برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

مشاهده : 7304 , پاسخ ها : 12
موضوع: مشکل در رندر با کارت گرافیک GeForce GTX 1050

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

Question مشکل در رندر با کارت گرافیک GeForce GTX 1050

سلام دوستان. من با نرم افزار پریمیر 2015 کار میکنم و کارت گرافیک Geforce GTX 1050 2G DDR5 به مادربردم وصل کردم. گزینه GPU و استفاده از Cuda فعال هست اما مشکل یکه بوجود اومده موقع کار و پلی کردن فیلن در برنامه (رندر) CPU صد در صد استفاده میشه و ویدئو با لک زدن همراه میشه.
    لازم به ذکر هست که من قبل از وصل کردن کارت گرافیک حداقل توی کارهای معمولی چنین مشکلی نداشتم اما الان توی تدوین اولیه فیلم لک میزنه .
    بنظرتون مشکل از چی هست . یک مقدار غیر منطقی هست این موضوع. ممنون میشم کمکم کنید.
    CPU سیستم G3250 و رم هم 8 گیگ هست که جوابگوی تدوین ابتدایی هست.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    مشکل از موارد زیادی میتونه باشه.

این موارد را تک تک بررسی کنید:

1- از منوی Edit زیرمنوی Prefrences گزینه Media را انتخاب کنید و اگر گزینه Enable Accelerated Intel H264 Decoding را دارید، آن راغیر فعال کنید، پریمیر را ریستارت کنید و ببینید مشکل حل میشود؟

2- بررسی و اطمینان حاصل کنید که مانیتور شما به خروجی کارت گرافیک وصل باشد و نه به خروجی مادربورد.

3- بررسی و اطمینان حاصل کنید که درایورهای کارت گرافیک از آخرین آپدیت و بسته کامل از خود شرکت nVidia باشد و نه درایور Microsoft که ویندوز نصب کرده، از آپدیت کردن درایور توسط Driver Pack و نرم افزارهای آپدیت آنلاین هم خودداری کنید (حتی نرم افزار آپدیت داخلی خود nVidia).

4- 1- تست کنید و ببینید در صورت حذف فیلترها یا خاموش کردن آنها و صرفاً زمانیکه یک کلیپ ساده را در timeline دارید، پخش همچنان از کل CPU استفاده میکند؟
    4- 2- اگر جواب مثبت بود، ببینید از ابتدا پخش کل CPU استفاده میشود و یا به مرور زمان این مصرف بالا میرود و به 100 درصد میرسد؟
    4- 3- استفاده از GPU و CUDA را خاموش کنید و همان کلیپ را مجدداً تست کنید و ببینید شرایط/مشکل بازهم به همان شکل است یا خیر؟

5- بررسی و اطمینان حاصل کنید که کارت گرافیک شما توان مصرفی خود را به درستی و از طریق کابل های صحیح دریافت میکند، عدم وجود خروجی برق مورد نیاز توسط پاور شما میتواند یکی از دلایل کند کار کردن کارت گرافیک شما باشد.

اینها مواردی بود که به ذهن من میرسید، دوستان دیگه اگه پیشنهادی دارند اعلام کنند و شما هم اگر مشکل اتان با یکی از این کارها حل شد لطف کنید اعلام کنید تا دوستان دیگه استفاده کنند.

در ضمن، اگر مشکل شما حل نشد، جواب تنیجه ای که در مرحله 4 گرفتید رو اعلام کنید و همچنین نسخه دقیق پریمیر را (از منوی Help گزینه About ببینید کدام نسخه و build را نصب دارید).

سلام. ممنون از راهنمایی جامع و کامل شما.
    مواردی که گفتید رو تست کردم و اما نتیجه باز هم فرق نکرد. یک فایل ساده ویدئو گذاشتم بدون اینکه افکتی داشته باشه . در حالت های مختلف تست کردم و عکسش رو براتون میفرستم .
    دو عکس زیر در نسخه 2015 پریمیر هست که اولی با Cuda و دومی بدون استفاده از Cuda هست و هرجایی که CPU 100درصد استفاده میشه ویدئو در حال پلی شدن بود.
    نام: 1.jpg نمایش: 214 اندازه: 270.3 کیلو بایت
    و این هم بدون استفاده از GPU و CUDA (پایینی)
    نام: 2.jpg نمایش: 209 اندازه: 247.6 کیلو بایت

همین کار رو تو پریمیر 2017 هم انجام دادم اما فرقی نکرد و در هر دو حالت صد در صد CPU استفاده میشه و فیلم با لک پخش میشه .
    عکس اول با استفاده از فناوری CUDA و دومی هم بدون اون
    نام: 3.jpg نمایش: 209 اندازه: 273.4 کیلو بایت

نام: 4.jpg نمایش: 215 اندازه: 253.7 کیلو بایت

پاور من هم 330A GREEN هست. چون فعلا پاور ندارم میخام گرافیک را در بیارم با گرافیک آنبورد تست کنم شاید ویندوزم مشکل پیدا کرده باشه . باز هم نتیجه رو بهتون میگم

سلام
    جناب peji راهنمایی کامل رو کردن
    ولی چرا از آخرین نسخه ی پریمیر 2018 استفاده نمیکنین؟ نسخه های قدیمی پریمیر ، بخاطر جدید بودن گرافیک ، احتمال نشناختن دارن

سلام
    در افترافکت (ترجیحا 2018) ، موتور رندر ray trace رو فعال کنین
    در preference به سربرگ preview برین و gpu information رو کلیک کنین . از این صفحه عکس بگیرین و بزارین اینجا
    در این صفحه ، ray trace رو روی gpu و اگه گزینه ی Enable Untested داره رو هم تیک بزنین
    بعد یه پروژه ی ری تریس (مثلا مکعب درست و چند فریمش رو متحرک کنین) رو با gpu و یه بار هم از همین صفحه روی cpu بذارید و ببینین فرقی توی رندر دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    در افترافکت (ترجیحا 2018) ، موتور رندر ray trace رو فعال کنین
    در preference به سربرگ preview برین و gpu information رو کلیک کنین . از این صفحه عکس بگیرین و بزارین اینجا
    در این صفحه ، ray trace رو روی gpu و اگه گزینه ی enable untested داره رو هم تیک بزنین
    بعد یه پروژه ی ری تریس (مثلا مکعب درست و چند فریمش رو متحرک کنین) رو با gpu و یه بار هم از همین صفحه روی cpu بذارید و ببینین فرقی توی رندر دارن؟
    ممنون. من با افتر افکت کار نمیکنم. فکر میکنم مشکل از جای دیگه باشه .

الان کارت گرافیک را برداشتم و آن بورد استفاده میکنم و در حالت ساده خیلی راحت میتونم یک ویدئو رو ببینم بدون هیچ لکی. واسه کارای ساده و ابتدایی خوبه اما وقتی افکت ها و رنگ ها اضافه میشن دیگه کاری نمیشه کرد. یا مثلا لوگوهای آماده را یکسری از حالت های انیمیشن را بالا نمیاره . بخاطر همین کارت گرافیک به سیستم اضافه کردم که برای این کارا از GPU استفاده کنه اما به مشکلاتی که گفتم بر خوردم.

اینم عکس تست.
    نام: 5.jpg نمایش: 206 اندازه: 292.4 کیلو بایت

احتمالش هست که cpu ضعیف باشه؟! دارم به این نتیجه میرسم اما از یک طرف با کارت گرافیک تو حالت cuda تو رندر ساده مشکل ایجاد میشه !! یک مقدار عجیب شد برام . اگر کسی هست راهنمایی کنه ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط Krm.insert نمایش پست ها
    ممنون. من با افتر افکت کار نمیکنم. فکر میکنم مشکل از جای دیگه باشه .

الان کارت گرافیک را برداشتم و آن بورد استفاده میکنم و در حالت ساده خیلی راحت میتونم یک ویدئو رو ببینم بدون هیچ لکی. واسه کارای ساده و ابتدایی خوبه اما وقتی افکت ها و رنگ ها اضافه میشن دیگه کاری نمیشه کرد. یا مثلا لوگوهای آماده را یکسری از حالت های انیمیشن را بالا نمیاره . بخاطر همین کارت گرافیک به سیستم اضافه کردم که برای این کارا از GPU استفاده کنه اما به مشکلاتی که گفتم بر خوردم.

اینم عکس تست.
    نام: 5.jpg نمایش: 206 اندازه: 292.4 کیلو بایت

احتمالش هست که cpu ضعیف باشه؟! دارم به این نتیجه میرسم اما از یک طرف با کارت گرافیک تو حالت cuda تو رندر ساده مشکل ایجاد میشه !! یک مقدار عجیب شد برام . اگر کسی هست راهنمایی کنه ممنون میشم

درست که افترافکت کار نمیکنین
    ولی برای تست اینکه کار میکنه یا نه (حداقل توی افترافکت) ، اون کاری که گفتم رو انجام بدین و مثلا این پروژه را تست کنین و نتیجه رو اعلام کنین :

http://forum.video-effects.ir/thread...tml#post163688

-----------------------

بله - پردازنده تون کلا جزء پردازنده های ضعیف به شمار میره

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها

درست که افترافکت کار نمیکنین
    ولی برای تست اینکه کار میکنه یا نه (حداقل توی افترافکت) ، اون کاری که گفتم رو انجام بدین و مثلا این پروژه را تست کنین و نتیجه رو اعلام کنین :

http://forum.video-effects.ir/thread...tml#post163688

-----------------------

بله - پردازنده تون کلا جزء پردازنده های ضعیف به شمار میره

مرسی. حتما این کار را انجام میدم اما فعلا گرافیک را در آوردم. دوباره که وصل کردم حتما این تست را میگیرم

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    خیلی بحث عجیبی هست، دقیق نمیتونم بگم مشکل از کجا است ولی حدس میزنم زمانیکه شما کارت گرافیک را به سیستم وصل میکنید، به دلیل ضعف پردازنده اتان، قدرت پردازش زیادی صرف انتقال و تبدیل دیتا برای کارت گرافیک به دوش پردازنده میافته.

برخلاف آنچه دوستان پیشنهاد میکنند، برای سیستم شما من پیشنهاد میکنم از یک نسخه قدیمی تر از نرم افزار استفاده کنید و ببینید مشکل حل میشه؟ نسخه cc2014 و cs6 را اگر مقدور هست تست کنید.

اگه مشکل اتان با CS6 حل بشه (افزایش مصرف CPU را بعد از نصب گرافیک نداشته باشید)، مشکل از مجموعه دستوراتی است که در ساخت پریمیر استفاده شده و پردازنده شما آنها را ندارد و به جای استفاده از آن سری دستورات مجبور به بازسازی و استفاده از دستورات قدیمی و در نتیجه هدر رفتن قدرت پردازشی میشود، در اینصورت تنها راه حل ارتقاء پردازنده است (که البته مادربورد و رم را هم به احتمال زیاد باید ارتقاء بدید تا همخوانی داشته باشند).
    ویرایش توسط pejii : 11-30-17 در ساعت 16:22

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    خیلی بحث عجیبی هست، دقیق نمیتونم بگم مشکل از کجا است ولی حدس میزنم زمانیکه شما کارت گرافیک را به سیستم وصل میکنید، به دلیل ضعف پردازنده اتان، قدرت پردازش زیادی صرف انتقال و تبدیل دیتا برای کارت گرافیک به دوش پردازنده میافته.

برخلاف آنچه دوستان پیشنهاد میکنند، برای سیستم شما من پیشنهاد میکنم از یک نسخه قدیمی تر از نرم افزار استفاده کنید و ببینید مشکل حل میشه؟ نسخه cc2014 و cs6 را اگر مقدور هست تست کنید.

اگه مشکل اتان با CS6 حل بشه (افزایش مصرف CPU را بعد از نصب گرافیک نداشته باشید)، مشکل از مجموعه دستوراتی است که در ساخت پریمیر استفاده شده و پردازنده شما آنها را ندارد و به جای استفاده از آن سری دستورات مجبور به بازسازی و استفاده از دستورات قدیمی و در نتیجه هدر رفتن قدرت پردازشی میشود، در اینصورت تنها راه حل ارتقاء پردازنده است (که البته مادربورد و رم را هم به احتمال زیاد باید ارتقاء بدید تا همخوانی داشته باشند).
    سلام. ممنونم از راهنماییتون. من هم دقیقا به همین شک دارم چون در غیر این صورت با عقل جور در نمیااد. مارد برد هم H81M-C Asus هست میتونم سی پی یو i5 بندازم. رم هم که مشکلی نیست اضافه میشه. فقط تنها ترسم این هست که نکنه گرافیک مشکل داشته باشه حالا من بیام سی پی یو بگیرم کار رندرینگم دوباره بره رو سی پی یو و گرافیک همچنان وقتی میره روی GPU مشکل داشته باشه. سعی میکنم قبل این که CPU بخرم از یکی قبلا بگیرم و تست کنم که مشکلی وجود نداشته باشه.
    باز هم ممنون از راهنمایی . در هر صورت تا یک مدت دیگه نتیجه رو اینجا اعلام میکنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین