برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

Question  فرمت avchd و رفع مشکل کندی پخش در پریمیرپرو و افترافکتس

فرمت mp4 یا avchd یا MTS یکی از فرمتهای ویدیویی است که امروز توسط اغلب دوربین های تصویربرداری ذخیره میشود و استفاده مرسومی دارد.
    مزیت این فرمت یعنی avchd حجم کمتر آن نسبت به فرمت های حرفه ای دیگر میباشد اما مشکل بزرگ آن مجبور نمودن نرم افزارهای تدوین فیلم به عملیات دیکودینگ و همچنین اعمال فشار بر روی سی پی یو و کارت گرافیک میباشد.
    سعی مینمائیم موضوع را بیشتر توضیح دهیم:
    فرض کنید در تایم لاین تعداد 10 عدد ویدیوی mp4 با ساختار avchd را قرارداده اید و قصد ویرایش و تکه تکه نمودن و تصحیحات را دارید،حال عملیات را انجام میدهید و برای مشاهده تغییرات میبایست بارها پلی هد Playhead در تایم لاین را بر روی کلیپ ها حرکت دهید،در همین زمان که در حال مشاهده و عقب و جلو نمودن تیغه زمان هستید،سی پی یو مرتبا باید عملیات دیکودینگ را به همراه کارت گرافیک انجام دهد چرا؟ به این دلیل مهم که فرمت MP4 یک فرمت فشرده شده است و سی پی یو باید ابتدا ساختار انرا اصطلاحا باز یا رمزگشایی کند تا نرم افزار بتواند براحتی انرا نمایش دهد،حال تصور کنید سی پی یو،هارددیسک،کارت گرافیک بارها باید این عملیات تکراری را انجام دهند!!!بله همین دلیل مهم است که شما در زمان ویرایش چند لایه ساده AVCHD یا MP4 که با دوربین ذخیره شده اند به مشکلات نمایش برخورد مینمائید و با اینکه سیستم قدرتمندی دارید اگر 4 لایه ویدیو با این فرمت قرارداده و یک افکت روی انها اعمال نمائید کندی را کاملا احساس خواهید نمود.
    پس فرمت mp4 یا avchd درست است که کم حجم است اما در زمان ویرایش فشار بسیار زیادی به سیستم خواهد اورد.
    به تکرار دیده ایم که افراد سیستم های گران قیمتی را از منابع خود تهیه نموده اند و با انجام کارهای ساده در نرم افزار تدوین از کند بودن و اجرای برخی افکت های ساده بر روی کلیپ ها شکایت دارند.

الان راه حل برطرف کردن این مشکل چیه؟؟

سلام
    راه حل، تبدیل این فرمتها به mov , mpeg 2 با استفاده از مدیا انکودرمیباشد.
    فرمت mp4 یا avchd یا MTS فرمت های حرفه ای نیستند، سعی کنید از دوربینهای دیحیتال حرفه ای کانن استفاده کنید چون فرمت های
    ProRes , mov را تولید میکند.
    موفق باشید.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    بهترین روش بسته به تجهیزاتی که دارید فرق میکنه، بعضی ها به سمت فرمت های با فشردگی کمتر و یا کاملاً غیر فشرده میرند، بعضی ها کارت های مخصوص برای decode کردن استفاده میکنند.

پیشنهاد من فرمت فشرده نشده هست. در کاری که به چند صحنه با چند دوربین نیاز داشت و فوتیج ها هم همه بالای 2k و بعضی هم 4k گرفته شده بودند دقیقاً همین مشکل کافی نبودن قدرت CPU اینقدر آزارم داد که رفتم چهارتا SSD سامسونگ گرفتم، raid 0 بستمشون و همه فوتیج ها رو خروجی فشرده نشده گرفتم و بعد شروع به ادیت کردم.

البته نکته مهمی هست که باید در نظر بگیرید، شما وقتی یه فایل چند ده مگابایتی avchd یا h264 یا هر فرمت فشرده دیگه ای رو باز میکنید به یک فرمت فشرده نشده، فایل های چند ده گیگابیتی خواهید داشت. الان به جای اینکه CPU شما برای دیکود کردن مصرف بشه، هارد دیسک شما باید این حجم بالای دیتا رو فراخوانی کنه.

حالا اگه هاردتون سرعت کافی رو نداشته باشه بازهم همان مشکل اولیه رو دارید.

اینهم نمونه، 13 ثانیه ویدیو، 2.68 گیگابایت فشرده نشده:

نمیدونم در تصویر بالا مشخص هست یا نه، ولی در همین کار، قبل از اینکه فوتیج ها رو برای ادیت به پریمیر ببرم، یک stabilize و یک تصحیح لنز هم روی کلیپ ها اعمال کردم، اونها هم چون پروسس کاری میبردند، یک بار همه فوتیج ها رو با افکت هایی که قبل از ادیت نیاز داشتم تصحیح کردم و دوباره رندر گرفتم در فرمت فشرده نشده. بعد بردمشون برای ادیت.

حدوداً یک هفته روی فوتیج ها کار کردم قبل از اینکه کاملاً آماده ادیت بشند، ولی بعدش مراحل ادیت بسیار سریع و لذت بخش بود.
    ویرایش توسط pejii : 12-04-16 در ساعت 11:03

سلام جوابها قانع کننده نبودند با تشکر