برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 54

مشاهده : 19694 , پاسخ ها : 53
موضوع: رندر گیری با کمترین حجم و بهترین کیفیت

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2001 نمایش پست ها
    1) بعضی ها میگن که تشخیص خود سیستم ضعیفه و ممکنه خطا هایی رو نشون نده که این نرم افزار نشون میده ... (البته اینو از دوستان دیگری نقل میکنم)
    یه مشکلی هم که جدیدا تو افتر پیش اومده اینه که وقتی فیلمی رو پلی میکنم از وسط ، اصلا پلی نمیکنه و انگار گیر میکنه و هر چی صبر کنی فایده نداره !!1 قبلا خیلی خوب بودش ولی نمیدونم چرا اینطوری شده ؟! الان واقعا pejii عزیز از همه نظر داغوووونم . کلی کار سیستمم دارم و اینطوری یهو بی دلیل خراب شده . بنظرت ویندوز رو دوباره نصب کنم ؟ البته اگه بخوام اینکارو بکنم چون آنتی ویروسم کسپراکی هست بعد از 2 یا 3 بار ویندوز عوض کردن دیگه نصب نمیشه و دیگه اونو نمیدونم کجای دلم بزارم (تا الان 2 بار عوض کردم و نمیدونم دفعه سوم چی میشه ،شانس دارم یا ندارم!) درایو هام هم خالی ان و نمیشه گفت چون پره رم افزار فضا نداره ...
    http://s8.picofile.com/file/82901137...9_271.mp4.html

2)
    اگه بخوام سیستم فعلیم که مشخصاتش تو همین فیلم بالا هم هست رو ارتقا بدم تا سرعت رندر و کار با افتر و انکود کردن بیشتر شه توصیه میکنی هارد ssd بگیرم یا ram رو بیشتر کنم ؟ یا قطعه دیگه ؟ جی پی یو سیستمم هم gtx 750 ti هست

3) تو بعضی از سیستم ها (pc) دیدم جلوی اون قسمتی که مقدار رم سیستم رو نوشته(system properties) یه پرانتز باز شده و نوشته چقدر رم استفاده شده و چقدر رم خالی هست (آزاد هست) ... ولی توی سیستم من وجود نداره !!! این یعنی من ویندوز رو بد نصب کردم ؟ یا به اصطلاح به روش قدیمی نصب کردم؟اصلا این به چه علت هستش؟ دلیلش چیه؟ و ...
    ممنون

1) البته این بحث صحیحه، سیستم عامل به قدرت اون نرم افزار نیست در تشخیص مشکلات RAM ولی اگه مشکل جدی ای داشته باشید خود سیستم عامل حتماً مشخص میکنه.

راستش رو بخواهید، معمولاً وقتی یه مشکل جدید و جدی مثل مشکل شما پیش میاد، اولین کاری که باید انجام بدید اینه که نرم افزارهایی که به تازگی نصب کردید رو بررسی کنید و حذف کنید ولی متاسفانه windows 10 برای خودش هر روز یه چیز جدید دانلود و نصب میکنه تو آپدیت هاش و خطایابی روی اون به این سادگی نیست.

اگه قصد تعویض ویندوز رو داشتید، از ویندوز 8.1 جدیدتر نصب نکنید فعلاً تا میکروسافت از خر شیطون بیاد پایین و مشکلات ویندوز 10 رو حل کنه.

یه پیشنهاد دارم، از اطلاعات مهمتون یه جایی یه backup تهیه کنید (روی سیستم نباشه) و با system restore برنامه ها و آپدیت های ویندوز رو برگردونید به چند روز قبل، ببینید مشکل حل میشه؟

2) شما باید خودتون در هنگام کار ببینید کدوم بخش از سخت افزار شما بیشتر استفاده میشه و کسری در اون بخش احساس میشه تا بتونید تصمیم صحیح رو برای ارتقا بگیرید. از task manager و resource monitor به بررسی سخت افزار و منابع سیستم بپردازید. در هنگام رندر ببینید چی کم میاره و مشغول تره.

3) اون برای سیستم هایی است که کارت گرافیکی آنبورد و یا به دلیل دیگری (سیستم عامل 32 بیتی که نمیتونه از کل RAM استفاده کنه) بخشی از حافظه RAM رو سیستم عامل اجازه دسترسی بهش نداره. در چنین شرایطی عدد اول (سمت چپ) میگه که چقدر RAM روی دستگاه نصب شده و عدد دوم (سمت راست) میگه که چقدرش به دست سیتم عامل رسیده و اجازه استفاده رو دارید.

1) واسه محکم کاری با همون برنامه هم تست کردم هم رم و هم سی پی یو خداروشکر مشکلی نبود
    در رابطه با ویندوز هم خب من ویندوز 10 اینترپرایز رو دارم و فک کنم کامل ترین ویندوز تو مجموعه ویندوز هاست ... ولی یه مشکل داره و اونم این آپدیت هاشه که یه همچین مشکلاتی رو واسه آدم یهو ایجاد میکنه ... بنظر شما چه ویندوزی نصب کنم ؟ توصیه ویدیو زیر در مورد ویندوز رو ببینید ...
    http://www.aparat.com/v/9aQTJ#
    2) در رابطه با ارتقا هم اینکه من همیشه تو این صفحه موقع رندر نگاه میکنم ولی این صفحه تنها چیز بدربخورش سی پی یو هست ! که همین قطه هم بیشتر مصرف میشه موقع رندر که 104 % هم رسیده بود ...
    ولی خب من الان نمیخوام سی پی یو عوض کنم چون زیادی گرونه ... ولی واسه کار با افتر و ... و همینطور رندر خواستم رم یا هارد ssd بگیرم .. ولی نمیدونم کدوم بهتره یعنی یه رم 16 دیگه بیگیرم یا هارد کدوم بیشتر بدرد میخوره ؟
    3) خب پس خداروشکر سیستم من (اونی که جلوش پرانتز نداره) سالمه و ویندوز رو درست نصب کردم

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    1) اگه میخواهید با ویندوز 10 بمونید، حتماً نسخه اوریجینال و دارای سریال رسمی از ماکروسافت رو بخرید و همچنین از برنامه های کرک نشده استفاده کنید. ولی نسخه های کرک شده اش رو به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم.
    - از من بپرسید، 8.1 را نصب کنید و یا یکی را پیدا کنید که تجربه کافی داشته باشه و سیستمتون رو تبدیل به hackintosh کنه (سیستم عامل mac رو روی PC شما نصب کنه).
    - اون ویدیویی هم که لینک کردید، شخصی که در مورد سیستم عامل ها صحبت میکرد اطلاعات کافی از پشت صحنه و پروسس های ویندوز نداشت (یا نمیخواست اطلاعات رو آشکار کنه)، شما اگر میخواهید بیشتر در مورد مشکلات ویندوز 10 بدانید، پیشنهاد میکنم ویدیوهای Barnecules را مشاهده کنید، کارمند میکروسافت بوده تا چندی پیش و قشنگ براتون توضیح میده که چه اتفاقاتی پشت پرده پروسه های ویندوز 10 میافته.

2) Task manager رو که اجرا کردید وارد برگه Performance بشید و در پایین آن روی Resource monitor کلیک کنید تا کلیه منابع را مانیتور کنید.
    نام: resource_monitor.jpg نمایش: 69 اندازه: 204.5 کیلو بایت

- نرم افزار Real Temp GT و یا HWMonitor را هم نصب کنید و ببینید حرارت CPU شما بیش از 80 تا 85 درجه نباشد، وقتی حرارت بالا میره، CPU برای حفظ سلامتش از قدرت و توان کاری اش میکاهه و با وجود اینکه شما همچنان CPU را در حال 100 درصد کار میبینید، این 100 درصد با قدرت و سرعت کامل نیست. شاید مشکل شما از خنک کننده سی پی یو باشه.
    نام: cpumonitor.jpg نمایش: 69 اندازه: 161.1 کیلو بایت

* فرقی نداره کدوم رو آپگرید کنید (بین RAM و SSD) به این دلیل که این CPU شما هست که این وسط داره بیشترین استفاده ازش میشه و نقطه ضعف سیستمتون برای مصرف شما است (بر اساس آمار خودتون که CPU در حین رندر همیشه روی 100 درصد مصرف هست). بازهم با resource monitor و realtemp gt کمی دیگه سیستم رو در حین کار تحت نظر بگیرید، اطمینان حاصل کنید که ضعف از CPU هست یا نه، بعد پولتون رو کنار بگزارید تا اون قطعه رو آپگیرید کنید.
    ویرایش توسط pejii : 03-23-17 در ساعت 13:13

1)""
    از برنامه های کرک نشده استفاده کنید. ولی نسخه های کرک شده اش رو به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم""

من ویندوزم سریال داره و از اون نظر ok هست ( مطمئن هستش) ولی در مورد صحبت بالای شما ، منظورتان را متوجه نشده ام.
    منظورتان برنامه ایی است که داخل ویندوز نصب میکنیم ؟ اگه این باشد که وقتی برنامه ای را نصب میکنیم و اون رو کرک نکنیم که اصلا فعال نمیشه و نمیشه از امکاناتش استفاده کرد !!!
    لطفا منظورتان را واضح تر بفرمائید ...

2) قبلا هم اشاره کردم که
    Resource monitor فقط بدرد دیدن cpu میخوره و اطلاعات دیگه ای که م نمیخوام بهم نمیده ... cpu من همیشه 2 یا 5% هست و موقع رندر به ماکزیمم سرعت خودش یعنی حتی بیشتر از 100% میرسه ... و از نظر حرارت هم مشکلی نداره و سیستم نهایتا دماش 35 درجه میشه ... البته این متغیر هست ... چون برای خود cpu یه فن جدا گذاشتم ،چون cpu 6700k فن همراه خودش نداره، و همینطور برای کل سیستم هم فن پرقدرتی دارم که خداروشکر فعلا خیلی مشکل داغ شدن نداشتم ، البته میدونم باید در آینده از خنک کننده های مایع استفاده کنم .
    اینم خنک کننده الان سیستم من :
    https://www.digikala.com/Product/DKP...tab-techspecs/

3) خب درسته الان تنها اطلاعاتی که من دارم اینه که موقع رندر cpu میره تو 100 % و یعنی مهمترین قطعه واسه رندر همینه .
    ولی خب بغیر از سی پی یو عامل مهم دیگری نیست؟ ،هم برای رندر هم برای کانورت با هندبریک، پس فایده این ssd و رم بیشتر چیه ؟ یعنی میخوام بگم من نمیدونم چقدر رم داره موقع رندر یا کانورت استفاده میشه یا هارد ssd چقدر تاثیر داره تو این کار ؟ واسسه اینه که میگم بغیر از cpu که میدونم مهمترین عامله ، دیگه کدوم قطعه رو بهتر سرعت بیشتر میشه ؟
    ممنون

در رابطه با ویندوز هم میتونین بیشتر توضیح بدین چرا 8.1 ؟ چون میگن زیادی باگ داره و سنگینه و ....
    ممنون

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    در رابطه با ویندوز هم میتونین بیشتر توضیح بدین چرا 8.1 ؟ چون میگن زیادی باگ داره و سنگینه و ....
    ممنون
    1) منظورم این بود که همه نرم افزارها رو نسخه اوریجینال تهیه کنید، با سریال اصلی. اونجوری کامل نصب میکنید و توی مواردی که مشکل پیدا میکنید میتونید از پشتیبانی تولید کننده بهره ببرید. چطور سریال اصلی ویندوز رو تهیه کردید؟ همونجوری برای برنامه های دیگه هم مثل AE و Premiere میشه سریال اصلی رو از تولید کننده و یا یک فروشنده مجاز خرید.

2 و 3) خوب پس شما تنها چیزی که نیاز دارید، قدرت پردازش بالاتر هست.
    - تا وقتی که بتونید یه هزینه سنگین برای خرید مادربورد سرور با ساپورت 2، 4، 8 .... یا بیشتر پردازنده انجام بدید، راهی برای تسریع سرعت کارتون ندارید.
    - الان RAM شما کلی آزاد هست، هارد شما درگیری آنچنان نداره، با هزینه کردن روی این قطعات و آپگریدشون شما فقط به میزان بی کاری اونها می افزایید.
    - به عنوان یک قاعده کلی، برای هر core پردازنده، 1 گیگ رم لازمه، 2 گیگ عالیه. شما بیشتر از اون فقط فضای خالی بدون مصرف خواهی داشت.
    - هارد هم، واقعاً به غیر از موقع اجرای اولیه برنامه/بارگزاری اولیه ویندوز و اجرای پروژه ای که چند ده تا چند صد تا خورده فایل ریز نداشته باشه، تفاوتی بین SSD و HDD مشاهده نخواهید کرد. وقتی دارید یک فایل 8 گیگاباتی را در مدت زمان 2 ساعت رندر میکنید، حدوداً ثانیه ای 1 مگابایت دیتا از روی هارد میخوانید، خواندن و نوشتن را خیلی بالا بگیریم، 1.5 مگابایت در ثانیه. کندترین هاردهای تولیدی نصل امروزی هم میتونند راحت تا 100 مگابایت در ثانیه دیتا جابجا کنند. حالا شما میخواهید SSD ای که 500 مگابایت تا 1.5 گیگابایت در ثانیه میخونه رو بندازید در رندری که داره 1.5 مگابایت در ثانیه میخونه و مینویسه؟

نمیگم SSD و RAM نخرید، میگم که در سرعت رندر شما تاثیری نداره.
    اگر مورد نیازتون پایین آوردن حرارت کلی داخل کیس یا مصرف برق و یا نویز و صدای کیس بود، حتماً پیشنهاد میدادم SSD رو سریعاً بگیرید، اونجا واقعاً تاثیر داشت.

در رابطه با ویندوز هم، میزان باگی که 8.1 داره با 10 فرقی نداره، اگه مشکل جدی و از هسته 8.1 باشه، از اونجا که هسته اصلی همه اینها 7 هست، هر باگی تو یکی پیدا بشه، توی یکی دیگه هم وجود داره و همچنین با هم و در یک آپدیت نزدیک به هم مشکلاتشون حل میشه.

دلیل اینهمه آپدیت هم که دریافت میکنید همینهو همین باگ ها هست که دارند برطرف میکنند و در خیلی از مواقع هم کاربرهای زیادی اصلاً باهاش مشکلی ندارند. برای مثال یک آپدیت برای رفع مشکل ویندوز با کارت صدای Olivetti مدل 4480 دارای chipset M12 هست که اگر روی IRQ 8 ست بشه سیستم کند کار میکنه، خیلی از این آپدیت ها و باگ ها برای کثیری از کاربران اصلاً مشکلی نیست و به چشمشون نمیاد.

از نظر سنگینی، ویندوز 10 بعله سبک تر هست قبول، ولی همانقدر که سبکتره به جاش پروسس های جمع آوری دیتا و انتقالش به کلاود میکروسافت جبران میکنند. این دقیقاً همون دلیلی هست که گفتم 8.1 نصب کنید شاید لگ ها و گیر های سیستمون از این پروسس های جمع آوری دیتا در ویندوز 10 باشه.

ولی خوب حالا که شما ویندوز با سریال اوریجینال دارید که اصلاً فکرش رو نکنید. با پاک کردن این ویندوز بعداً دردسر بازگرداندن سریالتون زیاد میشه. در زمانیکه سیستمون مشکلات و لگ هاش زیاد میشه، یه ticket به پشتیبانی microsoft بزنید بررسی کنند ببینند مشکل از چیه. و یا اینکه سیستم رو به یه تعمیرگاه مجاز ببرید اونجا تست بشه.

من هنوز میگم که 99 درصد مشکل لگ های شما نرم افزاریه و 80 درصد مشکل از ویندوز 10 هست. بازهم اگه تونستید در زمان بوجود آمدن لگ یه بار دیگه resource monitor رو بررسی کنید ببینید میتونید مشخص کنید که مشکل از کجا است؟ برنامه ای لیست میشه که پردازنده رو بیش از حد مشغول کنه در اون زمان خاص؟

1) """"
    خوب پس شما تنها چیزی که نیاز دارید، قدرت پردازش بالاتر هست.
    - تا وقتی که بتونید یه هزینه سنگین برای خرید مادربورد سرور با ساپورت 2، 4، 8 .... یا بیشتر پردازنده انجام بدید، راهی برای تسریع سرعت کارتون ندارید.
    - الان RAM شما کلی آزاد هست، هارد شما درگیری آنچنان نداره، با هزینه کردن روی این قطعات و آپگریدشون شما فقط به میزان بی کاری اونها می افزایید""""

پیشنهاد خیلی خوبی بود ، ممنون .

2) """"
    نمیگم SSD و RAM نخرید، میگم که در سرعت رندر شما تاثیری نداره.
    اگر مورد نیازتون پایین آوردن حرارت کلی داخل کیس یا مصرف برق و یا نویز و صدای کیس بود، حتماً پیشنهاد میدادم SSD رو سریعاً بگیرید، اونجا واقعاً تاثیر داشت.""""

کاملا موافقم .

3) الان یه بار نرم افزار ها رو پاک میکنم و دوباره نصب میکنم ،اگه درست شد که هیچی ، اگه نشد یه بار دیگه ویندوز رو عوض میکنم ،اگه بازم دفعه های بعد این مشکل بوجود اومد ، دیگه میرم سراغ 8.1 .
    4) """""
    من هنوز میگم که 99 درصد مشکل لگ های شما نرم افزاریه و 80 درصد مشکل از ویندوز 10 هست""""

فک کنم باید میگفتین 1 % مشکل از ویندوز 10 هست

5) """"
    ر زمان بوجود آمدن لگ یه بار دیگه resource monitor رو بررسی کنید ببینید میتونید مشخص کنید که مشکل از کجا است؟ برنامه ای لیست میشه که پردازنده رو بیش از حد مشغول کنه در اون زمان خاص؟""""

نه اتفاقا" چندباری نگاه کردم ولی چیزی نبود ...

سلام. من برای ری انکود کردن Movavi رو پیشنهاد میکنم. مثل هندبریک FOSS نیست ولی از جی پی یو استفاده میکنه و سرعتش خیلی بالاست.

سلام
    >>
    برای ری انکود کردن Movavi رو پیشنهاد میکنم<<
    1)میتونه خروجی بسیار باکیفیت و کم حجم مثل هندبریک رو بده ؟

>>
    مثل هندبریک FOSS نیست<<
    2)منظورتون رو متوجه نشدم ، میتونین بیشتر توضیح بدین ...

>>
    ولی از جی پی یو استفاده میکنه و سرعتش خیلی بالاست<<
    3) تو رندر فک کنم cpu سرعت بیشتری نسبت به Gpu داشته باشه (مخصوصا چند هسته ای و با فرکانس بالا) و Gpu بیشتر برای کار کردن با نرم افزار های گرافیکی خوبه ...

>>>
    تا وقتی که بتونید یه هزینه سنگین برای خرید مادربورد سرور با ساپورت 2، 4، 8 .... یا بیشتر پردازنده انجام بدید، راهی برای تسریع سرعت کارتون ندارید<<<
    پیشنهاد خوبیه و این که اینکار یعنی مثلا استفاده از دو cpu میتونه باعث دو برابر شدن سرعت رندر بشه؟
    یه سیستم مناسب با یک مادربرد 2 و 4 هسته پیشنهاد بدین .(یعنی دوتا سیستم پیشنهاد بدین یک دوتا cpu یکی 4تا cpu)
    ممنون

سلام
    >>
    برای ری انکود کردن Movavi رو پیشنهاد میکنم<<
    1)میتونه خروجی بسیار باکیفیت و کم حجم مثل هندبریک رو بده ؟

>>
    مثل هندبریک FOSS نیست<<
    2)منظورتون رو متوجه نشدم ، میتونین بیشتر توضیح بدین ...

>>
    ولی از جی پی یو استفاده میکنه و سرعتش خیلی بالاست<<
    3) تو رندر فک کنم cpu سرعت بیشتری نسبت به Gpu داشته باشه (مخصوصا چند هسته ای و با فرکانس بالا) و Gpu بیشتر برای کار کردن با نرم افزار های گرافیکی خوبه ...

>>>
    تا وقتی که بتونید یه هزینه سنگین برای خرید مادربورد سرور با ساپورت 2، 4، 8 .... یا بیشتر پردازنده انجام بدید، راهی برای تسریع سرعت کارتون ندارید<<<
    پیشنهاد خوبیه و این که اینکار یعنی مثلا استفاده از دو cpu میتونه باعث دو برابر شدن سرعت رندر بشه؟
    یه سیستم مناسب با یک مادربرد 2 و 4 هسته پیشنهاد بدین .(یعنی دوتا سیستم پیشنهاد بدین یک دوتا cpu یکی 4تا cpu)
    ممنون

1- آره. گرچه میتونید با خود Media Encoder با کدک H.264 و بین دو بیت ریت بالا و کم خروجی بگیرید، خیلیها رعایت نمیکنن و حجم فایلشون زیاد میشه. من به شخصه چون از پلتهای ثابت استفاده میکنم و با انکودر H264 خروجی میگیرم (با پرمیر، از افتر افکتس و نیوک سکوئنس خروجی میگیرم و پیشنهاد میکنم شما هم همینکار رو بکنید) حجم نهاییم اونقدر کمه که وقتی میخوام آپلودش کنم اصلا نیازی به ری انکود نیست. جدا ازینکه وقتی برای وب آپلود میکنید فریمها اینترلیو میشن* و بیت ریت میاد پاییین و کیفیت کار میاد پایین پس باید با بالاترین بیتریت رندر بگیرید. اما با استفاده از مواوی میتونید لاسلس AVI رندر بگیرید و H265 خروجی بگیرید که حجمش نصف H264 هست. متاسفانه Lossless AVI کالر منیجمنت خوبی نداره. پس من پیشنهاد میکنم رو توی پرمیر میکس کنید و تمام چنلهایی صدا رو یک خروجی FLAC بگیرید. اونوقت برای تصویر، یک سکوئنس PNGـه 16 بیت از پرمیر خروجی بگیرید و این دوتا رو توی Movavi با هم قاطی کنید و خروجی H.265 بگیرید. تا جایی که میدونم برادکست تهران، یوتیوب و ویمئو این کدک رو میشناسن.

2- FOSS یعنی Free and Open Source Software. برای ما ایرانیها فرقی نداره چون بلاخره نرم افزار رو پایریت میکنیم. هندبریک مجانی هست و مواوی پولی.

و اما پانویس:

اینترلیو کردن یعنی چی؟ یعنی 5-6 تا فریم فرعی داشته باشیم و 1 فریم اصلی. سایتهایی مثل آپارات، یوتیوب، و ویمئو اینطوری کار میکنن. ویدئوی HTML5 همینطوریه. فریمها اینترلیو میشن تا برسن به فریم اصلی. کیفیت فریمهای فرعی از فریمهای اصلی کمتره. من از برادکست خبر ندارم. آیا تلوزیون هم اینطوریه؟

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع