گاما

با یک جستجوی ساده در گوگل می توان فهمید که بسیاری کاربران هنوز درمورد آزمون آیلتس و اطلاعات آن سردرگم هستند! در این پست می خواهیم همه چیز را درباره آزمون آیلتس یاد بگیریم. از مدت اعتبار، محل برگزاری، نمرات، ثبت نام و قیمت، نحوه برگزاری، منابع و بهترین روش یادگیری آیلتس. این اطلاعات را از منابع کاملا معتبر و بروزترین تغییرات آیلتس برای شما تدوین کرده ایم.

حتما بخوانید: بهترین روش برنامه ریزی برای خواندن آزمون آیلتس (نمره ۷ به بالا)

۱- آزمون آیلتس چیست؟

آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی است که برای مقاصد تحصیل، مهاجرت و کار در کشورهای دیگر، توسط ۹۰۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور جهان پذیرفته شده و بطور مشترک توسط شورای British council و  University of Cambridge ESOL استرالیا سازماندهی و برگزار می شود. مدرک آیلتس برای زندگی، تحصیل و کار در ۱۳۵ کشور جهان به کار می آید. بیش از ۸۰۰۰ سازمان، شامل موسسات دولتی، آموزشی و شغلی – از جمله بیش از ۳۰۰۰ موسسه و دوره آموزشی در ایالات متحده آمریکا – پذیرای مدرک آیلتس هستند. همچنین مدرک آیلتس در کشورهایی که در امور مهاجرین از آن استفاده می کنند، تنها مدرک مورد قبول برای مهاجرت به حساب می آید. در زمانی کمتر از سه ساعت، این آزمون مهارت‌های شما را در گوش دادن، خواندن، نوشتن و مکالمه می سنجد.

آزمون آیلتس

بطور کلی دو آزمون آیلتس وجود دارد. آکادمیک (دانشگاهی) و جنرال (عمومی).

آزمون IELTS آکادمیک برای کسانی مناسب است که قصد دارند در یک دانشگاه مقطع کارشناسی یا مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدهند یا در یک سازمان یا شرکت حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان مشغول به کار شوند. IELTS General برای افرادی است که قرار است در مقاطع تحصیلی پایین تر به تحصیل بپردازند و یا در یک کشور انگلیسی زبان کار کنند یا به آن مهاجرت کنند.

English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!

نکته مهم! با این بسته های آموزشی باکیفیت، بهترین نمره را در آزمون آیلتس کسب کنید!

۲-آیلتس بهتر است یا تافل؟

اگر شما هم مثل خود من یک بومی انگلیسی زبان نیستید، پس حتما در مورد آزمون های زبان انگلیسی برای دانشجویانی که قصد تحصیل دارند، یا افرادی که برای کار به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می کنند، شنیده اید.  داشتن مدرک یکی از آزمون های تافل و آیلتس برای شما بعنوان بخشی از application (درخواست) این موارد ضروری است.

دو آزمونی که در حال حاضر در دنیا بعنوان معیار پذیرفته شده اند:

• آزمون تافل (TOEFL: Test Of English as a Foreign Language)
  • آزمون آیلتس (International English Language Test System)

هر دو این آزمون ها، بطور دقیق مهارت شما در زبان انگلیسی را امتحان می کنند و به همین دلیل هم هزاران موسسه در سراسر دنیا مدرک تافل و آیلتس را معتبر می دانند. اما این دو آزمون و مدرک، در روش، ساختار و معیار تدریس متفاوت هستند و بنابراین شما باید با دقت انتخاب کنید که مدرک تافل به درد شما می خورد یا مدرک آیلتس؟ اما بطور کلی مدرک آیلتس بسیار معتبرتر از مدرک تافل است. 

اطلاعات کامل راجب تفاوت تافل و آیلتس (کلیک کنید)

۳-نحوه ثبت نام، قیمت  و محل برگزاری آزمون؟

آزمون آیلتس توانایی شما را در چهار بخش ارزیابی می کند: listening, reading, writing, speaking ، آزمونی که کمتر از ۳ ساعت به طول می انجامد. در ایران در حال حاضر پنج موسسه به طور رسمی متوالی برگزاری آزمون آیلتس هستند. برای ثبت نام در هر یک از آنها باید به وب سایت های رسمی آنها مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را فراهم کنید. این ۵ موسسه عبارتند از:

دفتر مرکزی این موسسات در تهران می باشند ولی با تماس با هر موسسه می توانید شعب و محل برگزاری آنها در شهرستان ها را هم مشاهده کنید. بعنوان مثال در اینجا می توانید نحوه ثبت نام آیلتس در موسسه پروشات نوین را ببینید.

نکته مهم! معرفی ۴ تااز بهترین موسسات کلاس های آیلتس تهران+دیگر شهرهای ایران

۴-نحوه برگزاری و نمره دهی در آزمون آیلتس چگونه است؟

برای اطلاع از نحوه برگزاری آزمون آیلتس روی لینک زیر کلیک کنید:

اطلاعات کامل راجب نحوه برگزاری و نمره دهی آزمون آیلتس انگلیسی (کلیک کنید)

۵-مدت اعتبار آیلتس چقدر است

آزمون آیلتس تا دو سال اعتبار دارد و به همین دلیل اگر شما نیاز به ارائه آن به دانشگاه ها و یا موسسات آمورشی و یا مهاجرتی دارید می توانید در این دو سال آن را به کسانی که تقاضای آیلتس از شما دارند ارائه دهید. دلیل اینکه اعتبار مدرک آیلتس دو سال است این است که سازمان های برگزار کننده این آزمون معتقدند که بعد از این دو سال ممکن است شخص دچار فراموشی شود و از آنجا که ماهیت زبان فرار است نیاز به اثبات سطح زبان آموز وجود دارد.

۶-بهترین منابع و روش یادگیری آزمون آیلتس چیست؟

منابع آزمون آیلتس بطور مشخص تعیین شده نیستند و شما باید از هر منبع باکیفیتی که می توانید استفاده کنید تا سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرید. اما ما بهترین وب سایت ها، اپلیکیشن ها، کتاب ها و منابع را در لینک زیر به شما معرفی کرده ایم:

معرفی بهترین منابع (کتاب+نرم افزار+وب سایت) آزمون آیلتس برای کسب نمره +۷

باز هم اگر سوالی در باره آزمون آیلتس دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید تا سریعا به آن پاسخ دهیم.

زبانمهر

حتما بخوانید!

18 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

• رضا مقصود74
    آذر 22, 1397 10:02 ق.ظ

دورود وسپاس از محبت شما که همچین مجموعه ای فراهم کردید. بنده برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های معتبر استرالیا نیاز به نمره بالای 7 ایلتس داشتم که کار هر کسی هم نیست. زبانمم خیلی خوب نبود ضمن اینکه اونجا و توی اون محیط شدیدا به درک مکالمات و توانایی خوب صحبت کردن نیاز داشتم. منابعی که اینجا معرفی کردین (بخصوص اون پکیج اموزش جامع ایلتس که تبلیغ کردین خریدم) و با دقت 3 ماه تمام کار کردم (البته اپلیکیشن چرب زبان هم قبلا کار کرده بودم که لیسنینگ و مکالمه م قوی کرد) و نتیجه این شد که به نمره 7.5 ایلتس رسیدم که باورنکردنی هست!!! ماه اینده هم به امید خدا مقصد هستم. خواستم تجربه رو در اختیار بذارم و تشکر کنم که کمک زیادی کردین مدیون شما هستم.

پاسخ
  • یه سوال داشتم نوشته بودید که مدت اعتبار ایلتس ۲ سال هست فرضا من در کشور مقصد بخواهم ۲سال کالج بخونم بعد برم دانشکاه یعنی مدرک منو قبول نمیکنن و اگه نشه دوباره ازمون بدم؟

پاسخ
  • محل آزمون کجاست؟ داخل یا خارجه؟ بعد نحوه اعزام چجوریه؟

پاسخ
    • محل آزمون در شهرهای بزرگ هست در داخل کشور. هزینه رو واریز می کنید و تشریف می برید سر جلسه

پاسخ
      • اگه مدت مدرک آیتلس تموم بشه تمدیدش چجوریه؟ دوباره از اول کل آزمون رو باید امتحان بدیم؟
        اگه مدرک رو گرفتیم تا اقدام کنیم و یکسال طول بکشه تازه نتیجه اش بیاد دوسال که تموم میشه تازه اگه بورسیه رو گرفتیم و رفتیم کشور مقصد اعتبار مدرک تموم شد باید چیکار کنیم؟

پاسخ
        • اگر مدت تمام بشه باید مجددا ثبت نام کنید و در آزمون شرکت نمایید. در مورد بورسیه هم از موسسه به موسسه متفاوت هست ولی معمولا اگر مدرک تون تا زمان ارسال به موسسه معتبر باشه نیازی به تمدید نیست

پاسخ
  • اقا اپلیکیشن چرب زبان تون خییییلی خفن بود به موقع هم فرستادین سه هفته س باهاش کار میکنم روزی 20 دقیقه هم بیشتر وقت نمیذارم اما بیشتر شبیه معجزه بوده براحتی میتونم مکالمه شروع کنم و خیلی از دیالوگ ها رو میفهمم ماک ایلتس 8 شدم!!. این اموزشای رایگانتون پیش پک تون خیلی داغونن :/ ملتو گذاشتین سرکار چی ن اینا؟؟؟؟؟

پاسخ
    • خوشحالم مفید بوده بله این اپلیکیشن رو سالها طول کشیده تا تولید کردیم و رفع اشکال کردیم. کمک زیادی به تقویت زبان میکنه و برای ایلتس یک لازمه هست بخصوص برای مبتدی ها. در مورد منابع رایگان هم متاسفانه خیلی از هموطنان توان خرید همین اپلیکیشن ارزان رو هم ندارن و این منابع رایگان میتونه یک چیزهایی رو یاد بده

پاسخ
  • دمت گرم بخاطر اطلاعاتی گه واسه کاربران گذاشتی.مرسی.دستت درد نکنه…

پاسخ
  • سلام ببخشید اگه در ازمون ایلتس نمره دلخواه رو نگیریم میتونیم بازم شرکت کنیم؟

پاسخ
  • زهرا نوشاد
    آبان 23, 1401 8:27 ق.ظ

سلام برای کسی. که تازه میخواد شروع به خواندن برای ازمون کنه چه پیشنهادی دارید از. چی شروع کنه
    چطوری برنانه ریزی کنه

پاسخ
    • خیلی راحت اون پکیج اموزش جامع ایلتس که تبلیغش داخل همین مطلب هست خریداری کنید (اگه خیلی مبتدی هستید و یا مکالمه تون هم ضعیفه، توصیه میکنم اپلیکیشن چرب زبان هم خریداری کنید در کنارش) و هر دو رو با هم پیش برید. تقریبا همه کاربران راضی بودن و براحتی موفق شدن در ازمون

پاسخ
  • سلام الان آخرین تاریخ ثبت نام برای 1402/07/01 هست
    تو سال دوباره تمدید میشه یا میره برای سال بعد

پاسخ
  • سلام
    من مدرک ایلتس رو برای مهاجرت لازم دارم. برای آزمون ایلتس که مورد تایید کشورهای دیگه باشه باید بریم کشورهای همسایه امتحان بدیم؟ یادمه چند وقت پیش گفتن دیگه ایلتس داخل ایران برگزار نمیشه

پاسخ
  • من یک زبان امور همین و دو سال دیگه زبانم تمام میشه خواستم بدونم هزینه ایتلس چقده و چند سال برای خوندنش هست؟؟؟

پاسخ
    • روی 330 دلار حساب کنید. و خوندنش بستگی به سطح خودتون داره معمولا کسی که زبان بلده بین 2 تا 4 ماه نیاز داره تا با تکنیک های ازمون اشنا بشه

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست