برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 47

مشاهده : 9336 , پاسخ ها : 46
موضوع: آشنایی با فیلم کوتاه

پست ویرایش شد .
    ویرایش توسط alirezai : 11-20-14 در ساعت 19:48

پست قشنگ وکاربردی ایجاد کردید.موفق باشید.

mohsen_dalir آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    1365
    نقل قول نوشته اصلی توسط صادق56 نمایش پست ها
    پست قشنگ وکاربردی ایجاد کردید.موفق باشید.
    خواهش میکنم موفق باشید

Moderator

شماره کاربری
    1365
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezai نمایش پست ها
    دوستان چون فیلم کوتاه گذاشتن برای فعلا این فیلم کوتاه را قرار میدم .

من هم یک فیلم کوتاه ساختم البته خیلی اذیت شدم فیلم سازی خیلی کاری مشکلی است مخصوصا که بی پول و دست تنها باشی اون موقع تقریبا 2 سال پیش اینجوری بود . امیدوارم هر کسی که به هنر فیلم سازی علاقه داره بتونه در این کار موفق باشه فیلم سازی در کنار مشکلاتش لذت بخش هم هست واقعا فیلم سازی یک هنر به تمام معنا است که هر چقدر دانش داشته باشی بازم کم است .
    این فیلم کار اول من هست امیدوارم که زیاد به عنوان کار اول سخت نگیرید .

مدت زمان فیلم : ۶ دقیقه ( فیلم کوتاه )
    فرمت فایل : WMV
    حجم فایل : ۷۱ مگابایت

برای دانلود کلیک کنید
    -------------------------
    اگر کسی فیلم را نقد یا تحلیل کنه خیلی خوشحال میشم ممنون و سپاس از تمام دوستان عزیز .

برای کار اولتون خیلی خوب بود
    از ساخت فیلم بیشتر توضیح بدید؟

ممنون دوست عزیز
    من برای همین فیلم 6 دقیقه ای کمی توضیح میدم که در حد تجربیات من هست خب فیلم سازی خیلی گسترده هست و هر شاخه فیلم سازی برای خودش جهانی است مثلا کارگردانی - فیلمنامه نویسی - تصویر برداری - تدوین - جلوه های ویژه - صدا برداری - نورپردازی - طراحی صحنه - مدیرتولید - طراحی لباس - بازیگری و .... که خود دوستان در جریان هستند .
    یک نکته را برای دوستان بگم که هنوز دست به فیلم سازی نزدنند فیلم سازی حالا چه فیلم کوتاه و فیلم بلند گزینه اول پول است .
    این را ان شاالله تجربه خواهید کرد .

برای همین فیلم کوتاه 6 دقیقه ای به نام یک شیطان تقریبا برای ایده و فیلمنامه یک سال فکر کردم تا ایده پردازش شد و به فیلمنامه تبدیل شد . شاید حالا چون تازه شروع کرده بود برام ایده پردازی و فیلمنامه نویسی مشکل بود ولی در کل کار خیلی دشواری است که داستان سرایی کنی و یک شخصیت را خلق کنی . و بخوای همه چیز را در نظر بگیری روابط علت و معلولی ، کشمکش ، شخصیت ، و خیلی چیزهای دیگه که باید بهش فکر کنی.
    حالا فیلمنامه که تمام میشه باید یک لوکیشن ، یا همان مکان برای فیلمبردرای انتخاب کنی، بازیگر انتخاب کنی . بعد سر صحنه نورپردازی و طراحی صحنه را انجام بدی فیلمنامه را دکوپاژ کنی طراحی لباس و گریم بازیگر در نظر بگیری و غیره ....... خیلی کلی گفتم در کل تنها نمیشه فیلم سازی کرد . حتی اگر فیلم کوتاه باشه باید هر کس سر کار خودش باشه که برای این کارها هم باید مایه دار باشی یا حداقل حمایت مالی بشی .

گزینه اول برای فیلم سازی جدا از پول یک فیلمنامه خوب است برای فیلمنامه نویسی یک کتاب هست برای علاقمندان به فیلمنامه نویسی به نام (داستان) نوشته ( رابرت مک کی ) که اصل و اصول فیلمنامه نویسی را شرح داده خیلی کتاب خوبی است . هر کس که فیلمنامه نویسی می کنه این کتاب را حتما خونده کامل ترین کتاب است .

Moderator

شماره کاربری
    1365
    ممنون دوست عزیز
    من برای همین فیلم 6 دقیقه ای کمی توضیح میدم که در حد تجربیات من هست خب فیلم سازی خیلی گسترده هست و هر شاخه فیلم سازی برای خودش جهانی است مثلا کارگردانی - فیلمنامه نویسی - تصویر برداری - تدوین - جلوه های ویژه - صدا برداری - نورپردازی - طراحی صحنه - مدیرتولید - طراحی لباس - بازیگری و .... که خود دوستان در جریان هستند .
    یک نکته را برای دوستان بگم که هنوز دست به فیلم سازی نزدنند فیلم سازی حالا چه فیلم کوتاه و فیلم بلند گزینه اول پول است .
    این را ان شاالله تجربه خواهید کرد .

برای همین فیلم کوتاه 6 دقیقه ای به نام یک شیطان تقریبا برای ایده و فیلمنامه یک سال فکر کردم تا ایده پردازش شد و به فیلمنامه تبدیل شد . شاید حالا چون تازه شروع کرده بود برام ایده پردازی و فیلمنامه نویسی مشکل بود ولی در کل کار خیلی دشواری است که داستان سرایی کنی و یک شخصیت را خلق کنی . و بخوای همه چیز را در نظر بگیری روابط علت و معلولی ، کشمکش ، شخصیت ، و خیلی چیزهای دیگه که باید بهش فکر کنی.
    حالا فیلمنامه که تمام میشه باید یک لوکیشن ، یا همان مکان برای فیلمبردرای انتخاب کنی، بازیگر انتخاب کنی . بعد سر صحنه نورپردازی و طراحی صحنه را انجام بدی فیلمنامه را دکوپاژ کنی طراحی لباس و گریم بازیگر در نظر بگیری و غیره ....... خیلی کلی گفتم در کل تنها نمیشه فیلم سازی کرد . حتی اگر فیلم کوتاه باشه باید هر کس سر کار خودش باشه که برای این کارها هم باید مایه دار باشی یا حداقل حمایت مالی بشی .

گزینه اول برای فیلم سازی جدا از پول یک فیلمنامه خوب است برای فیلمنامه نویسی یک کتاب هست برای علاقمندان به فیلمنامه نویسی به نام (داستان) نوشته ( رابرت مک کی ) که اصل و اصول فیلمنامه نویسی را شرح داده خیلی کتاب خوبی است . هر کس که فیلمنامه نویسی می کنه این کتاب را حتما خونده کامل ترین کتاب است .
    ممنون علیرضا جان
    چه قدر برای این فیلم هزینه کردی؟

بچه های کلاس اون موقع فیلم کوتاه ساختن تقریبا 5 یا 6 دقیقه بیشتر نبود که حدودا 3 میلیون 2 سال پیش خرج کرده بودن شبیه همین فیلم که من ساخته بودم . حالا یک کرین و هزینه تدوین داده بودن 3 میلیون تومان برای 6 دقیقه ، ولی بنده با جسارت و اعتماد به نفس کامل میگیم 100 هزار تومان کلش خرج کردم .

البته این لطف و همکاری دوستان عزیز بود که اینقدر کم هزینه تمام شد که هیچی نخریدم فقط وسایل مورد نیاز مثل طراحی و جلد کتاب (پول چاپ ) کابل برق و لامپ ، چراغ خواب از اینجور وسایل که تو فیلم برای طراحی صحنه لازم بود برای همین اینقدر کم هزینه تمام شد .

حالا اگر می خواستم دوربین کرایه کنم
    پول شام ، نهار و صبحانه را پرداخت می کردم
    برای تدوین پول می دادم
    برای وسایل حمل و نقل هزینه می کردم
    خیلی زیاد می شد
    اما در کل تجربه خیلی خوبی بود .

Moderator

شماره کاربری
    1365
    بچه های کلاس اون موقع فیلم کوتاه ساختن تقریبا 5 یا 6 دقیقه بیشتر نبود که حدودا 3 میلیون 2 سال پیش خرج کرده بودن شبیه همین فیلم که من ساخته بودم . حالا یک کرین و هزینه تدوین داده بودن 3 میلیون تومان برای 6 دقیقه ، ولی بنده با جسارت و اعتماد به نفس کامل میگیم 100 هزار تومان کلش خرج کردم .

البته این لطف و همکاری دوستان عزیز بود که اینقدر کم هزینه تمام شد که هیچی نخریدم فقط وسایل مورد نیاز مثل طراحی و جلد کتاب (پول چاپ ) کابل برق و لامپ ، چراغ خواب از اینجور وسایل که تو فیلم برای طراحی صحنه لازم بود برای همین اینقدر کم هزینه تمام شد .

حالا اگر می خواستم دوربین کرایه کنم
    پول شام ، نهار و صبحانه را پرداخت می کردم
    برای تدوین پول می دادم
    برای وسایل حمل و نقل هزینه می کردم
    خیلی زیاد می شد
    اما در کل تجربه خیلی خوبی بود .
    ایشالا فیلم های بعدی تونو هم ببینیم
    موفق باشید

خیلی ممنون
    شما هم موفق باشید
    از تاپیک بسیار خوب شما لذت بردیم .
    سپاس
    ویرایش توسط alirezai : 08-10-14 در ساعت 13:07

سلام دوستان این فیلم کوتاه ساخت من هست . یک سال پیش ساختم . میدونم خیلی کم بود داره ولی برای بار اول و تجربه اولم بود . تشکر . لینکی که گذاشتم در یوتوب هست . نظر یادتون نره ...

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین