برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 31

مشاهده : 5025 , پاسخ ها : 30
موضوع: جایگاه جلوه های ویژه در سینمای ایران

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    سلام بر همه دوستان
    ممنونم که این تاپیک رو گذاشتید تا حداقل یه درد دل خودمونی بشه .من با حرف آقا مصطفی کاملا موافقم .
    چرا ما همیشه باید منتظر باشیم تا یکی بیاد و دستمون رو بگیره ؟!!! ببخشید مگه چلاقیم یا معلول؟!!!
    خدا به ما این همه استعداد و توان داده ، یه فکر خلاق داده ، یه جسم سالم داده با کلی توانمندی های ذهنی .پس چرا ازش درست استفاده نکنیم .
    اینکه وضعیت سینمای ایران در جلوه های ویژه افتضاحه و بیشتر دوست دارند جلوه های ویژه رو بیشتر بر اساس عملکرد سنتی قبل پیش ببرند تا تکنیک های جدید دیجیتال بخاطر اینه که ایران کشور رابطه هاست نه ضابطه ها.
    مهم نیست که چه اتفاقی در اثر اجرای یه انفجار واقعی میفته و یا چند نفر کشته میشند مهم اینه که اون فردی که میخاد اینکارو به صورت عملی انجام بده بیکار نمونه و یه دستمزد خوب بگیره و حداقل ادای دینی از طرف تهیه کننده و کارگردان پروژه به دوستشون شده باشه !!!
    مشکل بعدی خود ماها هستیم . ما هرچی میکشیم از دست خودمونه .چون متاسفانه بگم به دلیل شرایط اقتصادی یا هر چیز دیگه ای ما خودمون بازار خراب کن زیاد داریم و به کارمون ارزش و قداست قائل نشدیم . از قدیم گفتند حرمت امامزاده به متولیشه !
    وقتی ما توی انیمیشن سه بعدی افرادی رو داریم که کار رو با دقیقه ای 300 هزار تومن می بندند تا به اصطلاح خودشون گوی سبقت و رقابت رو از دیگران بگیرند خب این میشه وضع بچه های انیمیشن و جلوه های ویژه !
    اینا میشند بازار خراب کن .اونوقت کسی به هنری که داریم هیچ ارزشی قائل نمیشه و میشه مثل بقالی .اونوقت میگند توی کافی نت سر کوچمون سه پروژه خفن میزنه 100 تومن ! انگاری جورابه که سه تا 100 تومن !
    من پیشنهادم اینه که ما هم باید مشابه خیلی از شغل های دیگه که اصناف دارند یه صنف داشته باشیم . یه کسی که خلاق باشه و بتونه پیگیر کار باشه و برای همه جاده صاف کن باشه . نه اینکه اونم بر اساس رابطه ها انتخاب بشه و بشه آقا بالا سر همه و به بدبختی همه اضافه کنه و چون از زمان خلقت آدم داشته کار میکرده انتخاب بشه و یا اینکه چون رابطه داشته مورد انتخاب واقع شده .
    کسیکه به عنوان مسئول صنف انتخاب میشه باید به معنی واقعی جاده صاف کن همه عزیزان انیمیشن و جلوه های ویژه در کشور باشه و با یه برنامه ریزی مدون و کاملا کاربردی و علمی برای رفاه و پیشرفت همه دوستان، برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدتی داشته باشه تا جایگاه هنرهای دیجیتال و جلوه های ویژه جای خودشو در فیلم های ایرانی پیدا کنه .
    مطلب بعدی اینه که ما یه لیست قیمت میخایم . که این لیست قیمت بر اساس کیفیت کار تقسیم شده باشه و در کل کشور همه به اون لیست قیمت استناد کنند نه اینکه من برای دقیقه ای بگم 2/5 میلیون و اون یکی برای گرفتن کار بگه دقیقه ای 300 هزار تومن !!!
    این لیست قیمن در سه سطح کیفیتی رتبه بندی میشه و قیمتهاشم درج میشه .
    یکی از راه چاره ها ایجاد صنف انیمیشن و جلوه های ویژه هست که البته یقین دارم چون اینجا ایرانه بخاطر انتخاب مسئولش یک زد و خوردی بشه که نگو و نپرس!!!
    خلاصه راه های زیادی هست که میشه به تمامی دوستان و عزیزان این کار خدمت رسانی خوبی کرد اما متاسفانه ما در ایران مشکل فکر کردن داریم و مشکل خلاقیت و برنامه ریزی و صد البته مشکل اجرای دقیق اون برنامه ها و هدف گزاری برای آینده !!!چون هیچوقت کسی به خودش زحمت نمیده جاده صاف کن گروهی دیگه بشه مگه اینکه برای خودش منفعتی بالا داشته باشه .
    ولی شخصی که باید انتخاب بشه باید دارای برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت باشه که بتونه حداقل خدمات و امنیت شغلی خوبی برای بچه های انیمیشن و جلوه های ویژه فراهم کنه .

ببخشید خیلی خیلی حرف زدم .امیدوارم مطالبی که گفتم مفید بوده باشه و البته راهگشا
    و در پایان یه نکته دیگه : اگه موفقیت و پیشرفت میخای خودت باید اونو بسازی وگرنه کسیکه برات پله بسازه یه روزی اونو از زیر پات بیرون خواهد کشید
    برای همه دوستان و عزیزانم آرزوی موفقیت و سربلندی دارم .
    دوستتون دارم
    ویرایش توسط محمدکمیل : 05-10-15 در ساعت 06:10
    ??? ???? ?? ??????? ?????? ????? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ??????? ????? ?? ???? ?? ??? ?????? ? ??? ?? ??? ?? ????? ?????? ??? ?? ?????? ????? ????.

Paya آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    3487
    به نظر من یکی از مشکلات هنر فیلمسازی و زیر مجموعه های اون اینه که کسی سختیهای کار رو نمیبینه و نمیدونه برای مثلا یه فیلم کوتاه 5 دقیقه ای چقدر زمان و انرژی و هزینه گذاشته میشه تا به نتیجه برسه و همه فقط محصول پایانی رو میبینن اونم موقع دیدن یا دارن با گوشیشون ور میرن یا چای میخورن یا با بغل دستیشون حرف میزنن و بعد هم که تموم میشه میگن « همین ؟! »
    ?? ??? ??? ?? ?? ???? ???? ?? ????
    ?? ??? ??? ? ????? ???? ?? ??????

mohsen_dalir آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    1365
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa Eradi نمایش پست ها
    دوستان از گفتن این حرف خوشحال نیستم ولی اینجا کسی دلش به حال هنر نمیسوزه کسی درکی از ارزش ها نداره
    به قول یاس کشوره پر از هنرمند، هنر فقیره
    منتظر نباشید یکی بیاد شما رو شکوفا کنه
    طرف دندون پزشکه روزی چنتا عمل جراحی میکنه خدا تومن پول میزنه به جیب به ما که میرسه میگه مگه چیکار کردی ؟! کافی نت سر کوچمون هم بلده و هم کمتر پول میگیره
    من چی بگم به طرف؟!

راستش وقتی میبینم بعضیا میگن میخواییم به گوش مسئولین برسونیم تا رسیدگی کنن خندم میگیره
    همه منفعت گران
    مشکل از فرهنگ خودمونه
    از ماست که بر ماست
    کاملا باهات موافقم

نقل قول نوشته اصلی توسط Paya نمایش پست ها
    به نظر من یکی از مشکلات هنر فیلمسازی و زیر مجموعه های اون اینه که کسی سختیهای کار رو نمیبینه و نمیدونه برای مثلا یه فیلم کوتاه 5 دقیقه ای چقدر زمان و انرژی و هزینه گذاشته میشه تا به نتیجه برسه و همه فقط محصول پایانی رو میبینن اونم موقع دیدن یا دارن با گوشیشون ور میرن یا چای میخورن یا با بغل دستیشون حرف میزنن و بعد هم که تموم میشه میگن « همین ؟! »

دمت گرم
    یعنی اصن قشنگ تر از این نمی شد وخامت اوضاع رو توصیف کرد
    هیییییی...
    ویرایش توسط King Arc s : 05-10-15 در ساعت 14:30

Trust is like an eraser

The more you use it , the shorter it becomes

neda * آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7327
    به نظر من چون هنوز توی کشورمون جا نیوفتاده این چیزا هنوز ازش اطلاع ندارن دوم هزینه داره سوم افراد متخصص این کار کم هست
    باورتون میشه هنوز خیلی ها نمیدونن لوگو چیه هرچی توضیح بدیم متوجه نمیشن چه برسه به جلوه ویژه

?????? ???? ????? ??? ??? ?? ?? ??????? ?????? ????? ??????? ???

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    کاملا باهات موافقم ندا خانم .
    دقیقا مثل اون قل مراد توی فیلم آقای مهران مدیری (البته اگه در اسمش اشتباه نکنم ) که آقای رضا شفیعی جم بازی می کرد . وقتی بهشون میگی لوگو ! اصلا مخ طرف مقابل کاملا هنگ میکنه همش میگه : ها؟؟!! لوگو ؟؟!! حالا باید یه یه ساعتی وقت بزاری تا اونو به حال بیاری بعدش که به حال اومد اونوقت باز بخای تعریف لوگو رو براش توضیح بدی دیگه کچل میشی اونوقت دیگه جد و آباد آدم میاد جلو چشمت و بندری می رقصندهرچقدر هم طرف مقابل رو میخای حالیش کنی گیج تر میشه !!!
    به هر حال من به شخصه امیدوارم که سینمای ایران و در کل هنر در ایران از این وضعیت در بیاد
    البته ناگفته نماند این تغییر وضعیت در فرهنگ که به مردم و مسئولین به هنر ارزش و بها بدند و اونو یک نیاز بدونند به عمر ماها نمیرسه
    ویرایش توسط محمدکمیل : 05-10-15 در ساعت 15:09
    ??? ???? ?? ??????? ?????? ????? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ??????? ????? ?? ???? ?? ??? ?????? ? ??? ?? ??? ?? ????? ?????? ??? ?? ?????? ????? ????.

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    بخاطر درک و شعور عامه مردم جالبه یه نکته برای طنزش هم که شده بگم. چون خودم این موضوع رو به چشم خودم دیدم و به گوش خودم شنیدم .
    میدونید دیدگاه مردم نسبت به ماها چیه ؟به ماها که در دنیای 3 بعدی و جلوه های ویژه فعالیت می کنیم ؟!!!
    اکثریت مردم فکر می کنند ما جادوگر هستیم و سیستم ها و نرم افزارهامون کاملا هوشمند هستند. یعنی وقتی یه عکسی رو میاریم داخل نرم افزار بعد یه دکمه میزنیم و بهش میگیم که یه مدل سه بعدی از این عکس برای ما درست کن. اونوقت ما میریم یه چایی یا بستنی میخوریم تا وقتی که اومدیم نرم افزار مدل رو به ما تحویل میده !!!
    اینو یه شخصی که اومده بود سفارش پروژه بده بهمون گفت .
    غش کرده بودیم از خنده و هر کدوممون یه جایی رفتیم

amin heydari آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    10955
    بگذریــــــــــــــــــــ ــــــــــــم

خب هرکی که تو این هنر فعالیت داره نظر خاص خودش رو در مورد این موضوع داره میگه ...

حالا مسئله اصلی مهم تره که باید چیکار کنیم تا کشورمون از این به بعد جز یکی از سازندگان فیلم های جلوه های ویژه تو دنیا باشه؟؟؟

تبلیغ؟؟آموزش؟؟کسب اطلاعات؟؟داشتن بودجه کافی؟؟؟یا چیز دیگه؟؟؟؟؟

یا تنها راه رسیدن به اهداف این هنر رفتن به هالیوود هست؟؟؟

مقدمه:
    واقعیت اینه که دشمن ما با تمام وجود خطر رو برای خودش احساس کرده و همه زور خودشو داره میزنه تا کار رو عقب بیاندازه.
    تورو خدا برید هزینه ی ساخت هر کدوم از فیلم های هالیوود رو ببینید . نوجومیه آقا !!! نوجومی (نجومی)!

من بعید میدونم که عزیزان دل ، این صهیونیست های زحمت کش ، این ثروت کلان رو آورده باشن تو میدون جهت دلخوشی و سرگرمی مردم. اگرچه فیلم هاشون فروش میکنه و سود هم میکنن اما دلیل اصلی چیز دیگری هست.

شاید اون طراح یا کارمندی که زیر مجموعه هالیوود هست داره به عشق هنر کار میکنه ولی باور ندارم که اون ثروت عظیم به خاطر اهمیت و ارزش هنر در دید صهیونیست ها هزینه شده باشه. و سینما در دستشون فقط یه ابزار نه بیشتر...

خب یکی از مشکلات اصلی تو ایران ، همین بودجه و هزینه هست. کشور ما با اینکه خیلی حرف برای زدن تو سینما داره ولی از نظر مسئولین و مدیران بودجه سینما و جلوه های ویژه اهمیتی نداره و در اولویت نیست.

نظر دوستان هم کاملا درسته و مسائلی مثل حاکم بودن رابطه ، نه ضابطه و اینکه مردم هم ارزش و زحمت کار رو درک نمی کنن مشکلات رو دو چندان میکنه.

بودجه نجومی ساخت سه گانه هابیت: 745 میلیون دلار !!!!!!!!!!!!

هزینه ساخت World War Z : حدود 190 میلیون دلار !

هزینه انیمیشن Frozen : حدود 150 میلیون دلار !
    و...

حتما تا حالا دیدید که بعد از تموم شدن فیلم ،فقط یک ربع اونم با خطر خیلی ریز همینجوری داره اسامی سازندگان بالا میره !! خب اینام دست مزد میخوان ! جدای از هزینه های ساخت فیلم

هالیوود داره از سراسر دنیا نابغه جمع می کنه و پول تو پر و بالشون میریزه البته در عوض کار زیاد و با کیفیتی که ازشون میخواد

هرکی به سطح بلایی میرسه مثل آقای روح الله طغیانی ، میره در خدمت هالیوود (یجورایی حق هم داره)

در پناه حق...
    ویرایش توسط King Arc s : 05-10-15 در ساعت 20:07

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    نقل قول نوشته اصلی توسط King Arc s نمایش پست ها
    مقدمه:
    واقعیت اینه که دشمن ما با تمام وجود خطر رو برای خودش احساس کرده و همه زور خودشو داره میزنه تا کار رو عقب بیاندازه.
    تورو خدا برید هزینه ی ساخت هر کدوم از فیلم های هالیوود رو ببینید . نوجومیه آقا !!! نوجومی (نجومی)!

من بعید میدونم که عزیزان دل ، این صهیونیست های زحمت کش ، این ثروت کلان رو آورده باشن تو میدون جهت دلخوشی و سرگرمی مردم. اگرچه فیلم هاشون فروش میکنه و سود هم میکنن اما دلیل اصلی چیز دیگری هست.

شاید اون طراح یا کارمندی که زیر مجموعه هالیوود هست داره به عشق هنر کار میکنه ولی باور ندارم که اون ثروت عظیم به خاطر اهمیت و ارزش هنر در دید صهیونیست ها هزینه شده باشه. و سینما در دستشون فقط یه ابزار نه بیشتر...

خب یکی از مشکلات اصلی تو ایران ، همین بودجه و هزینه هست. کشور ما با اینکه خیلی حرف برای زدن تو سینما داره ولی از نظر مسئولین و مدیران بودجه سینما و جلوه های ویژه اهمیتی نداره و در اولویت نیست.

نظر دوستان هم کاملا درسته و مسائلی مثل حاکم بودن رابطه ، نه ضابطه و اینکه مردم هم ارزش و زحمت کار رو درک نمی کنن مشکلات رو دو چندان میکنه.

بودجه نجومی ساخت سه گانه هابیت: 745 میلیون دلار !!!!!!!!!!!!

هزینه ساخت World War Z : حدود 190 میلیون دلار !

هزینه انیمیشن Frozen : حدود 150 میلیون دلار !
    و...

حتما تا حالا دیدید که بعد از تموم شدن فیلم ،فقط یک ربع اونم با خطر خیلی ریز همینجوری داره اسامی سازندگان بالا میره !! خب اینام دست مزد میخوان ! جدای از هزینه های ساخت فیلم

هالیوود داره از سراسر دنیا نابغه جمع می کنه و پول تو پر و بالشون میریزه البته در عوض کار زیاد و با کیفیتی که ازشون میخواد

هرکی به سطح بلایی میرسه مثل آقای روح الله طغیانی ، میره در خدمت هالیوود (یجورایی حق هم داره)

در پناه حق...
    اولا دوست عزیز هرکی میره هالیوود دلیل نمیشه که اون دستش با صهیونیستها توی یک کاسه هست .
    مگه حضرت رسول (ص) نفرمودند : به دنبال علم بروید اگرچه در چین باشد ؟!!
    خب حالا هم هالیوود یکی از این جایگاههاست .
    من خودمم دارم تلاش میکنم که برم هالیوود. این دلیل نمیشه آدم خودفروخته ای هستم . چون چند تا دلیل برای کارم دارم :
    1- توی ایران به هیچ عنوان نه به خودت و نه به موفقیت هات ارزش قائل نمیشند. چون اگه قائل میشدند این همه نخبه علمی و نخبه ورزشی دنبال اقامت نبودند و فرار نمی کردند! حالا نخبه های هنری ما هم بهش اضافه شدند.
    2- توی ایران شما تا یه حدی میتونی رشد کنی.درسته یه سری مطالب و آموزشی از اینترنت گیر میاری اما چقدر؟!!
    اون قلق اصلی کار دست اونهاست و باید از نزدیک لمسش کنی و بدستش بیاری.
    3- همه ما زندگی داریم و میخایم در سطح بسیار خوبی از رفاه و امنیت شغلی و آرامش قرار بگیریم . به نظر شما فکر میکنی چند صد سال باید توی ایران بمونی تا به اون حداقل سطح رفاه برسی؟
    اینجا باید هزار تا کار بلد باشی تا بتونی افتان و خیزان یک ماهت رو پشت سر بزاری .اما اونجا با یه تخصص ومهارتت میتونی زندگی خوبی داشته باشی.
    هیچ کدوم از ما روحیه دلالی و واسطه گری نداریم . چون اگه میداشتیم الآن دنبال کارهای هنری نبودیم . در ایران براحتی میتونی پول دربیاری بشرطی که دلال و واسطه باشی ...
    اونجا متخصص میخاند و یه نابغه
    تفاوتهای اونجا با اینجا اینه .
    بعدشم وقتی یکی از مسئولین جشنواره فیلم فجر در حین مصاحبه هاش میگه سال 94 سال ریاضت اقتصادی سینمای ایران خواهد بود دیگه تکلیف من و شما که کاملا معلومه !!!!!
    بحث یه مقداری به حاشیه رفت . که اونم بخاطر صحبت دوستمون بود که میگه "هرکی به سطح بالایی میرسه مثل آقای روح الله طغیانی ، میره در خدمت هالیوود "
    به نظر من این خدمت نیست . این نجات زندگیشه و استفاده بهینه از امتیاز زندگی کردن در این دنیاست . من بهش تبریک میگم چون خوب تلاش کرده و اونجا یقینا قدرشو بهتر از ایران می دونند .اگه اینجا می بود حیف و میل می شد و استعدادش از بین می رفت
    ویرایش توسط محمدکمیل : 06-03-15 در ساعت 10:27

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع