برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 80

مشاهده : 12519 , پاسخ ها : 79
موضوع: پاسخ به سوالات تصویربرداری

amirmohammad آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    4370
    سلام
    با تشکر از زحماتی که می کشید
    می خواستم بپرسم این طریقه تصویربرداری با چه تکنیکی است که :
    مثلا دوربین روبروی اینه یا فرضا روبروی شیشه ماشین حرکت میکنه..بدون اینکه رفلکس خود تصویربردار تو اینه یا شیشه معلوم باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmohammad نمایش پست ها
    سلام
    مثلا دوربین روبروی اینه یا فرضا روبروی شیشه ماشین حرکت میکنه..بدون اینکه رفلکس خود تصویربردار تو اینه یا شیشه معلوم باشه؟
    درود بر شما
    دوست عزیز دو روش برای این کار وجود.
    1- انتخاب زاویه ای مناسب جهت تصویربرداری که رفلکس تصویربردار مشخص نباشه. (یعنی زاویه دار و از پائین یا بالا یا چپ و راست تصویربرداری کنیم.
    2- به جای آینه از پرده ی سبز یا آبی (کروماکی) که جدیداً خیلی استفاده می شه استفاده کنیم.
    البته من در اکثر کارها روش اول رو دیدم و به شخصه مگر در حالت خاص از روش اول استفاده می کنم.

????? ?? ??? ?????? ???? ???

???? ?? ?????? ???.... ??? ???? ????? ??? ???? ???? ? ????? ????? ??
    ??? ?? ??? ?? ?? ??? ??????... ?? ?? ????? ? ????? ???
    ??? ??? ???? ??? ?? ????... ?? ????? ???? ??? ?? ??? ?????
    ?? ???? ??? ????? ???

????? ??????... ????? ??????????? ??????? ? ???????

honda.moji آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    3111
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirmohammad نمایش پست ها
    سلام
    استفاده از فیلتر ...
    ??? ???? ???? ?? ????? ???????

نقل قول نوشته اصلی توسط honda.moji نمایش پست ها
    استفاده از فیلتر ...
    همانطور که دوست عزیزمون فرمودند فیلتر هم یکی از این روشهاست که در بخش فیلترها توضیح داده شد. و اون فیلتر پلاریزه هستش. که البته ته مایه های رنگی رفله ی تصویر رو اصلاح می کنه. درواقع تصویری که از تصویربردار در آینه افتاده رو نه.

?? ???? ??? ????? ???

amir6417 آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    386
    سلام استاد این قضیه نورپردازی رو ردیف کنی کلی حال دادی . البته تا همینجای کارم کلی با مطالبت حال کردم دمت گرم و موفق باشی . ممنون بابت نشر خالصانه اطلاعاتت

نقل قول نوشته اصلی توسط amir6417 نمایش پست ها
    سلام استاد این قضیه نورپردازی رو ردیف کنی کلی حال دادی . البته تا همینجای کارم کلی با مطالبت حال کردم دمت گرم و موفق باشی . ممنون بابت نشر خالصانه اطلاعاتت
    شما لطف دارید. بنده که شاگردی می کنم. اگر منظورتون باقیه دوستانه که بله همه اساتید بزرگی هستند.
    در رابطه با نورپردازی بعد از سوپرایزی که براتون داریم یک برنامه هایی دارم. البته به علت زیاد بودن مطالب مربوط به نورپردازی احتمالاً کمی طول بکشه.

?? ???? ??? ????? ???

amir6417 آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    386
    من نمیدونم ولی هرچی هست دمت گرم

سلام محمد جان نظر شما در مورد لنز 28-300 چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یکی از همکارا که من کار ادیتش رو انجام میدم دوربین canon 5d III با لنز 70-200 خریده که برای کلیپ این لنز جواب نمیده!!!
    شما پیشنهادت چیه؟؟؟تا 8 تومن مشکلی نداره.

honda.moji آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    3111
    نقل قول نوشته اصلی توسط shakkar نمایش پست ها
    سلام محمد جان نظر شما در مورد لنز 28-300 چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یکی از همکارا که من کار ادیتش رو انجام میدم دوربین canon 5d III با لنز 70-200 خریده که برای کلیپ این لنز جواب نمیده!!!
    شما پیشنهادت چیه؟؟؟تا 8 تومن مشکلی نداره.
    من جسارت میکنم که جواب سوالتون رو میدم ؛

شما باید مشخصات لنز رو ببینی ! f دوربین خیلی مهمه ! دوم هم باید ببیند که کارتون چی هست !

این هم یک مقاله کوتاه برای نیاز شما :

همونطور که میدانید دوربین 5D MARK II دارای سنسور فول فریم 35میلیمتری هست اما سنسور 7D کمی کوچکتر و فول فریم نیست.

پس برای 5D باید از لنزهای فول فریم و برای 7D باید از لنزهای غیر فول فریم استفاده کرد. توجه داشته باشین دلیل اینکه بعضی از مواقع دوستان نتیجه دلخواهشون رو نمیگیرن همین استفاده اشتباه از لنزها است که مثلا یک لنز فول فریم رو روی 7D میبندن که کار اشتباهی هست و تصاویر رو کدر و آماتور میکنه و دقیقا بر عکس این حالت رو روی دوربین 5D MARK II انجام میدن که اونهم کار اشتباهی است.

ابتدا به سراغ لنزهای دوربین 5D بریم:

Canon EF 50mm f/1.2 L USM Lens

این لنز سری L کانن استانداردترین لنزی هست که هر فیلمسازی که با این دوربین کار میکنه باید اونو داشته باشه. شیشه ائن از جامد سخت ساخته شده و تصویر شگفت انگیزی داره. و با پولی که میدین صاحب بالاترین کیفیت میشین.

———————————————— �———–

Canon EF 50mm f1.4 USM Lens

اگه شما میخواهید با هزینه کم دارای یه لنز با فاصله کانونی عالی و جنس خوب باشید این لنز بهترین انتخاب واستون هستش.

———————————————— �———–

Canon EF 17-40mm f/4L USM Lens

برای تصاویر خیلی واید مثل شاتها اصلی و صحنه های اکشن این لنز تمامی نیازهای شما رو برطرف میکنه و تصاویر بسیار تمیز و حرفه ای رو بهتون میده.

———————————————— �———–

Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM Lens

این لنز هم مخصوص تصاویر نیمه واید ساخته شده و دارای قابلیت Image Stabilization نیز هست که مناسبترین گزینه واسه کارکردن با دوربین روی دست هست که از قیمت مناسبی هم برخورداره.

———————————————— �——-

Canon EF 70-200mm f/4L USM Lens

و اخرین گزینه واسه دوربین 5D MARK II این لنز تله فوتو سری L کانن هست که واقعا عمق میدان وسیعی بهتون میده و در نماهای عرضی خیابان تمام اون رو در کادر داره که از تصاویر خوبی هم برخورداره.

———————————————— �——–

خب حالا به سراغ لنزهای حرفه ای روی دوربین 7D میریم:

Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM Lens

به دلیل اندازه ای که سنسور 7D داره شما میتونید از تمامی لنزهای EF-S روی دوربین استفاده کنید. این لنز 60 میلیمتری هم دارای فوکوس فوق العاده هست که خیلی تصاویرتون رو حرفه ای میکنه.

———————————————— �———

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Lens

برای تصاویر فوق واید و دیوانه کننده این بهترین لنز این سری هست که تصاویر فوق العاده تمیز و حرفه ای بهتون میده. روی این گزینه به هیچ عنوان شک نکنید و حتما اون رو تهیه کنید.

———————————————— �———

Zeiss Ikon 1.4/50mm Planar T* ZE Series Lens

کارل زایس هم که برای همه آشناست و سازنده بهترین و حرفه ای ترین لنزه در دنیاست. این لنز هم از سری PRIME و سینمایی هست که دارای عمق میدان بسیار وسیع و فوکوس فوق العاده حرفه ای نیز هست.

———————————————— �—

Sigma 70-200mm f/2.8 DG HSM II Macro Zoom Lens

در مقایسه با لنز 70-200 کانن این لنز سیگما از هر نظر بهتر عمل میکنه و درای دید تله فوتوی خیلی خوب و حرفه ای هست و از کیفیت ساخت بسیار بالایی نیز برخوردار است. و بهترین انتخاب واسه تصاویر تله فوتو با دوربین 7D میباشد.

———————————————— �-

Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP A/M 1:1 Macro Lens

این لنزهم نسبت به لنز کانن از قیمت بسیار بهتر و فاصله کانونی بسیار خوب برخورداره که باید تو این رده انتخاب اولتون باشه.

———————————————— �-

حالا دیگه شما بهترین و حرفه ای ترین انتخابهارو روی دوربینتون خواهید داشت و از تصاویرتون بسیار راضی خواهید بود.

این لنزها در رده های خودشون بهترین انتخاب هستن و امتحان خودشون رو پس دادن پس سعی نکنید که اونهارو جایگزین کنید.

موفق باشید

منبع: www.ourgenband.com
    ??? ???? ???? ?? ????? ???????

ایده ای بس جالب انگیز ناک دادید ممد جان ....
    اگه بتونید مثل آموزش های اخیر دانش ساروویی بسازید که دیگه حرف نداره .... جهانی میشی دادا ...
    کارت خیلی درسته ...
    رو اموزش تصویری فک کن....
    تا بتونیم به نحو احسنت از معلومات شما بهره ببریم ....

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع