برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22

مشاهده : 4906 , پاسخ ها : 21
موضوع: کسب درآمد با دوربین

ghias آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19492
    سلام
    بحث جالبی بود
    تا حالا فکر کردین چرا توی فروشگاههای لباس کلی لباس مسخره و تعداد کمی لباس باب میلتون وجود داره؟
    آیا لباسی که باب میلتون نیست فروخته نمیشه؟
    آیا اون لباس برای شخص دیگه ای زیبا نیست؟
    به جای اینکه از انتخاب چیزای به ظاهر بد ریخت توسط دیگران تعجب کنیم و اونارو زیر سوال ببریم باید قبول کنیم سلیقه ها متفاوته و تلاش کنیم متناسب با سلیقه متقاضی و با رعایت اصول اون حرفه ، محصول یا خدماتی به او ارائه کنیم.
    ممکنه عکسی به نظر شما بد باشه ولی دیگران خیلی هم خوششون بیاد و برعکس.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghias نمایش پست ها
    سلام
    بحث جالبی بود
    تا حالا فکر کردین چرا توی فروشگاههای لباس کلی لباس مسخره و تعداد کمی لباس باب میلتون وجود داره؟
    آیا لباسی که باب میلتون نیست فروخته نمیشه؟
    آیا اون لباس برای شخص دیگه ای زیبا نیست؟
    به جای اینکه از انتخاب چیزای به ظاهر بد ریخت توسط دیگران تعجب کنیم و اونارو زیر سوال ببریم باید قبول کنیم سلیقه ها متفاوته و تلاش کنیم متناسب با سلیقه متقاضی و با رعایت اصول اون حرفه ، محصول یا خدماتی به او ارائه کنیم.
    ممکنه عکسی به نظر شما بد باشه ولی دیگران خیلی هم خوششون بیاد و برعکس.
    شما تو خیابون یا مهمونی هر لباسی دلت خواست میتونی بپوشی ولی وقتی میخوای نمونه کار نشون مشتری بدی باید چیزی باشه که تو دید همه قشنگ باشه.باید بهترین کارت رو نشون مشتری بدی.این دیگه خیلی واضح هست.شما دوست داری برو از این لباسا بپوش به من نوعی هم هیچ ربطی نداره ولی وقتی اسمش نمونه کار هست... لطفا یکم فکر کن بعد بیا حرف بزن

دوستان ما اینجا همه دوستیم باهم مهربون باشید.. هرکسی هم سلیقه ای داره ولی انصافا اینم قبول کنید که برای تایید نمونه کارم سلایق عجیب غریبی وجود داره . مثلا این کاور البوم حمید عسگریکه لینکشو گذاشتم رو ببینید ..http://dl.tooptarinmusic.com/image/n...amid.jpgهیچ نور پردازی و خلاقیت و هیچ ایده ای خاصی از نظر من نداره و حتی شاید بشه با موبایلم همچین عکسی انداخت ..اما همین عکس کاور البوم خوشبختی حمید عسگری شد ..خیلیا گفتن کاور خوبه خیلیا هم گفتن از مبتدی پایینترهبرای اینه که میگم حتی واسه نمونه کارم نمیشه گفت سلیقه همه یجوره .
    ویرایش توسط hoseinsh94 : 07-26-15 در ساعت 13:12 دلیل: .

ممنونم از مثال قشنگت . نظر شما در مورد دوربین و لنزی که نام بردم چیه ؟

ghias آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19492
    چرا بعضیا خیلی راحت از دیگران ایراد میگیرن ولی دوس ندارن کسی رو حرفشون حرف بزنه؟
    بهترین محصول (عکس - فیلم یا هر چیز دیگه) برای کارگر - پزشک - مدیر شرکت - باسواد بالا - سواد پایین - اهل فیم - منتقد فیلم یا کسی که فقط بلده تلویزیونو روشن کنه چیه؟
    کسی موفقه که با در نظر گرفتن وجدان کاری و متناسب با سلیقه مشتری کارشو آماده کنه
    اونایی که فقط خودشونو قبول دارن باید با تعریف از خودشون کارشونو به دیگران قالب کنن
    و تا نگن کارشون با بهترین کیفیت تهیه شده طرف مقابل نمیفهمه.
    جمله آخر دوستمون نشون میده از نظرم ناراحت شده
    اگه حرفی زدم که نباید میزدم معذرت میخوام
    ولی فکر نکرده چیزی نگفتم اعتقاد همیشگیم همین بوده و هست.
    امیدوارم انتقاد پذیری و احترام به دیگران در بین دوستان بیشتر جا بیفته.
    من canon 70d با لنز 18 135 دارم
    هر از گاهی تو خونه از خودمون عکس میگیریم
    یه آتلیه خونگی خیلی ساده واسه خودمون درست کردیم
    نظر تخصصی در مورد دوربین و لنز ندارم
    فقط مطمئن باشین مشتری مدارها خیلی زود موفق میشن.
    مشتری مدار باشید ...

بله ایشون اگه دوست داره مثل بعضیا آتلیه خونگی بزنه و دور همی کار کنه که همین نمونه کار زیادم هست.من دیگه جواب نمیدم چون حرفام رو زدم حالا هر کی قبول داره یا قبول نداره برای مهم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghias نمایش پست ها
    چرا بعضیا خیلی راحت از دیگران ایراد میگیرن ولی دوس ندارن کسی رو حرفشون حرف بزنه؟
    بهترین محصول (عکس - فیلم یا هر چیز دیگه) برای کارگر - پزشک - مدیر شرکت - باسواد بالا - سواد پایین - اهل فیم - منتقد فیلم یا کسی که فقط بلده تلویزیونو روشن کنه چیه؟
    کسی موفقه که با در نظر گرفتن وجدان کاری و متناسب با سلیقه مشتری کارشو آماده کنه
    اونایی که فقط خودشونو قبول دارن باید با تعریف از خودشون کارشونو به دیگران قالب کنن
    و تا نگن کارشون با بهترین کیفیت تهیه شده طرف مقابل نمیفهمه.
    جمله آخر دوستمون نشون میده از نظرم ناراحت شده
    اگه حرفی زدم که نباید میزدم معذرت میخوام
    ولی فکر نکرده چیزی نگفتم اعتقاد همیشگیم همین بوده و هست.
    امیدوارم انتقاد پذیری و احترام به دیگران در بین دوستان بیشتر جا بیفته.
    من canon 70d با لنز 18 135 دارم
    هر از گاهی تو خونه از خودمون عکس میگیریم
    یه آتلیه خونگی خیلی ساده واسه خودمون درست کردیم
    نظر تخصصی در مورد دوربین و لنز ندارم
    فقط مطمئن باشین مشتری مدارها خیلی زود موفق میشن.
    مشتری مدار باشید ...
    دوست عزیز من کاملا با شما موافقم.

من هیچ وقت دوست ندارم منفی بافی کنم. از نوشته های بالاتر از خودم هم فقط عکسهایی گه گذاشتید رو دیدم و نظر دوستان رو نمی دونم.
    مجبوراً با توضیحاتی که دادید باید چند نکته رو یهش اشاره کنم.
    1- گفتید عاشق دوربین 5d هستید ولی اگر دوربین های دیگه رو ببینید شاید نظرتون حداقل در مورد تصویربرداری عوض بشه.
    2- برای تصویربرداری حرفه ای از لنزهای فیکس استفاده می شه. 70-200 بیشتر به درد عکاسی می خوره نه تصویربرداری. البته گفتم که... بیشتر
    3- نرم افزار نرم افزاره. هوش و شعور انسانی رو نداره. شما فقط نرم افزار رو یاد گرفتید. مثلاً پریمیر رو. آیا اصول تدوین رو هم یادگرفتید؟ وقتی اصول و هنر تدوین رو یاد بگیرید هوش و شعور انسانی وارد نرم افزار می شه.
    4- با دیدن عکسهایی که قرار دادید باید بگم (ببخشی و ببخشید) اصلاً اصول عکاسی رو نمی دونید. کادر بندی و ترکیب رنگ واقعاً خوب نیست. فقط بک فلو کمی خوبش کرده.
    5- همیشه نباید انتظار درآمد داشت. اگر هم آتلیه ای هزینه ی کمی می ده اشکال نداره. ولی اونجاها، البته اگر جای درست و درمون باشه و اصولی کار کنن، فضای خوبه برای یادگیری و کسب تجربه.
    6- عکاسیه استودیویی کار مشکلیه. باید نور رو حسابی بشناسید و اصول نورپردازی رو.
    7- ساخت موزیک ویدئو نه تنها علم این هنر رو نیاز داره (کارگردانی، تصویربرداری، فیلمنامه نویسی، تدوین، نورپردازی و ... ) تجربه هم نیاز داره.

در نهایت دوست عزیز هر کاری رو که می خوای شروع کنی با علم شروع کن. با یه دست هم ده تا هندونه بر ندار. البته می دونم که تو ایران نمی شه با یک خط کار همیشه درآمد داشت ولی به یکی اولویت بده و بعدی آب باریکه باشه.
    من هنرهای نمایشی خوندم. سالیان سال عکاسی کردم. تصویربرداری، تدوین، کارگردانی و و و . ولی الان فقط یک کار انجام میدم. البته تمام کارهای من بخاطر رشته ی تحصیلیم گوناگون بود و خیلی هم زمان برد تا به درآمد رسید.

در کل عنوان خوبی نبود (کسب درآمد با دوربین). فکر کردم می خواید دوربین بخرید و اجاره بدید.
    ?????? ?? ?????? ???.
    ???? ??? ??? ????? ???? ????
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinsh94 نمایش پست ها
    ممنونم از حرفای قشنگت ..

والا توومملکت ما ک داریم زندگی میکنیم یکی که اسمش ‍ورد زبون بشه نونش توو روغنه . یعنی همین عکاسا ک لینکشو واست گذاشتم اولا بخوای عکس بندازی ۲-۳ هفته قبلش باید وقت بگیری ... بعدشم هر فریم عکس رو حداقل ۱۰۰ ازت میگیرن !!! برای همینه ک میگم چون یکم از خواننده ها عکس انداختن مشهور شدن ...اونوقت من یه اگهی توی برنامه دیوار دیدم ..طرف نوشته بود هر تعداد عکس که بخواید میندازم فقط ۵۰ هزار تومان !!!
    الان ب قول خودت همه خیلی حس مدل بودن بهشون دس میده. یعنی بیشتر خونواده ها هم که میخوان حتی یه جشن تولد برن اولش میگن بریم یه چنتا عکس تو اتلیه بندازیم .
    من سرمایم همین اندازس و فعلا میتونم همینکار رو شروع کنم . کلی هم ایده برای ساختن کلیب عروس دوماد توو ذهنم دارم .
    حالا با این حرفایی که زدیم ب نظرت چیکار کنم که کارم بیشتر بگیره ؟
    راستی اینم دوتا نمونه کارم هستن که از دوستم عکس انداختم
    در مورد این که بعضی از عکاسها قیمت بالایی می دن باید بگم حقشونه. البته بعضی هاشون. بعضی هاشون که واقعاً عکاس هستن. تازه 100 تومن پولی نیست. بهتره یه نگاهی به قیمت کشورهای دیگه هم بندازید که 10 یا 20 برابر این مبلغ رو می گیرن که با وضعیت درآمد ایران اگر بخوایم مقایسه کنیم حداقل باید 500 تومن بگیرن. بالاخره هنرش رو داره به نمایش میزاره و البته ایرانی ها عادت دارن برای هر چیزی قیمت بزارن. ولی هنوز نتونستن درک کنن که هنر قیمت نداره و این مبلغ ناچیزی برای ارائه ی هنرشونه.

در ضمن هر کس به یک درجه ای برسه برای خودش و کارش قانون و شخصیتی و قائل می شه و حق داره که با وقت قبلی کار کنه.

اون کسی که با 50 هزارتومن هر چندتا که بخواید عکس می گیره با جسارت تمام می گم یک بی سواد بی هنر احمقه که برای چندرقاز پول و با سوء استفاده از بی سوادیه مردم داره بازار کار عکاسهای دیگه رو خراب می کنه
    ?????? ?? ?????? ???.
    ???? ??? ??? ????? ???? ????
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

خیلی ممنونم از نظرات مفیدتون .بله فرمایشتون صحیحه ... منم که ادعایی نداشتم که بگم کارم فوق العادس . بلخره شمام که ب درجه الانتون رسیدید یه زمانی کاراتون در حد همین نمونه کار های من بوده . درسته ب قول خودتون نرم افزار ربطی به عکاسی نداره اما خب هزارتا ایده خود بخود توو ذهن ادم میسازه . مثلا خودم زمانی که افتر افکت رو یذره بلد بودم همش از این پروژه های آماده استفاده می کردم و فک میکردم خفن شدم ...اما بعدش وقتی دیدم توو یکی از اون پروژه ها کاری هست که خودمم میتونم انجامش بدم کم کم همه ی ایده هارو خودم انجام دادم ...اگرم از انتخاب این موضوع راضی نیستید بله خب حق دارید .. ولی اینم بدونید خیلیا هستن که نسبت ب اون سرمایه و هنری که دارن دلشون میخوادکه چجوری میشه از این راه کسب درامد کرد و مطمعن باشید سوالی بوده که واسه خیلیا پیش میاد که چجور میشه درامد زایی کرد از عکاسی و پریمیر و افتر افکت ..حالا با مجوز یا بدون مجوز مثه این میمونه که الان بیشتر معلم ورزشای مدرسه ها اصن مدرک ندارن ... یکم توو سالن طرف فوتبال بازی کرده و دریبل زده و گل زده همه ی اینا مساوی شده با مدرک آموزشی تربیت بدنی !!!اگرم که گفتم خودم کار شروع کنم برای اینه که بعضی چیزارو دیدم که به این فکر افتادم ... مثلا همین 7-8 ماه پیش یه اتلیه بود توو یکی از مناطق تهران ..برای پکیج عروس و دوماد 6 میلیون میگرفت . نمونه کارمو نشونش دادم توی پریمیر و افتر که تایید کرد .. ولی واسه درامد گفت هر فیلم عروسی 14 روز وقت داری میکس کنی ...ماهیانه 3 تا فیلم بهت میدم تدوین کنی وادیت کنی و هر فیلم 90 هزار تومن !!!!برای اینه ک گفتم یه همچین کاری ادم خودش بسازه به صرفه تره همین عکاسایی که بهشون میگید احمق و بی هنر ... من نمیخوام دفاعی ازشون بکنم ...ولی مثلا یه پدر مادری که بچشون 1 سالشه و دلشون میخواد ببرنش اتلیه ازش عکس بندازن ....و قیمت اتلیه ها ب قدری نجومی شده یه فریم عکس با ادیت بر روی شاسی رو حدود 300 تومن پول میگیرن براش ، بایدم برن سمت همین عکاسایی که به تعداد نامحدودی ازشون عکس میندازن ..شاید کیفیت و زیبایی اونو نداشته باشه اما بجای یدونه ، کلی عکس میتونن داشته باشن ...کار این عکاسای معروفم نمیخوام زیر سوال ببرم نوش جونشون هرچیم که در میارن ...ولی توو مملکت ما هرچی که یکم مشهور میشه دیگه تنبل میشه که بخواد کیفیت یا وقت زیادی بزاره ! بازم اگه تونستید نمونه کار هاشون رو ببینید که متوجه میشید بعضی کارها رو یه کسی که مبتدیم باشه میتونه انجام بده ...در هر صورت ممنونم از نظرات و کمکی که بهم دادید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع