برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 47

مشاهده : 8149 , پاسخ ها : 46
موضوع: مرجع نقد و بررسی موزیک ویدئوهای ایرانی

aligazboland آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    3102
    نقل قول نوشته اصلی توسط cubic_art نمایش پست ها
    خب.
    میشه گفت برادران بوشهری تغریباً آغاز کننده ی این سبک موزیک ویدئوهای بودن. ولیکن بحث بر روی این یک کار هستش.
    کلاً موزیک ویدئوهای کار شده تو ایران اکثراً مشکل شدید کالرکورکشن و کالر گریدینگ دارن که این کار هم همین مشکل رو شدیداً داره. دقت کنید بالابردن کنتراست باعث زیبایی اثر نمی شه. فقط باعث خسته شدن چسم می شه. ما در طیف رنگ به مید تون ها نیاز بیتری داریم.
    ایده جالبه ولی اجرا ضعیف. برای مثال قسمتی که عروس مرده داره بلند میشه. دستها که داخل دستکش هستند جسمیت دارن ولی کمر خم می خوره. شکست شیشه خیلی بده. فضاسازی ضعیفه. پائین رفتن کلید های پیانو طبیعی نیست و انگار که چکشک های پیانو رو از داخا داریم بازی می دیم.

منتظر نقد و بررسی های شما دوستان هستیم.
    با تشکر از تاپیک کاربردی که نیاز به روزی برای دوستان هست .این نکته هم ضروی هست که اشاره کنم واون اینکه علاوه بر اینکه کنتراست خودش جزء کیفیات بصری و میتواند در جایی که صحیح استفاده بشه وسیله القاء احساس یا رساندن مفهوم باشه. از طرف دیگه خیلی از آرتی فکت های تصویر که حاصل برش های معیوب،نورهای نا مناسب و اشتبباهاتی که حاصل کارایی پایین پرده کرماکی هست معمولا با این شیوه گرفته میشه که حالا خالی از این حقیقت که شیوه های کاری ایرانی معمولا مشکلاتی داره اما مشکلاتی که ناشی از عدم دسترسی همگانی به وسایل خوب و حرفه ای،نداشتن وسایل کالیبره کردن رنگ در سیستمهای ویدئویی و خیلی مواردی که ناشی از کار به شیوه پلوگ ان پلی هست که همیشه رویت میشه،در کل کار حرفه ای ،کاربر حرفه ای و تجهیزات حرفه ای و تماشاچی حرفه ای میخواد.
    ویرایش توسط aligazboland : 06-20-15 در ساعت 07:27

neda * آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7327
    طبق نظرسنجی موزیک ویدئوی شماره ی دو
    رضا صادقی- عاشقتم
    به کارگردانی برادران بوشهری
    لینک دانلود:

480:
    http://dl.nex1music.com/1393/12/03/R...sic.Com%5D.mp4

720:

1080:

سلام
    ایده خوبی بود جالب بود ولی توی بیشتر موزیک ویدئوها رنگ رو خوب تنظیم نمیکنن به نظر من کنتراست بالا بود و همین باعث شد رنگها تیره تر از اون چیزی که هست نشون داده بشه و طبیعی نباشه

?????? ???? ????? ??? ??? ?? ?? ??????? ?????? ????? ??????? ???

mojtaba57 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    1797
    نظر من درباره کارگردانی اینه که ما ایرانی ها به خاطر محدودیت های که داریم هنوز نتونستیم خیلی کارهای سطح بالای تهیه کنیم تو یه کار حرفه ای کارگردان همه عناصر رو تحت تاثیر خودش قرار میده حتی فیلمنامه ولی متاسفانه تو کارهای چند سال اخیر ایران این چیزهای دیگه بوده که فیلمنامه و کارگردان رو تحت تاثیر قرار داده و باعث شده کارها خیلی از نظر تکنیک شبیه هم بشه به طور مثال یکی از اون چیزها آقای اندرو کریمر بوده و خیلی چیزهای دیگه تو این زمینه بحث زیاد هست زیاد سرتون رو درد نمیارم و دومین نظر من همین طور کا دوستان کفتن درباره تصحیح رنگ کار هست که این هم معظلی شده برای ما البته راه حل های ساده ای داره ولی ما معمولا راه حل های خیلی ساده رو دوست داریم افتر افکت پریست های آماده قاتل خلاقیت اگه بخایم از نظر حرفه ای بگیم افتر برای تصحیح رنگ حرفه ای ابزارهای خیلی خوبی نداره مثال میزنم من میخام یه سکانس از کلیپ رو که همه یه تن رنگ دارن رو تنظیم کنم من باید چند شات از سکانس رو کنار هم داشته باشم تا بتونم تصاویر رو آنالیز و مقایسه کنم ولی تو افتر همچین ابزاری نداریم ولی اسپید گرید تا 9 تصویر کنار هم به ما میده تو کلیپ رضا صادقی سکانسی که رضا صادقی داخل لوکیشن داخلی رو صندلی نشسته اگه چند شات رو برش بزنیم و کنار هم بچینیم مشکلات کار بیشتر به چشم میاد تصاویری که تو یه تن رنگ باید باشه تفاوت های زیادی داره پیشنهاد من کلا اینه که هر کاری رو از راه درست اون انجام بدیم ممنون

در اینجا شایان ذکر هستش که توی ایران گروه های ساخت یک موزیک ویدئو برای پائین آوردن هزینه ها بین 2 تا 4 نفره هستن. گاهاً هم یک نفر. برای اینکه بدونید در خارج از ایران این روال به چه شکله یک پشت صحنه براتون میزارم.

[آپارات فقط 5 کلمه آخری]iGo83[/آپارات فقط 5 کلمه آخری]
    ?????? ?? ?????? ???.
    ???? ??? ??? ????? ???? ????
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

رویا آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19501
    وای خیلی جالب بوددددددددددددددددددد آقای کوبیک آرت خیلی خوشم اومد من تا حالا فکر میکردم اینها رو همینطوری میسازن
    توی ماهواره میدیدم بعدا تازه دارم میفهممم همینطوری فیلم نمیگیرن یه کارهای هم انجام میدن وای ولی خیلی کار سختیه چطور تو ایران
    یه نفر این کارو میخواد به تنهایی انجام بده بعد خسته نمیشه؟ عایا؟ باعث نمیشه کارش بد بشه خوب از آب در نیاد؟
    ??? ??? ???? ?? ?????? ? ??? ?? ??? ??? ?? ???? ?? ??????? ??????…
    ???? ?????? ?? ??? ?? ???? ????? ???? ??? ??? ??? ???? ?? ?? ??????? ???
    ??? ? ??????? ?? ?????? ??? !

نقد و بررسی موزیک ویدئوی شماره 3:
    احسان حق شناس- کجا میری
    کارگردانان: برادران بوشهری

لینک دانلود:
    http://dl.pop-music.ir/video/Ehsan%2...oja%20Miri.mp4

با عرض پوزش به خاطر تأخیر در به روز رسانی این تاپیک.
    منتظر نظراتتون هستیم.
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    ?????? ?? ?????? ???.
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

نقد و بررسی موزیک ویدئوی شماره 3:
    احسان حق شناس- کجا میری
    کارگردانان: برادران بوشهری

لینک دانلود:
    http://dl.pop-music.ir/video/Ehsan%2...oja%20Miri.mp4

با عرض پوزش به خاطر تأخیر در به روز رسانی این تاپیک.
    منتظر نظراتتون هستیم.

خب باید عرض کنم این موزیک ویدئو جزء موزیک ویدئوهای انگشت شماریه که تنظیم رنگه خوبی داره. البته موزیک ویدئوهایی که تو ایران کار شده.
    جلوه های ویژه ی خوبی هم داره.
    یکم فیلمنامه روال صحیحی نداره و گنگ هستش.
    خب حقیقتش اگه این کار دست من بود با موزیک بدی که داره اصلاً نمی دونستم باید چیکار کنم.
    در کنا کارهای دیگه ای که از برادران بوشهری دیدم (خوب و بد) این کار نمره ی 80 رو به نظرم می شه به کارگردانیش داد.
    ولی کار زیباتری از این دو برادر دیدم که به زودی در مورد اون هم صحبت می کنیم.
    ?????? ?? ?????? ???.
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

ahmad_v آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    970
    سلام
    در مورد "کجا میری - احسان حق شناس"

با دیدن امثال این موزیک ویدئو ها یه سری چیز ها خیلی اذیتم میکنه.
    از بس تکراری شده و کارگردان های مختلف اجراش کردند. (البته با سطوح کیفیت متفاوت)
    احساس میکنم با توجه به آموزش های افترافکتی که دیدند و یاد گرفتند، تصمیم میگیرند داستانِ موزیک ویدئو چی باشه. (و طبیعتا اگه این آموزش ها خیلی به هم ربط نداشته باشند، نتیجش امثال این ویدئوها میشه)
    استفاده از محیط کهکشانی، سیاره ها، استفاده از کلاه(خود)، ماهواره ها، تصویری از داخل موتورِ اتومبیل، استفاده از هلیکوپتر و...

این ویدئو یه کپیِ (اِسکیِ) ضعیف از روی یه موزیک ویدئو ساخت همین برادران بوشهری هست. (برای گریفین درست شده بود)
    کالرگریدینگ مربوط به تصاویری که بیرون تهیه شده بعضی جاها با هم فرق داره.
    استفاده ی تکراری و بیجا و مصنوعی از lens flare
    همون طور که دوستمون گفت در مورد داستانش نظری نمیشه داد...
    مشخصه که تصویر کم داشتند
    کالرگریدینگِ فضای داخلیِ خونه، باعث خفگیِ تصویر شده
    قابل تحمل ترین قسمتِ ویدئو استفاده از استدی کم و دویدنِ فیلمبرداره....

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_v نمایش پست ها
    سلام
    در مورد "کجا میری - احسان حق شناس"

با دیدن امثال این موزیک ویدئو ها یه سری چیز ها خیلی اذیتم میکنه.
    از بس تکراری شده و کارگردان های مختلف اجراش کردند. (البته با سطوح کیفیت متفاوت)
    احساس میکنم با توجه به آموزش های افترافکتی که دیدند و یاد گرفتند، تصمیم میگیرند داستانِ موزیک ویدئو چی باشه. (و طبیعتا اگه این آموزش ها خیلی به هم ربط نداشته باشند، نتیجش امثال این ویدئوها میشه)
    استفاده از محیط کهکشانی، سیاره ها، استفاده از کلاه(خود)، ماهواره ها، تصویری از داخل موتورِ اتومبیل، استفاده از هلیکوپتر و...

این ویدئو یه کپیِ (اِسکیِ) ضعیف از روی یه موزیک ویدئو ساخت همین برادران بوشهری هست. (برای گریفین درست شده بود)
    کالرگریدینگ مربوط به تصاویری که بیرون تهیه شده بعضی جاها با هم فرق داره.
    استفاده ی تکراری و بیجا و مصنوعی از lens flare
    همون طور که دوستمون گفت در مورد داستانش نظری نمیشه داد...
    مشخصه که تصویر کم داشتند
    کالرگریدینگِ فضای داخلیِ خونه، باعث خفگیِ تصویر شده
    قابل تحمل ترین قسمتِ ویدئو استفاده از استدی کم و دویدنِ فیلمبرداره....
    چه نقد خوبی. من سعی کردم با تجربه ای که اینجا داشتم زیاد بد نگم. خب شما دوستان نقد رو جدی تر پیش ببرید و من خوشحالم از حضورتون
    درسته. گویا کارگردانان ایرانی طبق چیزی که یاد می گیرن کار میسازن و سعی نمی کنن چیز جدیدی رو بسازن.
    در مورد پلان دویدن هم باید دقت کنید باز همون تصویر هم مجدداً توسط نرم افزار لرزشهاش گرفته شده.
    من هم نفهمیدم اون ماسک چه معنی ای داشت. یا اون فضای عجیب غریب سه بعدی.
    ?????? ?? ?????? ???.
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

من اصلا هنوز که هنوزه کلیپ هایی که برادران بوشهری میزنن رو نتونستم درک کنم
    آخه با خودشون چی فکر میکنن
    میان چهارتا چیلنگ برق کشی میزنن سر هم با چهار تا افکت نوری اوپتیکال پشتش هم کلا پرده سبز
    طرفو فضا نورد میکنن خیلی این کار رو کردن ی نمونش موزیک ویدیو برادران گروفین
    کار رنگشم بد نیست البته این موزیک ویدیو ازشون - لرزش دوربین رو خیلی ضایع گرفتن جوری که تصوی موج میزنه
    یعنی واقعا خودشون اینا رو نمیبینن
    اونجا که کارکتر میپره واسه هلکوپتر فازش چی بوده دقیقا - کار دیس لاوه = شده گنگ جینز باند 0007

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع