برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

مشاهده : 5020 , پاسخ ها : 30
موضوع: جایگاه جلوه های ویژه در سینمای ایران

چیزی که حس می کنم اینه که عده ی زیادی هستند که مهارت دارند و دوست دارند با کسی که قدر آنها را میداند فعالیت کنند.

فکر می کنم کارگردانان های ایرانی بیشتر از فیلم نامه نویسی و داستان نویسی و بازیگری وارد عرصه ی کارگردانی می شوند
    اما به نظر من اگر یک بار از دریچه ی جلوه های ویژه وارد کارگردانی بشوند.
    به خوبی می توان حس کرد که نتیجه ی متفاوتی خواهد داشت فکر می کنم به همین دلیل هم ما باید دست به کار شیم

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    ما یه سری مشکلات عمیقی در ساختار و سیستم های آموزشی مون داریم که عمیقا نابود شده هست و سالیان سال هست که بر اساس آزمون و خطا داریم جلو میریم و متاسفانه متولیان فرهنگی و آموزشی کشورمون یا واقعا نمی دونند یا خودشونو زدند به ندونستن.
    شما فکر میکنی برای چی آمریکا میشه کشور رویاها برای مهاجرت و کار و یه سری کشورهای پیشرفته و مهاجر پذیر با یه شرایطی بخوبی بهت اقامت میدند؟!!
    اونا ارزش نوابغ رو در پیشرفت کشورشون درک کردند و می دونند این نخبه ها و نوابغ هستند که میتونه باعث بشه کشورشون به رشد و ترقی برسه حالا از هرکجای جهان که میخاد باشه و با هر دین و آئینی !
    ایران بهترین افراد رو داره که مخ هستند .اما متاسفانه برخی از آقایان متولی کار و مسئولین ما صبورانه و با دلسوزی کاری می کنند که طرف مجبوره مهاجرت کنه و از ایران بره و برای اونها کار کنه .خب البته اونها هم حسابی تحویلش می گیرند. اینقدر بهش میدند تا هیچوقت فکر برگشتن به ایران نکنه !!
    حرف من اینه دوستان من !
    دهه شصتی ها که بهترین نسل بعد از انقلاب بودند همه رو تار و مار کردند و کمتر کسی از دهه شصتی ها به مسئولیت های بالایی رسیده . چون نسلی بودند که سختی زیادی کشیدند و طرح و برنامه های زیادی داشتند برای پیشرفت این کشور اما در آزمایشهای سعی و خطای آموزشی قرار گرفتند و پر پر شدند و کمتر کسی به جایگاهی رسیده !!
    اینکه کسی مجبور به مهاجرته چاره ای جز اون کار براش باقی نمونده .
    اوضاع سینمای ایران هم که دیگه کاملا مشخصه ! اگه دست از رابطه ها برداشته بشه و واقعا دنبال کیفیت و کمیت کار باشند و سطح کارها حرفه ای در نظر گرفته بشه و حرفه ای هم پول داده بشه اوضاع ما در صنعت سینما درست میشه .
    نه اینکه ممکنه 100 میلیون تومن بهت پول بدند و بعدش بهت میگند بایددددددد اج آف تومارو رو بسازی !!!
    خب اونوقت ببین چی میشه اون فیلم !!!
    مشکل ما در سینمای ایران مشابه خیلی از کارهای دیگه غیر تخصصی بودن افراد شاغل در اون کار هست و یا اینکه تاریخ انقضاء اون فرد مدتهاست که گذشته و اون دیگه نمیتونه فکر خلاق و ایده پردازی داشته باشه تا بتونه درست برنامه ریزی و مدیریت کنه و فقط چسبیده با پایه های صندلیش و اونا رو محکم گرفته تا یه وقت یازش اونو نگیرند.
    اگه به یه مسئول سینمایی بگند آقا این بودجه فرهنگی و کارهای سینماییت اینقدر تومن هست ! حالا باید در سطح و لول فلان کار خارجی فیلم سینمایی تحویل بدی و روی اون نظارت داشته باشند اوضاع سینمای ما اینقدر اسفناک نمیشه !!
    اما وقتی بهش پول میدند و میگند این تو و این خزانه اینقدر تومنی !!هرچی کرمت هست خرج کن خب معلومه کسی هم احوالپرسش نیست و نظارتی هم دیگه نیست .
    اونوقت این میشه اوضاع فرهنگ و سینما و هنر ایران
    بعد نخبگان و نوابغ ما مجبور میشند برای حفظ زندگیهاشون ، برای رسیدن به موفقیت های بیشتر ، برای رسیدن به امنیت شغلی در کمال ناباوری مجبور به مهاجرت بشند
    و این سخت ترین لحظه ای هست که مجبوری از خونواده و تمام عزیزانت مدتها و مسافتها خیلی خیلی دور بشی
    یکی از هزاران مشکل ما در صنعت سینما اینه که همه میگند ما می فهمیم و حاضر نیستند یکی دوپله کوتاه بیاند.در حالیکه اگه واقعا می فهمیدند و دلسوز بودند اوضاع هنر و سینمای ایران به اینجاها کشیده نمی شد.
    و مشکل دیگه ما اینه که ما به هنر سینمایی به عنوان صنعت نگاه نمی کنیم . یعنی نمیگیم صنعت سینما.
    متاسفانه هنوزم فکر می کنند که اونایی که در کار هنر هستند آدمای سرخوش و جلف و خلاصه همون حرفهایی که همتون میدونید و شنیدید هستیم در حالیکه در کشورهای دیگه از هنر و سینما به عنوان یه ابزار بسیار قدرتمند برای رسیدن و القاء اهدافشون به مخاطبانشون استفاده می کنند و برخی مسئولین ما هنوز به این سطح از درک نرسیدند
    ویرایش توسط محمدکمیل : 05-11-15 در ساعت 11:50
    ??? ???? ?? ??????? ?????? ????? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ??????? ????? ?? ???? ?? ??? ?????? ? ??? ?? ??? ?? ????? ?????? ??? ?? ?????? ????? ????.

سلام آقای محمد کمیل

ممنونم از توجه شما به حرف های بنده.
    نظر شما برام محترمه.
    در نقل قول پایانی تون ، به طور ناقص نقل قول کردید و عین حرف بنده این بود :
    "هرکی به سطح بلایی میرسه مثل آقای روح الله طغیانی ، میره در خدمت هالیوود(یجورایی حق هم داره)"

اگر مادی نگاه کنیم ، حرف های شما کاملا منطقی و درست هستند ...

به همین دلیل در پایان جمله فوق گفتم :
    (یجورایی حق هم داره)

در پناه حق...
    ویرایش توسط King Arc s : 05-11-15 در ساعت 13:50

Trust is like an eraser

The more you use it , the shorter it becomes

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    دوست عزیزم من عذر خواهی میکنم . قصدم تیکه برداری از صحبت های شما دوست عزیزم نبوده و صد البته منظورم جمله شما یقینا نبوده .
    من خودمم به صورت مستقیم درگیر این صحبت شدم و متاسفانه دیدگاه عام مردم به هنرمندان ما خیلی تاسف باره .
    شما خودت یکی از عزیزان این عرصه هنری هستی و یقینادرد دل ما دوتا مشترک هست . طبیعتا این صحبت ها کم یا زیادش درد دل دوستان و همکاران ما هست که باهاش گریبانگیر هستند و دارند دست و پنجه نرم می کنند .
    به هر حال اگر نقل قول شما دوست بسیار عزیز که قسمت آخرش نقل نشده بود موجب کدورت شما شده بود بنده بسیار عذرخواهی می کنم .
    براتون آرزوی سلامتی و سربلندی دارم .
    ویرایش توسط محمدکمیل : 05-11-15 در ساعت 18:24
    ??? ???? ?? ??????? ?????? ????? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ??????? ????? ?? ???? ?? ??? ?????? ? ??? ?? ??? ?? ????? ?????? ??? ?? ?????? ????? ????.

اقا من یه دوستی دارم کارگردان فیلم کوتاست نشسته بودیم برا فیلم بعدی داشتیم مشورت میکدریم بهش گفتم تو که تو فیلمت مثلا دزدی داری خب یکم اکشنش کن یه موتور بترکون یا کلا یکم به صحنت اکشن اضافه کن چیزی بساز که زیاد نداشته باشیم تو فیلم کوتاه های ایرانی بعد میگه اینا هزینش زیاد میشه میگم با جلوه ویژه میشه خیلی خوب دراورد میگه ای بابا بازم کامپیوتر دیگه کامپیوتر خز شده چیه همش با کامپیوتر میزنن بهش میگن فیلم!!!!!
    اینم دیدگاه های بعضی کارگردانای عزیز ایرانی که کار جلوه ویژه و انیمیشنو کلا یه چیزه ساده و پوچ میبینن نمیدونم برا همین صحنه هایی که خیلی معمولی بهشون نگاه میکنن شخص جلوه ویژه کار کلی زحمت میکشه
    حالا با وجود چنین افرادی به نظر شما ما میتونیم تو جلوه ویژه پیشرفت کنیم و کارایی با ژانر تخیلی یا اکشن حرفه ای بسازیم اخه؟؟؟؟؟!!!!!!
    مگر اینکه خدمون یعنی اشخاصی که تو این زمینه کار میکنن دست به کار شن که متاسفانه معمولا اشخاصی که در این زمینه کار میکنن معمولا توان مالی ساخت فیلم رو ندارن

این موضوع جای بحث زیادی داره.
    ببینید تا وقتی مت ترجیح میدم صبر کنم فیلم آماده ی دانلود رایگان از اینترنت بشه و سودی برای سینماگرانمون نباشه این موضوع به همین منوال هست.
    و همچنین تهیه کننده و کارگردانها خودشون رو آماده ی ساخت اکشن های خارجی می کنن و وقتی این اتفاق میوفته همه می گن عدای فیلم خارجی ها رو درآوردن. خوب یه اکشن با واقعیات ایران بسازید که باورپذیر باشه.
    ما هنوز بلد نیستیم گروهی کار کنیم و این هنر یه کار گروهی رو مطلبه.
    هزینه نمی کنیم. با هزار تومن باید یک میلیون دربیاریم. باید پیمانها فدای هزینه بشن. (منظورم بدلکارهان)
    علم. هر کس تو ایران می فهمه پرده ی سبز چیه فردا باید ازش استفاده کنه و اصولش رو ندونست هم ندونست. یه پارتی و نهایتاً طراح جلوه های ویژه ی سیما.
    و هزار دلیل دیگه. از کجاش بگم آخه دوست خوبم.
    ?????? ?? ?????? ???.
    ???? ??? ??? ????? ???? ????
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

amir6417 آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    386
    مطالب خوبی رو دوستان اشلره کردن. که موافقم من فکر میکنم باید خودی نشون دادو اینکه بشینیم و بگیم چرا نمیان دنبالمون بهمون پیشنهاد بدن و ...... دردی رو دوا نمیکنه
    به هرحال باید یه حرکتی کرد. دوستان چکار کردید؟ واقعا در عمل چه حرکتی کردید؟ آیا جمع شدید دور هم ؟ یه تیم تشکیل دادید؟ کاری انجام دادید و نشون اهلش دادید؟ من فکر میکنم کمترین کاری که میشه کرد اینه که تو هر شهری استانی ....جایی که هستیم. چند نفر جمع شیم دور هم از هر نرم افزاری و هر تخصصی بعد شروع به کار بکنیم چنتا نمونه کار واسه خودمون تهیه کنیم که اگه جایی خواستیم خودی نشون بدیم به جا حرف زدن کار نشون بدیم.کار

سلام د.ستان
    به نظر من مشکل کارگردانان هستن

زورشون میاد یه فیلم خوب بسازن تا وقتی فکر فقط سری پول در اوردن باشه میشه سینمای ایران سه چهارتا بازیگران یک داستان عشق و عاشقی رو توچند قاب در چند ده فیلم بازی میکن پول در میارن ..................................دیگه کی به فکر ژانر تخیلی و اکشن میشه تو سینما..............

سلام د.ستان

زورشون میاد یه فیلم خوب بسازن تا وقتی فکر فقط سری پول در اوردن باشه میشه سینمای ایران سه چهارتا بازیگران یک داستان عشق و عاشقی رو توچند قاب در چند ده فیلم بازی میکن پول در میارن ..................................دیگه کی به فکر ژانر تخیلی و اکشن میشه تو سینما..............مگر اینکه یه متخصص جلوه های ویژه بیاد بشه کارگردان ..............از نظر من باید کارگاه کارگردانی هم به سایت اضافه بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط saran نمایش پست ها
    سلام د.ستان

زورشون میاد یه فیلم خوب بسازن تا وقتی فکر فقط سری پول در اوردن باشه میشه سینمای ایران سه چهارتا بازیگران یک داستان عشق و عاشقی رو توچند قاب در چند ده فیلم بازی میکن پول در میارن ..................................دیگه کی به فکر ژانر تخیلی و اکشن میشه تو سینما..............مگر اینکه یه متخصص جلوه های ویژه بیاد بشه کارگردان ..............از نظر من باید کارگاه کارگردانی هم به سایت اضافه بشه
    اشتباه نکنید. توی سینمای ایران نویسنده و کارگردان هیچ کاره ست. تهیه کننده ست که فیلمنامه ای رو قبول یا رد می کنه.
    یه متخصص جلوه های ویژه هم که باشی و فیلمسازی هم که بلد باشی در نهایت تهیه کننده وقتی بگه من رو این کار سرمایه گذاری نمی کنم هیچ کاری نمی تونی بکنی.
    ?????? ?? ?????? ???.
    ???? ??? ??? ????? ???? ????
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع