
    668 تومن

پردازنده : i7 4790K
    1.16 تومن

رم : Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 2400MHz
    350 تومن

پاور : GREEN GP750B-OC 80 Plus Platinum
    420 تومن

گرافیک :
    1.074 تومن

بقیه هم که تو اون تاپیک گفتم
    البته حساب نکردم کلا چقد میشن . فک کنم 200 تومنی باید روش بزاری
    قبل از خرید فقط چک کن ببین اون گرافیک گیگابایت توی کیس Eagle جا میشه؟ این جوری که باید جا شه . حالا چک رو کن
    حافظه ی 256 و 128 چیه؟ هر دو 2 گیگ ان دیگه
    قطعا 4790K مورد تایید هه . و قدرتمندترین cpu ی سوکت 1150 هه

راستی فقط یادت باشه اگه میخای از سایت تک مکث خرید کنی ، تا بعد از تعطیلات نوروز نیستن (این مدل مادربرد BK فقط اونجا گیر میاد ینی من جای دیگه ای ندیدم تو سایت های معتبر)
    آقا سجاد سلام،من کوچیکتم
    منظور از 128 و 256 (من جایی خوندم که سرعت کارت گرافیک به بالا بودن رابط حافظشون هست مثلاً 64-128-256 بیت هست نه میزان حافظشون مثلاً 1-2-3-4 گیگ)
    من این سیستم رو هم داخل اهواز اسمبلش میکنم
    در ضمن من یک کیس گرین مدل midi 2002 دارم ،گفتم از این استفاده کنم
    بازم ممنون بابت راهنماییها

asgharf آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    13677
    راستی گلپسر جمع زدی اگه هزینه کمتر شد که فک نکنم بشه بگو یه ssd بهتر پیشنهاد بدم
    آقا سجاد سلام
    آقا ما جمع زدیم چیزی نزدیک به 4182000 در میاد
    حقیقتا من میخوام رم رو 16 بزارم که دیگه خیالم تا یکی دوسال آینده راحت باشه
    آقا سجاد میگم پاور 600 وات هم میتونم استفاده کنم که هزینش پایینتر باشه یا شما بخاطر دلایل خاصی این پاور رو معرفی کردید

آها منظورت رابط شونه
    آره ولی قدرت گرافیک تنها روی رابط قویتر نیست که. به ده ها عامل بستگی داره که یکیش رابط هه
    اولا که سری 700 انویدیا از رابط دایرکت ایکس 12 ساپورت نمیکنه . فقط همین اش یعنی 40 تا 50 درصد عملکرد ضعیف تر نسبت به دایرکت ایکس 11 (تو تست ها که میبینی رتبه بندی میکنن هر دو رو با دایرکت ایکس برابر یعنی 11 اش تست میکنن که با اون حال هم 960 قویتره که دلایل شو تو زیر میگم)
    قویتر بودن 960 بخاطر 147Mhz کلاک بیشتر Gpu و 1000Mhz کلاک حافظه ی تاثیر گذار حافظه و مهمترین عامل ، تکنولوژی نسل جدیدشه . از اون طرف هم تعداد هسته هاش رو کمتر کردن که مصرفش کمتر شه
    اما تو تست ها باید ببینی که وضعیت شون چجوریه :

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/ne...-960-ti-speces

تحت دایرکت ایکس 11 گرافیکا 960 حدودا 5 درصد از 760 قویتره که چندان ملموس نیست (خودت چند تا بازی از این سایت رو برای هر دو انتخاب و نتایج رو ببین) :

http://www.techpowerup.com/reviews/G...orce_OC/1.html

و

http://www.techpowerup.com/reviews/G..._Gaming/1.html

و قطعا تحت دایرکت ایکس 12 این اختلاف خیلی بیشتر میشه و همینطور مصرف بسیار کمتری داره

رم 16 به نظرم فقط واسه فوق حرفه ای ها لازمه . وگرنه رم 8 گیگ اونم برای حتی کسایی که بصورت استاندارد کار میکنن مثل من با افتر افکت کافی هه . هر چند بد نیست تا 12 گیگ یا به قول تو 16 گیگ هم باشه اما به نظرم فعلا 8 بگیر ، قطعا راضی کننده خواهد بود برات ولی اگه اذیت شدی که نمیشی بعد یه رم 8 دیگه اضافه کن
    راستی رم ای که گفتم ببین میتونی بجای 2 تا 4 گیگ ، یکی 8 گیگ بگیری تا کمتر اسلات هات پر شن. من گشتم نبود !
    پاور هم گرین نسل جدیدشو عرضه کرد که بسیار به صرفه هست و ارزش خرید بسیار بالایی داره. رده ی متوسط اش که تا 200 و خردی میشه و سری UK هست که قرار بود قبل از عید روانه ی بازار شه ، هنوز نشد که همین مدل UK کاملا برات به صرفه و مناسب بود . حالا چون نیومد مجبور شدم مدل high end نسل جدیدش که برای اورکلاکرها طراحی شد و این هم بسیار به ارزش خرید بالایی داره رو پیشنهاد بدم
    هر چند برات سری UK بیشتر به کارت میومد و میتونستی صرفه جویی کنی حدود 200 تومن ولی چاره ی دیگه ای نبست .
    البته میتونی پاور Green 600A-HP با قیمت 320 تومن بگیری اما نسبت به این پاوری که تو پست بالا گفتم اصلا ارزش خرید و کیفیت بالایی نداره و مصرفشم زیاد هست

asgharf آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    13677
    رم 16 به نظرم فقط واسه فوق حرفه ای ها لازمه . وگرنه رم 8 گیگ اونم برای حتی کسایی که بصورت استاندارد کار میکنن مثل من با افتر افکت کافی هه . هر چند بد نیست تا 12 گیگ یا به قول تو 16 گیگ هم باشه اما به نظرم فعلا 8 بگیر ، قطعا راضی کننده خواهد بود برات ولی اگه اذیت شدی که نمیشی بعد یه رم 8 دیگه اضافه کن
    راستی رم ای که گفتم ببین میتونی بجای 2 تا 4 گیگ ، یکی 8 گیگ بگیری تا کمتر اسلات هات پر شن. من گشتم نبود !
    پاور هم گرین نسل جدیدشو عرضه کرد که بسیار به صرفه هست و ارزش خرید بسیار بالایی داره. رده ی متوسط اش که تا 200 و خردی میشه و سری UK هست که قرار بود قبل از عید روانه ی بازار شه ، هنوز نشد که همین مدل UK کاملا برات به صرفه و مناسب بود . حالا چون نیومد مجبور شدم مدل high end نسل جدیدش که برای اورکلاکرها طراحی شد و این هم بسیار به ارزش خرید بالایی داره رو پیشنهاد بدم
    هر چند برات سری UK بیشتر به کارت میومد و میتونستی صرفه جویی کنی حدود 200 تومن ولی چاره ی دیگه ای نبست .
    البته میتونی پاور Green 600A-HP با قیمت 320 تومن بگیری اما نسبت به این پاوری که تو پست بالا گفتم اصلا ارزش خرید و کیفیت بالایی نداره و مصرفشم زیاد هست
    با سلام
    ممنون بابت توضیحات
    برم بگردم رمی رو که گفتی پیدا کنم
    .....:::::: ???? ?? ??? ???? ??? ?? ??? ?? ????? ::::::.....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع